دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۶ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
سفر به کدام شهرها در عید فطر ممنوع است ؟

محدودیت های تردد عید فطر 1400 اعلام شد

سفر به کدام شهرها در عید فطر ممنوع است ؟
0
یکشنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۱۲
با توجه به شیوع ویروس کرونا، عید فطر 1400 نیز با محدودیت های تردد مواجه است. در ادامه این محدودیت ها را بررسی خواهیم کرد.

محدودیت های تردد در عید فطر

کمیته‌ های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا در حضور رئیس جمهوری ضمن موافقت با پیشنهاد تمدید محدودیت‌های اعمال شده در شهر‌های نارنجی و قرمز، اعلام کرد که سفر‌ها در همه رنگ‌ بندی‌ ها از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر ممنوع خواهد بود.

در این جلسه روسای کمیته‌های بهداشت و درمان، اجتماعی- امنیتی، آموزش و تبلیغات و همچنین قرارگاه عملیاتی گزارش خود را از وضعیت شیوع بیماری در شهر‌های مختلف کشور،

وضعیت جدید شهر‌ها از نظر رنگ‌بندی سطح بیماری و اقدامات انجام شده در زمینه کنترل و مهار بیماری و نظارت بر رعایت پروتکل‌ها ارائه کردند.

کمیته بهداشت و درمان در خصوص وضعیت بیماری در مناطق مختلف کشور و رنگ‌ بندی جدید شهرها اعلام کرد: خوشبختانه با رعایت پروتکل‌ها و انجام اقدامات نظارتی و ایجاد محدودیت‌ها از وضعیت اوج بیماری عبور کرده‌ایم

و در بسیاری از شهر‌ها روند ابتلا سیر نزولی یافته است. البته در برخی شهر‌ها همچنان شاهد افزایش روند ابتلا‌ها و سیر صعودی بیماری هستیم.

براساس پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا، تمدید محدودیت‌های اعمال شده در شهر‌های نارنجی و قرمز برای عبور کامل از پیک چهارم ضروری به نظر می‌رسد که این پیشنهاد به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشت و درمان، به منظور مدیریت و مقابله دقیق‌تر و ویژه در کنترل پیک چهارم، کلیه سفر‌ها در سراسر کشور در همه رنگ‌ بندی‌ ها از ساعت ۲ بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر ممنوع خواهد بود.

دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه جلسه امروز ستاد به‌ ریاست رئیس جمهور و حضور همه اعضا برگزار شد، اظهار کرد:

امروز گزارش های مفصلی در ارتباط با اقدامات حوزه بهداشت و درمان ارائه شد و وضعیت شیوع بیماری در دنیا بررسی شد؛ روند بیماری در کشورهایی همچون هندوستان، برزیل و آمریکا همچنان صعودی است.

وی درباره وضعیت شیوع بیماری در ایران هم، گفت: خوشبختانه در کشور به قله و پیک بیماری رسیده و درحال عبور هستیم، روند شیوع بیماری در کشور نزولی است که البته این موضوع ناشی از تلاش، همکاری و دقتی است که همه مردم در رعایت پروتکل‌ها انجام دادند؛

امیدوارم رعایت پروتکل‌ها و تلاش‌ها ادامه یابد و میزان بیماری کمتر شود و ان‌شاءالله بیمارستان‌ها تخت‌های خالی بیشتری پیدا کنند.

رئیسی با ابراز اینکه اوج این بیماری بسیار بلند بود، عنوان کرد: گرچه روند بیماری نزولی شده اما میزان بیماران بستری بیمارستان ها هنوز زیاد است هرچند ورودی به بیمارستان‌ ها کم شده است.

محدودیت های سفر در عید فطر

محدودیت سفر در عید فطر

آخرین رنگ‌ بندی کرونایی شهرها

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به آخرین رنگ‌ بندی کرونایی شهرها توضیح داد: خوشبختانه تعداد شهرهای قرمز به 46، نارنجی به 263 و زرد به 139 رسیده است؛ روند بیماری رو به کاهش است، تقریباً دو هفته گذشته 301 شهر قرمز داشتیم.

وی با اعلام اینکه "روند بیماری در 26 استان کاملاً نزولی شده است و در حدود پنج استان دیگر گرچه به قله نزدیک شدیم، اما روند نزولی سرعت نگرفته است و امیدوارم در هفته آینده این روند به‌سرعت کاهشی شود و تعداد شهرهای قرمز کمتر شود"، خاطرنشان کرد:

استان‌های خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران به دقت و مراقبت بیشتری نیاز دارند؛ گرچه تقریباً به اوج بیماری رسیده‌اند، فعلاً روند صعودی متوقف شده و رو به کاهش است که امیدوارم به‌زودی این استان‌ها هم از این وضعیت خارج شوند.

جریمه سفر در عید فطر 1400

رئیسی ضمن تشکر از مردم برای رعایت پروتکل‌ها در شب‌های قدر به مصوبات امروز جلسه اشاره و اظهار کرد: تردد در روز‌های منتهی به عید سعید فطر از ساعت 14 سه‌شنبه تا ساعت 12 شنبه در همه شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد ممنوع شده است.

جریمه تردد در شهر‌های قرمز یک‌ میلیون تومان و در شهر‌های نارنجی و زرد 500 هزار تومان خواهد بود. به‌طور کلی تردد ممنوع است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: یکی از مهمترین مؤلفه‌ها برای شیوع ویروس جهش‌یافته (آفریقایی و هندی)، تردد است که منع ترددها می‌تواند بسیار کمک‌ کننده باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits