دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
3 روش جادویی برای ساخت کبریت ضد آب
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
اگر شما هم به دنبال روشی هستنید تا بتوانید حتی کبریت های خیس شده خود را روشن کنید، با ما همراه شوید تا با روش هایی آسان ساخت کبریت ضد آب را آموزش دهیم.

چگونه کبریت ضد آب بسازیم ؟

حتما شما در داخل منزل و چه به هنگام تفریح و مسافرت در خارج از منزل از انواع کبریت های مختلف استفاده می کنید و مطلع هستید که تا چه اندازه خیس یا مرطوب شدن کبریت می تواند دردسر ساز باشد.

در حالی که در برخی مواقع مخصوصا در گردش ها وجود حتی یک کبریت حیاتی است. پس برای ساخت کبریت ضد آب عجله کنید و به راحتی آن را در منزل تهیه نمایید.

ساخت کبریت ضد آب

طرز ساخت کبریت ضد آب

ساخت کبریت ضد آب با لاک یا براق کننده ناخن

شما به وسیله موادی کبریت های خود مخصوصا سر آن ها را به نوعی ضد آب می کنید که در فرایند احتراق و روشن شدن آن ها مشکلی ایجاد نشود و این کار را به نحو احسنت می توانید انجام دهید.

در مرحله اول از براق کننده و لاک ناخن استفاده می کنیم به این صورت که تعداد مناسبی از چوب کبریت را مهیا می کنید و سپس آن ها را دانه به دانه در دست گرفته و تمام آن را با براق کننده و یا لاک ناخن کاور می کنیم.

سپس تمام آن ها را در مکانی مناسب آویزان کنید تا خوب خشک شوند و در نهایت کبریت های ضد آب شما برای احتراق حتی بعد از تماس با آب آماده هستند.

آموزش ساخت کبریت ضد آب

نحوه ساخت کبریت ضد آب

ساخت کبریت ضد آب با شمع

در روش دوم شما می توانید برای ساخت کبریت ضد آب از شمع استفاده کنید به این صورت که ابتدا مقداری شمع را در یک ظرف مناسب با حرارت بسیار ملایم آب کرده تا به صورت مایع در بیاید،

سپس هر کدام از چوب کبریت ها را داخل آن انداخته و یک چرخش کوچک دهید تا تمام آن در شمع ذوب شده قرار بگیرد و سپس آن را خارج کنید و در مکانی قرار دهید تا خشک شوند. برای خشک کردن چوب های کبریت از یک تکه ابر یا … می توانید استفاده کنید.

کبریت ضد آب

چطور کبریت ضد آب درست کنیم ؟

ساخت قوطی کبریت ضد آب

برای این کار به یک قوطی خالی فیلم، یک شمع، مقداری پنبه و مقداری چسب برق احتیاج داریم. یک قوطی خالی فیلم تقریبا گنجایش یک بسته کبریت پر را دارد.

در چیدن کبریت ها در داخل قوطی به این روش عمل کنید:

یک لایه نازک پنبه در ته قوطی قرار دهید؛ این لایه پنبه ای مانند محافظی سرهای گوگردی چوب ها را در بر می گیرد و مانع سایش آن ها به هم می شود.

دو کاغذ سمباده کبریت را هم ببرید و در داخل قوطی قرار دهید.

کبریت ها را طوری بچینید که سرهای گوگردی آن ها در کف قوطی و بر روی پنبه قرار گیرد؛ این نحوه چیدن به این خاطر است که در هنگام استفاده اگر با دست خیس مجبور به برداشتن کبریت بشویم رطوبت دست باعث خیسی سر گوگردی نشود.

در این مرحله از ساخت کبریت ضد آب کبریت ها را به طور متراکم کنار هم بچینید به طوری که جای بازی نداشته باشد، البته نه آنقدر که سبب شکستگی سرهای گوگردیشان شود.

اگر طول چوب کبریت ها کمتر از طول قوطی بود روی آن ها یک گلوله پنبه ای قرار دهید تا بعد از بستن در قوطی نتوانند از جای خود تکان بخورند و بر روی هم بلغزند.

بعد از اینکه از کاملا بسته شدن در قوطی مطمئن شدید در قوطی را کاملا با پارافین مذاب آب بندی کنید برای این کار می توانید از یک شمع روشن استفاده کنید.

خیلی سریع تا پارافین کاملا نبسته، با استفاده از چسب برق دور در قوطی را ۶-۵ دور محکم چسب بپیچید.

از مزایای این قوطی این است که حتی اگر داخل آب بیفتد بر روی آن شناور میماند و کبریت های داخل آن از رطوبت مصون می باشند.

توجه: از این کبریت در مواقع کاملا اضطراری استفاده نمایید و در حالت عادی از دیگر کبریت هایی که باید حتما به همراه داشته باشید استفاده کنید.

در شرایطی که باد می وزد و کبریت روشن کردن مشکل است میتوان به جای یک کبریت از چند کبریت استفاده کرد به این ترتیب که کبریت ها را طوری بگیرید که سر کبریت دوم مماس بر انتهای گوگرد کبریت اولی باشد (به شکل پله) و سپس کبریت بکشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits