دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
اشتباهات رایج در هنگام انتخاب رنگ مناسب نقاشی ساختمان
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتخاب رنگی که بخواهید تا سال ها با آن زندگی کنید، قطعا بخش سخت انتخاب طراحی مناسب است. وقتی نمونه های کوچک رنگ را بررسی می کنیم، سخت است تصور کنیم همین رنگ روی سطح بزرگ دیوار چگونه خواهد بود.

حالا بماند که رنگ ها در میزان نور مختلف شکل های متفاوتی می گیرند. از آن جایی که ذهن انسان در تصور آن که رنگ روی دیوار چگونه خواهد بود عملکرد ضعیفی دارد، بهترین راه پشیمان نشدن از انتخابمان این است که قبل از خرید میزان رنگ مورد نیاز آن را امتحان کنیم. اگر میخواهید چگونگی انتخاب رنگ و دوری از اشتباهات رایج را یاد بگیرید، پس به خواندن ادامه دهید. طبق متخصصان ما هفت اشتباه وجود دارد که در بین افراد رایج است، می توانید راه حل های آن ها را در اینجا مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید به بازار آنلاین خدمات سنجاق سری بزنید. در قدم اول می‌توانید هزینه نقاشی ساختمان را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال نقاش ساختمان در تهران باشید می‌توانید درخواست نقاشی ساختمان خود را در سنجاق ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

نقاشی ساختمان

انتخاب سریع

بسیاری از متخصصان رنگ توصیه می کنند برای انتخاب رنگ چند روز وقت بگذارید. نه به این دلیل که ممکن است با گذشت زمان نظرتان را عوض کنید، اما به این خاطر که رنگ در طول روز با میزان نورهای متفاوت تغییر خواهد کرد. و در روزهای ابری متفاوت از روزهای آفتابی خواهد بود.

اریکا وولفر یکی از متخصصان رنگ می گوید: رنگ های مختلف را روی دیوار بزنید و طی چند روز آن ها را بررسی کنید. آن ها را در بخش های مختلف خانه با میزان نورهای متفاوت امتحان کنید، تا بتوانید متوجه شوید در بخش های مختلف روز رنگ مورد نظرتان چگونه خواهد بود.

نیکول گیبونز متخصصی دیگر، نیز همین توصیه را دارد: مطمئن شوید هم در طول روز و هم در طول شب زیر نورهای مصنوعی رنگ خود را دوست دارید. خوشبختانه امروزه نمونه رنگ های بزرگتری وجود دارند که میتوانید آنها را به بخش های مختلف و تیره و روشن تر اتاق منتقل کنید.

سو وادن رئیس بخش فروش رنگ می گوید: پس از این که با هر رنگ به اندازه کافی زمان گذراندید، انتخاب نهایی خود را داشته باشید. این کار میتواند در زمان و پول زیادی برایتان صرفه جویی کند. عجله نکردن در این زمان، باعث می شود بعدها در میزان زمان مصرفی تان صرفه جویی شود.

در نظر نگرفتن مبلمان و اثاثیه

آندریا منگو مدیر بخش فروش و توسعه رنگ می گوید:" ما همیشه پیشنهاد می کنیم یک تکه فوم را رنگ کنید و آن را در زمان های مختلف روز، در بخش های مختلف خانه قرار دهید. این کار باعث می شود با در نظر گرفتن میزان نور (هم طبیعی و هم مصنوعی) و دیگر موارد (مانند وسیله های هنری، مبلمان و غیره) مطمئن شوید رنگ انتخابی تان را دوست دارید."

از امتحان رنگ در یک اتاق کاملا خالی، خودداری کنید. حتی اگر تازه نقل مکان کرده اید، یا میخواهید قبل از رنگ آمیزی اتاق را خالی کنید، وجود مقداری مبلمان یا وسایل دکوری در هنگام انتخاب رنگ باعث می شود مطمئن شوید رنگ انتخابی شما با تمام فضا همخوانی دارد.

قرار دادن نمونه رنگ ها دقیقا در کنار هم

پاتریک او دانل توصیه می کند:" با این که قطعا باید چند رنگ را انتخاب کنید، اما نباید نمونه هایشان را دقیقا روی یک دیوار و در کنار یکدیگر قرار دهید. آنها یکدیگر را مختل می کنند و باعث می شود انتخاب سخت تر شود.

اگر نمی خواهید مکان مورد نظر را مستقیما رنگ آمیزی کنید، یک کاغذ آستر بزرگ را رنگ کنید، با این کار یک نمونه متحرک دارید که می توانید در بخش های مختلف اتاق و در میزان نورهای مختلف آن را مشاهده کنید!

رنگ در نقاشی ساختمان

در نظر نگرفتن ته رنگ

وقتی به رنگ های مختلف سفید نگاه می کنید، برخی از آنها سایه هایی از زرد و برخی سایه هایی از آبی در خود دارند. این رنگ ظریف زیرین، ته رنگ نام دارد.

منگو پیشنهاد می دهد با در نظر گرفتن ته رنگ ممکن است بتوانید سایه های مشابهی از آن را در مبلمان یا دکور خانه پیدا کنید. علاوه بر قرار دادن رنگ در فضا، سایه های ته رنگ های مختلف را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را برای فضای خود داشته باشید.

مطمئن نیستید رنگ مورد نظرتان چه نوع ته رنگی دارد؟ این ترفند از وولفل را امتحان کنید: اگر درباره ته رنگ سفیدتان مطمئن نیستید (اینکه رنگ زرد، هلویی، آبی یا سبز دارد) می توانید رنگ خود را روی یک کاغذ سفید قرار دهید.

انتخاب نکردن رنگ های برجسته

طبق گفته ولفل یکی از بزرگترین اشتباهات برخی افراد در انتخاب رنگ این است که از تزئین با رنگ واهمه دارند. خصوصا در هنگام انتخاب رنگ، از انتخاب رنگ های برجسته نترسید. بالاخره رنگ سال 2020 رنگ های آبی شاد، سبزهای غنی و خاکستری های متفاوت می باشد که مدام خود را نشان می دهند.

انتخاب رنگ های زیاد

با این که نباید از تزیین با رنگ ها بترسید، اما استفاده از رنگ های خیلی زیاد در یک اتاق باعث حواس پرتی می شود.

اودانل می گوید: بهتر است به یاد داشته باشید، در هنگام اضافه کردن رنگ به اتاق، همیشه کم، زیاد است. رنگ های بیش از حد میتواند تاثیر آنها را کم کند. اگر خواهان بافت و تضاد هستید، در استفاده از وسیله ها و اثاثیه هنری بیشتر تمرکز کنید، تا لایه های بیشتر و کاراکتر به دیوارتان اضافه کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید