دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۳ میلادی
بادی اسپلش چیست و چگونه میتوان رایحه آن را ماندگار کرد ؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
شاید تا به حال نام بادی اسپلش را شنیده اید اما درمورد آن آگاهی نداشته اید. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

اطلاعاتی مفید درمورد بادی اسپلش

توضیحاتی درمورد بادی اسپلش موضوع مورد بحث ماست. اگر صبح زود بیدار می‌شوید و دوست دارید شاداب به سر کار بروید، یا علاقه دارید تا آخر هفته خود را در آرامش بگذرانید؛ بهترین کاری که می‌توانید بکنید، این است که به حمام بروید.

شما هم ممکن است مانند افراد زیادی پس از استحمام، علاقه داشته باشید تا علاوه بر احساس تمیزی، رایحه‌ای خوشایند داشته باشید. اما شامپوها و صابون‌های بدن، به اندازه‌ای که دوست دارید رایحه قوی‌ ای نخواهند داشت.

ممکن است بخواهید برای این کار، به سراغ عطرها و ادکلن‌ها بروید؛ اما قیمت زیاد آن‌ها و همچنین تندی رایحه آن‌ها، مطابق میل شما نباشد.

برای افرادی مانند شما به تازگی محصولی وارد بازار شده که حس شادابی و طراوت پس از استحمام را چند برابر می‌کند، رایحه‌ای دلپذیر و ملایم‌تر نسبت به عطرها و ادکلن‌ها دارد و قیمت آن نیز کم‌تر است.

بادی اسپلش چیست

کاربرد بادی اسپلش

بادی اسپلش چیست ؟

بادی اسپلش‌ ها جزء دسته اسپر‌های بدن هستند که بوی ملایم‌تری، نسبت به ادکلن‌ها و عطرها دارند؛ زیرا فاقد روغن‌های معطر هستند و بیشتر از آب و الکل و مواد طبیعی ساخته شده‌اند.

بادی اسپلش‌ها را پس از استحمام و به طور مستقیم روی پوست اسپری می‌کنند. البته شما می‌توانید از این محصولات روی ساقه‌های مو خود نیز اسپری کنید. یک بادی اسپلش خوب، حاوی مرطوب‌ کننده است و پوست شما را آبرسانی می‌کند.

تفاوت بادی اسپلش با ادکلن

ادکلن ها ماندگاری طولانی مدتی دارند اما ترکیبات استفاده شده در آن به صورتی است که مناسب استفاده بر روی بدن نیست و در صورت اسپری روی بدن باعث خشکی پوست میشود اما بادی اسپلش ها مخصوص اسپری مستقیم روی بدن هستند و باعث نرمی پوست آبرسانی به پوست و ایجاد حس شادابی و نشاط می شوند.

تفاوت بادی اسپلش با مام یا اسپری های پودری

مام و اسپری پودری در کنار رایحه خوشبو دارای ترکیباتی هستند که باعث می شود بدن کمتر تعریق داشته باشد اما بادی اسپلش ها تنها خوشبوکننده بدن هستند و با اینکه با آبرسانی به پوست مانع تعریق زیاد بدن می شوند اما عملکرد ضعیف تری برای ضد تعریق بودن نسبت به مام و اسپری پودری دارند.

بادی اسپلش با ادکلن چه فرقی دارد

تفاوت بادی اسپلش با اسپری

نحوه ماندگار کردن بوی بادی اسپلش

به دلیل این که این مواد سازنده این محصولات بیشتر آب و الکل هستند؛ نسبت به عطرها و ادکلن‌ها ماندگاری کمتری دارند و باید هر چند ساعت یک بار دوباره از آن‌ها استفاده کرد. برای ماندگاری بیشتر بادی اسپلش می‌توانید هنر لایه لایه عطر زدن را یاد بگیرید. پس مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا حمام کنید. پوست تمیز و مرطوب (با منافذ باز)، همیشه بهتر رایحه را حفظ می کند.
  2. هنگام حمام کردن، اگر شامپو بدن یا صابون شما رایحه‌ای یکسان با بادی اسپلش شما داشته باشد؛ ماندگاری آن را بیشتر می‌کند.
  3. اگر رایحه شامپو بدن یا صابون مشابه بادی اسپلش خود را نمی‌توانید پیدا کنید؛ حتما از نوع بدون رایحه آن استفاده کنید تا رایحه بادی اسپلش‌تان را تضعیف نکند.
  4. پس از استحمام پوست خود را به آرامی با حوله خشک کنید.
  5. پس از خشک کردن پوست از لوسیون برای مرطوب کردن و آب‌رسانی پوست استفاده کنید. بهتر است رایحه لوسیون خود را مشابه با رایحه بادی اسپلش، انتخاب کنید. در صورت پیدا نکردن لوسیونی با رایحه مشابه، از لوسیون‌های بدون رایحه استفاده کنید.
  6. بادی اسپلش را روی بدنتان (که حالا خوب با مرطوب‌کننده و روغن پوشیده شده) اسپری کنید.
  7. روی قسمت‌های نبض‌دار بدن تاکید داشته باشید. قسمت‌های نبض‌دار همیشه هنگام استفاده از رایحه‌ها، مشهور بوده‌اند. این قسمت‌ها شامل: مچ دست، جلوی گردن، قسمت داخلی آرنج‌ها، پشت زانوها و حتی قفسه سینه، است. از بادی اسپلش‌ها، برای خوشبو کردن ساقه موهایتان نیز می‌توانید استفاده کنید.
  8. هنگام اسپری، کمی دست خود را دور نگه دارید تا قطرات ریز بادی اسپلش به خوبی روی پوستتان پخش شوند. اسپری کردن از فاصله‌ای نزدیک رایحه‌ها را فقط در قسمت‌های خاصی متمرکز می‌کند.

یکی از مهم‌ترین نکات استفاده از بادی اسپلش؛ این است که حتما پس از اسپری کمی صبر کنید تا به خوبی خشک شوند و سپس لباس بپوشید. بادی اسپلش‌ها ماندگاری بالایی ندارند و برای استفاده روی لباس‌ها، مناسب نیستند.

نحوه استفاده از بادی اسپلش

نحوه ماندگار کردن بوی بادی اسپلش

روش استفاده از بادی اسپلش

معمولا بادی اسپلش ها را بعد از حمام و در حالت نم دار بودن بدن روی بدن اسپری می کنند.

باید توجه داشت زنان شیرده بهتر است از بادی اسپلش استفاده نکنند چون پوست به دلیل جذب کردن مواد بادی اسپلش را جذب کرده و ممکن است در شیر مادر تاثیر بگذارد.

بیشترین مقدار ماندگاری بادی اسپلش ها یک ساعت تخمین زده شده است و بهتر است زمانی که تعریق بدن شما زیاد شده است روی بدن اسپری نکنید زیرا ترکیب بادی اسپلش با بوی عرق رایحه نامطبوع به دنبال خواهد داشت.

در ترکیبات بادی اسپلش چه چیزهایی وجود دارد ؟

عطر، آب و الکل اصلی ترین مواد تشکیل دهنده بادی اسپلش هستند. اما در یک دسته بندی کلی تر از دو بخش تشکیل شده است:

1. چربی و رطوبت موجود در بادی اسپلش

چربی و رطوبت دو عنصر بسیار مهم برای پوست هستند. هر دوی این عناصر در اثر استحمام و شستشوی بدن با صابون یا شامپو بدن از بین می روند. Body Splash بعد از استفاده، این دو عنصر را به پوست باز می گرداند.

2. خوشبو کننده موجود در بادی اسپلش

بعد از عملکرد فوق، مهم ترین وظیفه بادی اسپلش خوشبو کردن بدن است. عطر استفاده شده در ساختار آنها در منافذ پوست نفوذ کرده و بدن را خوشبو نگه میدارد.

مزایای استفاده از بادی اسپلش

چگونه از بادی اسپلش استفاده کنیم ؟

مزایای بادی اسپلش

اگر ایده جدیدی برای استفاده از عطر در سر دارید، بادی اسپلش ها گزینه مناسبی برای شروع هستند. استفاده از چندین محصول عطری یا عطرهای مکمل، گزینه خوبی برای تشدید رایحه مطلوب بدن هستند.

هنر استفاده از چندین محصول رایحه دار یا لایه بندی عطر به شما اجازه می دهد تا با جلوگیری از جذب سریع پوست، روغن های عطری و رایحه بدن هر چه سریع تر در فضا پخش شود و از ماندگاری بیشتری برخوردار شود.

برای این کار کافیست پس از دوش گرفتن، از یک آبرسان بدن یا کره بدن استفاده کنید. سپس بادی اسپلش را روی بدن و لباس ها اسپری کنید.

اگر به دنبال ایده پیچیده تری هستید، لایه بندی رایحه های متفاوت (اما مکمل) برای ایجاد یک ترکیب جدید و بی نظیر را آزمایش کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از کره های بدن و بادی اسپلش انتخابی خود و یا با مخلوط کردن چندین رایحه بادی اسپلش بدن برای ایجاد رایحه دلخواه خود انجام دهید.

معایب بادی اسپلش

برخی بادی اسپلش ها بر پایه آب و برخی دیگر بر پایه روغن هستند. استفاده از بادی اسپلش هایی که بر پایه روغن هستند می تواند روی لباس های شما رد از خود به جا بگذارند و آن را لکه دار کنند.

اگر از بادی اسپلش روغنی استفاده می کنید، آن را تنها روی بدن استفاده کرده و از مصرف روی لباس بپرهیزید. برای اسپری کردن روی لباس و ملحفه، توصیه می کنیم از بادی اسپلش های بر پایه آب استفاده کنید.

مزیت بادی اسپلش های بر پایه آب این است که آن را می توان روی مبل و فضای نشیمن خانه جهت معطر شدن فضا نیز استفاده کرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است