دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
مجرب ترین دعاها برای شفای بیمار سرطانی
197
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بیماری سرطان یکی از بیماری هایی است که بسیاری آن را صعب العلاج می دانند. اما با یاری خداوند می توان این بیماری را شکست داد. تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین دعا برای شفای بیماری سرطان

متاسفانه در جامعه امروزی بیماری سرطان بسیاری از افراد را درگیر کرده. خواندن دعا برای شفای بیمار و طلب شفا از خداوند در کنار دوره درمان این بیماری علاوه بر تسکین و آرامش شخص بیمار و همراهانش حتی به اذن خداوند می تواند سبب بهبودی و از بین رفتن این بیماری سخت و دردناک شود.

در واقع خواندن دعا برای شفای بیمار نوعی کمک بزرگ برای تحمل دردهای طاقت فرسای سرطان است. شرح ماجرای نجات یک خانم به واسطه دعا برای شفای بیماری:

شفا گرفتن یک خانم با بیماری سرطان در مسجد جمکران شهر قم

  • خانم: پور فرد بیست و هفت ساله
  • ساکن: تهران خیابان سرآسیاب
  • همسر: آقای زاهدی، سرپرست مکانیک ماشینهای سنگین
  • نوع سرطان: در ناحیه کبد و طحال
  • نام پزشک معالج ایشان: جناب آقای دکتر کیهانی متخصص در بیماری سرطان بیمارستان آزاد.

به نقل از پدر خانم پور فرد:

«مدت زمانی بود که هر روز دخترم لاغر و ضعیف می شد تا زمانی که سبب ناراحتی ما گردید و در ابتدا او را نزد دکتری بردیم. ایشان بعد از انجام معاینات لازم فرمودند: درمان این خانم کار من نمی باشد. باید ایشان را به مطب آقای کیهانی ببرید. وقتی به دکتر کیهانی مراجعه نمودیم؛ ایشان سریعا دخترم را در بیمارستان آزاد، جهت درمان بستری کردند.

عکسبرداری های بسیار زیادی از دخترم صورت گرفت و حتی تکه برداری هم کردند. متخصص تکه برداری جناب کلباسی گفتند:

«متاسفانه، زخم سرطانی، طحال و کبد را کاملا پر کرده است و معالجات نتیجه ای نخواهد داشت و حتی در صورت انجام عمل یا انجام نشدن آن، بیمار نهایتا تا شش ماه دیگر زنده نخواهد ماند، به ما گفت بی جهت خرج اضافی نکنید،با اصرار ما و برای دلخوشیمان؛ پنجاه جلسه شیمی درمانی تجویز کردند.

بنده همان روز با آقای میر حجازی که هیأت امنای مسجد جمکران است، تماس گرفتم و تقاضای خواندن دعا برای دخترم نمودم. هفته بعد به اتفاق آقایان محترم زاد و حاج خلیل که از دوستان جناب میرحجازی بودند در مسجد جمکران ماندیم. من از امام زمان (عج) شفای دختر بیمار خود را خواستم.

حتی پرونده دخترم را به کشور آمریکا نزد یکی از فرزندانم که ساکن آنجاست ارسال کردم. همه پزشکانی که برگه آزمایشات و عکسبرداری دخترم را دیدند تشخیص دکتر کیهانی را تایید کردند.

در تمام مدتی که من درگیر رفتن به مراکز پزشکی بودم هرگز توسل به ائمه اطهار را از یاد نبرده بودم و دائما خواستار شفای دخترم از خداوند و در همه حال مشغول دعا برای شفای بیماری او بودم. در هشتمین جلسه شیمی درمانی دکتر کیهانی با نهایت تعجب از من پرسیدند: آقا پورفرد شما چه کردی که اثری از زخمها در بدن دختر بیمار شما وجود ندارد ؟

به ایشان گفتم من به کسانی پناه بردم که پناه هر درمانده ای هستند. خداوند و ائمه اطهار دخترم را به من برگرداندند.

دعا برای شفای مریض

دعای مجرب برای شفای مریض سرطانی

دعا برای سرطان و شفای بیمار سرطانی

ختم مجرب شفای بیمار سرطانی و لاعلاج:

ختم باید حتما طبق شرایط و آداب خاصی خوانده شود و لباس و مکان اشخاص حتما پاک باشد. به دلیل تعداد بالای اعداد ختم، می‌توان از افراد متدین بهره برد و سوره‌ها بین آنها تقسیم نمود تا ختم آسان تر شود.

باید دقت کرد که اعداد در ختم کم یا زیاد نشود. با یکبار انجام دادن ختم نتیجه حاصل می‌شود اما بهتر است چندین بار تکرار شود.

ختم سوره علق و استفاده از سکه در شفای بیماری لاعلاج و سرطانی

ابتدا باید ۴۱ سکه را آماده کنید (مقدار ارزش آن مهم نیست). سپس سکه ها را به خوبی بشویید و به نیت طهارت و پاک شدن وضو بگیرید. بهتر است با توجه به شرایط بیمار، خود بیمار هم اگر توانست وضو داشته باشد و بیمار باید دراز بکشد و سکه اول را روی پیشانی او قرار دهید.

بقیه سکه ها را از روی پیشانی تا پایین پاهای او بچینید. در واقع سمت راست از شانه تا پایین ۲۰ سکه و سمت چپ از شانه تا پایین ۲۰ سکه قرار می‌دهیم. سپس ۴۱ مرتبه سوره علق را می‌خوانیم.

با خواندن هر مرتبه سوره علق، یک سکه از روی بدن بیمار برمی‌داریم. حتما هم بیمار باید رو به قبله باشد. زیرا انتهای سوره علق سجده واجب دارد و حتماً باید بجا آورده شود.

سکه‌ها را در آخر به همراه مقداری آجیل یا پول اسکناس یا غذا به ۴۱ فقیر و نیازمند بدهید و مطمئن باشید بیمار از بستر بیماری شفا خواهد یافت. حتما باید ۴۱ سکه را همراه با غذا یا آجیل به ۴۱ نفر فقیر بدهید و نباید به تعداد کمتری از این داد زیرا در اینصورت قبول واقع نخواهد شد.

ختم صلوات برای بیماری لاعلاج و سرطانی

در صورتی که بیمار نوجوان یا خردسال باشد بهتر است (۱۴۲۰۰۰) مرتبه صلوات به نیت شفای بیماری لاعلاج و سرطانی خوانده و به روح حضرت علی اصغر (ع) هدیه داده شود.

در صورتی که بیمار جوان و یا بزرگسال باشد (۷۲۰۰۰) مرتبه صلوات به نیت شفای بیمار خوانده و به روح حضرت علی اکبر (ع) هدیه داده شود.

سوره برای شفای بیمار

برای شفای سرطان چه دعایی بخوانیم ؟

دعای ضد سرطان

اگر پزشکی از درمان بیماری لاعلاج و یا سرطانی شخصی ناامید شده باشد، می‌توان در یک کاسه چینی ۴ آیه آخر سوره الحشر را با زعفران نوشت. سپس در وسط کاسه ذکر (لا اله الا الله) را نوشت و اسامی چهارده معصوم را خواند و به صورت ناشتا وبه مدت ۷ روز به بیمار نوشاند.

هفت آیه شفابخش قرآن

آیه ۵۷ سوره یونس:

«یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْکُم مَّوْعِظَهٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَشِفَاء لِّمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَهٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ»

آیه ۱۴ سوره توبه:

«قَاتِلُوهُمْ یُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَیْدِیکُمْ وَیُخْزِهِمْ وَیَنصُرْکُمْ عَلَیْهِمْ وَیَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِینَ»

آیه ۶۹ سوره نحل:

«ثُمَّ کُلِی مِن کُلِّ الثَّمَرَاتِ فَاسْلُکِی سُبُلَ رَبِّکِ ذُلُلًا یَخْرُجُ مِن بُطُونِهَا شَرَابٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ فِیهِ شِفَاء لِلنَّاسِ إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَهً لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ»

آیه ۸۰ سوره شعرا:

«وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ یَشْفِینِ»

آیه ۴۴ سوره فصلت:

«وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِیًّا لَّقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آیَاتُهُ أَأَعْجَمِیٌّ وَعَرَبِیٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِینَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاء وَالَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ فِی آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَیْهِمْ عَمًى أُوْلَئِکَ یُنَادَوْنَ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ»

آیه ۸۲ سوره اسراء:

«وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَهٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ وَلاَ یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إَلاَّ خَسَارًا»این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (197 رای)  

۲۸ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

کبرا | ۴ روز پیش
سلام پسرمن هم سرطان کبد داره لطفا براش دعا کنید الان نزدیک سه ساله که شیمی درمانی میشه البته تودش نصف شده انشالله که تودش زودتر ازبین رفت دکترا پیوند کبد می خوان انجام بدن اول از خدای بزرگ و بعد دعای شما عزیزان می خوام برای پسرم من هم دعا کنید . آمین یا رب العالمین.
0
0
زهرا | ۱ ماه پیش
منم ۱۷ سالم سرطان سینه دارم دعا کنید 💔
0
9
پاسخ ها:
Nima Banki Haghighi | ۳ هفته پیش
آن شا الله خدا شفا میده. کاملا امیدوار باشید. من هم دعاتون میکنم و مطمئنم که شما سلامتیتون رو بدست میاوردید
0
4
حامد بابایی | ۱ ماه پیش
خدا همه بیماران رو شفا بده انشاالله،و امامان و معصومانمون انشاالله که وسیله ای باشن برای قبولی دعاهایمان پیش خداوند.
خیلی از پیام هاتون ناراحت شدم و کلی دعا کردم،پدر خانوم منم مریضه،شما هم دعاش کنید،اونم سرطان حنجره گرفته،سر نماز دعا کنید که مورد قبول درگاه حق باشه،صبح ساعت ۵ دارم مینویسم چشام خیسه،انشاالله که همه عزیزان رو خدا شفا بده
2
4
علی | ۲ ماه پیش
التماس دعا دارم از همه شما عزیزان
پدرم منم متاسفانه به مریضی سرطان مری مبتلا شده الان ۵۳ روز شده هیچی نمیتونه بخوره فقط روزانه یک الی دو لیوان آب به سختی از گلویش میره پایین دکترها هم جوابی خوبی نداده برایم

بیائید همه مون با هم شب 23 ماه مبارک رمضان 1403
ساعت 22:00 برای همه مریضها و خصوصا این مریضای سرطانی ناعلاج با هم دعا کنیم
هرنفر 100 مرتبه امی یجیب المضطره و اذا دعاه یکشف السوء را بخوانیم
لطفا به هر حسینیه یا زیارت هستین از هیئت امنا تقاضا کنید
تا با خوندن این دعا برای مریض ها ما را هم یاری کند
قرارمون شب 23 رمضان
التماس دعا
0
7
علیرضا | ۳ ماه پیش
برای پدر بیمارم دعا کنید. قسمتون میدم به امام زمان، به امام رضا، به جوادالائمه، پدرمو دعا کنید. سرطان به کبدشون زده..دعا کنید.یا امام رضا، یا امام مهدی..تو رو خدا دعا کنید.🙏🙏🙏🤲🏼🤲🏼🤲🏼
5
18
علی | ۳ ماه پیش
لطفا برای من هم که سرطان دارم دعا کنید🙏 'یا غفور یا قاضی الحاجات مریضی سرطان رو از ما دور کن
واکسن و درمان رو پزشکان با شرف ایرانی خدا کنه پیگیری کنند و ایجاد شود
2
20
فاطمه | ۴ ماه پیش
داداشم سرطان روده با کبد داره تو روخدا دعا کنید الاهی همه مریضا به سلامتیه خودشون برگردند ای خدای بی همتا رحم کن شفا وسلامتی بده
2
28
الهه | ۴ ماه پیش
برای خواهر جوون منم دعا کنید .سه سال پیش سرطان سینه داشت الان زده به مغز و استخوانهاش.از خدا کمک میخوام و از ائمه ک ب دادمون برسن .اللهم اشف کل مریض
1
37
محمد حسین | ۵ ماه پیش
سلام بیایید باهم برای همه مریضها خصوص برای مریضهای صعب العلاج دعاکنی منم همسرم سرطان دارد انشاالله تک به تک همه مریضها شفا پیدا کنن
0
43
محمد | ۶ ماه پیش
سلام واسه پدر منم دعا کنین سرطان مری داره حالا زده به مغزش.انشالا امام زمان شفای همه مریضای سرطانی روبده به حق باب الحوائج
0
52
ریما | ۶ ماه پیش
عزیزان در میان دعاهاتون برای پسر 10 ساله منم دعا کنید که دچار این مرض کوفتی شده
0
53
Erfan | ۶ ماه پیش
برای مادر منم دعا کنید تو رو خدا

خدا همه سرطانی و بیماران رو شفا بده...

😭💔
1
52
یامن اسمه شفا وذکره | ۶ ماه پیش
واسه پسرم دعا کنید خدا شفاش بده همش ۳ سالشه ...آی خدا نمیتونم ازش دل بکنم به یه نوع بیماری سرطان کمیاب مبتلاست تورو به حق علی اصغر امام حسین دعا کنیدهمه شفا بگیرند پسر منم خدا شفاش بده
0
70
امیر | ۶ ماه پیش
واسه پسرم دعا کنید خدا شفاش بده همش ۳ سالشه ...آی خدا نمیتونم ازش دل بکنم به یه نوع بیماری سرطان کمیاب مبتلاست تورو به حق علی اصغر امام حسین دعا کنیدهمه شفا بگیرند پسر منم خدا شفاش بده
1
41
bahar | ۶ ماه پیش
من خودمم سرطان خون دارم اما از خدای خودم که خیلی بزرگ و هیچ وقت دست رد به سینم نزده عاجزانه میخوام همه مریضا علی الخصوص مریض شمارو شفای عاجل عنایت کنه و شادی رو به خونتون برگردونه
0
65
پاسخ ها:
. | ۶ ماه پیش
سلام عزیزم من مامان تازه فهمیدیم سرطان خون داره شما که خودتون دارین خیلی اذیت میشیم درد دارهون مامانم برا اینکه ما یچه‌هاش غصه نخوریم درداشو‌نمیگه
0
37
حسین | ۶ ماه پیش
برای تمام مریضهای صعب العلاج دعا کنیم ، همسر من بسیار جوان است بیائید با دل پاک هر کداممان دعا بکنیم که تک تک مریضهای سرطانی از این مریضی نجات پیدا کنند ، به خداوند پناه ببریم تا خداوند تک تک این مریضها را شفا بدهد ،
0
45
هلنا | ۶ ماه پیش
آهنگ سلام. ازشما. هموطنان. عزیزم. عاجزانه. تقاصا. دارم. برای. مریص. سرطانی. بستری. در. بیمارستان. دعا. کنید. التماس. دعا. شفای. عاجل. برای. تمام. مریصی. انشالاه
0
35
مبینا | ۷ ماه پیش
برای مامانم من دعا کنید توروخدا😭😭
روحیه‌نداره روزبه روز سرطان داره بیشتر بدنشو میگیره
دعا کنید خواهش میکنم 😭
مامانم سنی نداره اخه
یا امام زمان مامانمو شفا بده
0
51
علیرضا | ۷ ماه پیش
برای شما پدر مبتلا به سرطانم،
التماس دعا دارم.
به عزت و کرامت آقامون امام رضا و شفاعت آقا نزد خدای متعال.
شفای عاجل همه بیماران سرطانی بالاخص پدر بیمارم.
یا مولا علی مدد کن.
شفاعت همه مرضای اسلام نزد خدای محمد.
یا رب مددی کن.
0
37
یک هموطن | ۷ ماه پیش
سلام
برای شفای خواهرم زهره عاجزانه تقاضا دارم که دعا کنید.
شفای همه بیماران را به حق ابوالفضل خواهانم
0
37
فاطمه | ۷ ماه پیش
سلام دوستان لطفا برای امیرمحمد ۱۲ ساله ماهم دعا کنید بدترین نوع سرطان گرفته الهی خداوند همه بیماران را شفا عنایت فرماید.
0
49
مهناز | ۷ ماه پیش
سلام عزیزان برای پسرمنم دعاکنین شایددعای یکی ازشمادوستان عزیزپیش خداگیراباشه پسرم هشت ساله سرطان خون داره توروخداماروازیا
د نبرین😔😔
1
45
آرزو رواف | ۷ ماه پیش
سلام توروخدا برای سلامتی داداش من هم دعا کنید صلوات بفرستید مبتلا به سرطان شده ....شاید صلوات و دعاهای شما باعث خوب شدنش بشه 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
3
52
hasi | ۸ ماه پیش
سلام. پیامم میخونید جون عزیز ترین کستون این وسطه جون همون عزیزترین کستون دعا کنید این جوان ما خوب شه بیماری سرطان داره.. خیلی بده انشالله هیجوقت هیشکی مبتلا نشه ی این درد. بازم تاکید میکنم لطفا براش هرچقدر میتونید دعا کنید یا صلوات بفرستید:) بخدا ثواب میکنید چیزی ازتون کم نمیشهـ هرچی میخواید خدا بهتون بده
ممنونم از دل مهربان پاکتون دلسوزتون ک ۹٠ درصدتون دعا کنین خوب شه و دعاتون بگیره مدیونتونم دعاهاتون جون ی دختر جوان رو شفا میده و سلامت 🙂💔
انشالله خدا بهتون سلامت بده🙃
التماس دعاهاتون
2
57
پاسخ ها:
زهرا | ۶ ماه پیش
به حق فاطمه زهرا اسمه مریظهاروشفابده انشاالله
2
28
زهره محسنی | ۵ ماه پیش
الهی به حق چهارده معصوم خدا همه ی بیماران را شفا بده الخصوص بیماران لا علاج وبیماران سرطانی وبیماران شماها را الهی امشب به حق این شب عزیزوبه حق حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه خدا همه مریضها وبیماران لا علاج وبیماران سرطانی وبیماران شماها را خدا شفا بده الهی امین الهی امشب حضرت از دست فاطمه زهرا عیدی بگیرید ودلتان شاد بشه الهی آمین اللهم اشف کل مریض الهی آمین
امن یجیب المضطر اذا دعا و یک الشف السوء
الهی امین
1
24

hits