مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ مارس ۲۰۲۳ میلادی
مربع جدید! پروژه کلان و جدید عربستان برای ساخت بزرگترین شهر جهان!
9
نیو مربع٬ چشم انداز ولیعهد سعودی برای تغییر مرکز شهر ریاض است گویی ولیعهد تصمیم دارد یک کعبه دیگر بسازد و عربستان در این پروژه جدید قرار است به ابر شهر بزرگ جهان تبدیل شود.

عربستان سعودی یک ابرپروژه جدید به نام مربع جدید دارد در این پروژه که تا سال ۲۰۳۰ تکمیل می شود مرکز شهر قرار است مجموعه ای شامل فرهنگ ، فضاهای تجاری و اقامتگاه ها را به نمایش گذارد.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستان

در یک مصاحبه مطبوعاتی توسط شرکت توسعه نیو مورابا (NMDC) گفته شده است که این پروژه مساحت 19 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و بیش از 25 میلیون متر مربع مساحت خواهد داشت. بیش از 100000 ساکن و بیش از 300000 شغل را شامل می شود.موبع جدید صدها هزار نفر از ساکنان را در خود جای می دهد.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستان

در این بیانیه آمده است که این پروژه همچنین دارای مناطق سبز و مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری است که کیفیت زندگی را با ترویج سبک زندگی سالم، فعال و فعالیت های اجتماعی افزایش می دهد. بیش از 300000 شغل مستقیم و غیر مستقیم تا سال 2030 توسط این پروژه ایجاد می شود.در اینجا کلیپی از این پروژه بزرگ را می توانید ببینید.


ساکنان همچنین می توانند انتظار یک شعاع پیاده روی 15 دقیقه ای و یک سیستم حمل و نقل داخلی برای دسترسی آسان به امکانات مختلف را داشته باشند. این پروژه همچنین در موقعیت مناسبی قرار دارد و تا فرودگاه 20 دقیقه رانندگی دارد.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستان

جاذبه اصلی مرکز شهر که «چهره جدید ریاض» نامیده می‌شود، دارای آسمان‌خراش مکعبی شکل است که بنا بر گزارش‌ها به اندازه کافی بزرگ است که بتواند 20 ساختمان امپایر استیت را در خود جای دهد.در قلب این شهر آینده نگر، مکعب قرار دارد که یکی از بزرگترین سازه های ساخته شده در جهان خواهد بود.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستان

این آسمان خراش 400 متر ارتفاع، 400 متر طول و 400 متر عرض خواهد داشت.نمای این سازه دارای نقوش هندسی حکاکی شده با ظرافت به عنوان ادای احترام به تاریخ غنی اسلامی پادشاهی است.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستان

این توسعه که در منطقه ای به وسعت 19 کیلومتر مربع در تقاطع جاده های ملک سلمان و ملک خالد گسترده شده است، دارای 104000 واحد مسکونی، 9000 اتاق هتل و 980000 متر مربع فضای تجاری خواهد بود.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستان

اما نکته ای که انکار ناپذیر است این است که نمی توان جغرافیا را تغییر داد و بیابان را تبدیل به شهر کرد ولی با این حال ولیعهد جوان عربستان در صدد است تمام دارایی خود را خرج کند تا کشورش را بر سر زبان ها بیندازد.

مربع جدید / پروژه کلان و جدید عربستاناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (9 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است