دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
ثبت نام وی دی اس ال
1
چهارشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
نحوه ارتقاء اینترنت ADSL به VDSL را در دلگرم مشاهده کنید

ثبت نام سرویس vdsl

چگونه vdsl بگیریم ؟

دستورالعملی از نحوه ارتقاء اینترنت ADSL به VDSL در منطقه تهران و قم را مشاهده می‌کنید.

دلگرم اجتماعی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از چهار برابر شدن سرعت اینترنت برخی نواحی کشور خبر داد.

بر اساس گفته او طرح ارتقاء مودم‌ها از ADSL به VDSL از استان‌های تهران و قم آغاز شده و روزانه ۱۰ هزار کاربر از شرکت‌های مخابرات و شاتل به این اینترنت دسترسی پیدا می‌کنند.

با استفاده از اینترنت VDSL امکان ارسال اطلاعات اینترنت به کاربر تا ۵۲ مگابیت بر ثانیه و ارسال اطلاعات کاربر به اینترنت تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه برای مشترکان فراهم می‌شود. در این فناوری، ارتباط تا کابینت محل انشعاب خط مشترک، از طریق فیبر نوری و در منطقه محل سکونت، از طریق سیم مسی تامین می‌شود، در نتیجه مشتری سرویس را با کیفیت و سرعت بسیار بالا و متفاوت دریافت می‌کند.

ثبت نام وی دی اس ال مخابرات

برای داشتن وی دی اس ال ، مودم‌های ADSL شرکت مخابرات ایران باید تعویض شده و به VDSL ارتقاء یابند. پس از اینکه کابل‌های مناطق مختلف این دو شهر تعویض شدند و زیرساخت‌های لازم برای ارائه این اینترنت فراهم شد، انجام این روند بر روی سایت مخابرات اطلاع رسانی خواهد شد و سپس مشترکان باید با مراجعه به صورت غیرحضوری به سایت این شرکت به آدرس www.tci.ir برای دریافت اینترنت پر سرعت خود اقدام کنند.

ثبت نام مودم vdsl

در حال حاضر پیش ثبت نام این مودم‌ها از طریق سایت مخابرات امکان پذیر است. مخابرات به صورت تدریجی اقدام به تعویض مودم‌های مشترکان خود می‌کند و هزینه آن را به صورت نقد و یا متعهد شدن فرد برای پرداخت اقساطی آن همراه با قبض تلفن خود، دریافت می‌کند.

هیچ اصراری برای ارتقاءاین اینترنت وجود ندارد، اما با این کار سرعت اینترنت تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته و به علاوه فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش می‌یابد و سرعت آپلود و دانلود این سرعت تا ۴ برابر افزایش می‌یابد.

درحال حاضر دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL و VDSL اطلاعیه‌ای درباره روند ثبت نام و فعال سازی این فناوری بر روی خطوط تلفن مشترکان را ارائه نداده اند. درصورت دریافت اطلاعات از این شرکت ها، برروی سایت رسمی باشگاه خبرنگاران جوان بارگذاری خواهد شد.

گفتنی است؛ شرکت‌هایی مانند مبین نت که اینترنت ثابت ارائه نمی‌دهند شامل طرح VDSL نمی‌شوند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است