alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۱ میلادی
مستمری بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافت+ جزئیات
0
سه شنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ جزئیات میزان افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی را تشریح کرد.

به گزارش دلگرم، مجتبی یوسفی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس در تشریح جزئیات میزان افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در سال آینده، گفت: در کمیسیون تلفیق برای افزایش مستمری تحت پوششین بهزیستی و کمیته امداد منابعی را در لایحه بودجه تعیین کرده‌ایم.

وی در تشریح محل تامین منابع برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش در سال آینده، افزود: دولت در لایحه بودجه سال آینده 8 میلیارد دلار برای تامین کالا‌های اساسی و دارو در نظر گرفته بود که با مصوبه کمیسیون تلفیق اختلاف قیمت ارز دولتی همین 8 میلیارد دلار با بازار آزاد به عنوان منابع افزایش مستمری افراد تحت پوشش و یارانه‌های نقدی در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه اختلاف قیمت ارز 4200 تومانی با نرخ ارز آزاد (17 هزار و پانصد تومان)، یکی از منابع درآمد در تبصره 14 است، ادامه داد: 106 هزار میلیارد تومان از محل حذف ارز 4200 تومانی بدست می‌آید که حدود 33 هزار میلیارد تومان از این محل برای تامین دارو تخصیص پیدا می‌کند، 10 هزار میلیارد آن برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و مابقی آن برای افزایش یارانه‌های نقدی در نظر گرفته شده است.

یوسفی با بیان اینکه قرار است این 10 هزار میلیارد تومان به 10 میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود اضافه کرد: براین اساس سالانه به مستمری افراد تحت پوشش یک میلییون تومان افزایش می‌یابد که با تقسیم آن به ماه‌های سال و پرداخت عیدی مستمری این قشر در سال آینده در حدود 77 هزار تومان افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: بر این اساس منابع حاصل از حذف رانت ارز 4200 تومانی، میان حدود 77 میلیون نفر و به ویژه اقشار نیازمند توزیع و پرداخت خواهد شد.

نماینده اهواز در مجلس بیان داشت: در بخش میزان افزایش یارانه‌های نقدی نیز تصمیم گرفته شد که یارانه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به میزان بیشتری افزایش یابد و دهک‌های بالاتر به میزان کمتری افزایش یابد.

یوسفی ادامه داد: بر این اساس، یارانه نقدی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که 10 میلیون نفر هستند، 268 هزار تومان تعیین شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: هم‌چنین یارانه دهک‌های بعدی که حدود 25 میلیون نفر می‌باشند 183 هزار تومان تعیین و به حدود 35 میلیون نفر مبلغ 131 هزار تومان و به دهک‌های بالا نیز 91 هزار تومان داده خواهد شد.

انتهای ‌پیام/این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • تسنیم
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits