دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۴ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
سیزده بدر پارک ها تعطیل هستند
0
یکشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱
تعطیلی پارک ها در سیزده بدر و با کمک نیروی انتظامی کلید خورد

تعطیلی پارک ها در سیزده بدر

تعطیلی پارک ها در سیزده بدر و با کمک نیروی انتظامی کلید خورد

بخش اجتماعی دلگرم به نقل از تسنیم : مدیرکل دفتر جنگل‌کاری، پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: به دلیل شیوع کرونا ورود به پارک های جنگلی ممنوع است و در روز سیزده به در از ورود افراد به این مکان با کمک نیروی انتظامی جلوگیری به عمل می‌آید.

کوروش خلعتبری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: توجه به تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، برای جلوگیری از شیوع این بیماری پارک های جنگلی تعطیل شده اند.

وی افزود: با توجه به اینکه روز سیزده به در را پیش رو داریم که تقاضا برای ورود به این مناطق زیاد است، با توجه به هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا از اهرم های قانونی و حضور نیروی انتظامی از ورود مردم به این اماکن جلوگیری به عمل می آید.

مدیرکل دفتر جنگل‌کاری و پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: بر این اساس آمادگی لازم را برای روز سیزده بدر داریم و پیش بینیهای لازم برای جلوگیری از ورود افراد به پارک های جنگلی و تفرجگاه طبیعی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اندیشیده شده است.

وی افزود:حتما در روز سیزده به در پارک های جنگلی با همکاری که ستاد کرونای استان ها انجام می شود تعطیل خواهد بود و از ورود افراد جلوگیری به عمل خواهد آمد .

سم پاشی پارک ها در سیزده بدر

مدیرکل دفتر جنگل‌کاری و پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پاسخ به اینکه آیا با سمپاشی به شکلی که دیگر آن مکان تا مدتی قابل استفاده نباشد،

می توان جلوی ورود افراد به پارک های جنگلی را گرفت، گفت: برای مبارزه با آفات موجود در جنگل ها نیز به طور معمول عملیات سم پاشی انجام نمی شود، زیرا به محیط زیست و پوشش گیاهی آسیب می زند.

این مقام مسئول تاکید کرد: در صورتی که ستاد کرونای استانها تصمیمی برای سمپاشی جنگلی برای جلوگیری از ورود افراد به این عرصه ها داشته باشد،

در عرصه هایی که در آنها رفت و آمد می شود، امکان سمپاشی وجود خواهد داشت ولی این امر نیز به صورت موردی و با در نظر گرفتن تدابیر لازم انجام خواهد شد.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter