دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
خبری غم انگیز: در گذشت فوتبالیست پیش کسوت ! استاد اسدی درگذشت
2
شنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۶
استاد‌اسدی دروازه‌بان سابق تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و تیم منتخب تبریز صبح امروز دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

رسول استاد اسدی درگذشت

رسول استاد‌اسدی که در فوتبال تبریز به رسان مشهور بود فوتبال خود را از تیم تاج تبریز آغاز کرده و تا سال ۱۳۴۶ دروازه بان تیم تاج بود.

درخشش وی در تیم منتخب تبریز سبب شد که وی سال ۴۷ به تیم پرسپولیس تهران دعوت و یک فصل را در این تیم حضور داشته و همزمان به اردوی تیم ملی هم دعوت شد.

با تاسیس باشگاه ماشین‌سازی وی در سال ۱۳۴۸ به فوتبال تبریز بازگشته به عضویت تیم ماشین‌سازی درآمد و فوتبالیش را در این تیم به پایان رساند. وی در جام تخت جمشید یکی از دروازه‌بانان تیم ماشین‌سازی بود.

وی در پایان دوره بازیکنی‌اش، به عنوان مربی دروازه‌بانان در تیم ماشین‌سازی حضور داشت.

علی‌اکبر استاد‌اسدی مدافع سابق تیم‌ملی فرزند وی است.

علی‌اکبر استاداسدی (زاده ۲۶ شهریور۱۳۴۴ در تبریز)، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است وی در ۳۳ بازی در سالهای ۱۳۷۴–۱۳۷۶ در ترکیب تیم ملی ایران قرار گرفت. استاداسدی برای برخی باشگاه ها بازی کرد که نامدارترین آن‌ها ذوب‌آهن اصفهان بود. وی در جام جهانی ۱۹۹۸ عضو تیم ملی ایران بود. استاد اسدی به مدت ۶ سال در تیم گسترش فولاد دستیار بود ولی بعد از سرمربی شدن رسول خطیبی او برکنار شد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است