دلگرم
امروز: جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
جیمز ( پژمان ملک) کیست؟ ماجرای هولناک اغفال 150 دختر ایرانی
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جیمز کیست ؟ پژمان ملک کلاهبردار ایرانی کیست ؟ ماجرای کلاهبرداری جیمز از دختران ایرانی

جیمز کلاهبردار کیست؟

جیمز کلاهبردار سابقه داری که در شمال تهران تاکنون 150 دختر ایرانی را اغفال کرده دستگیر شد او کیست؟

بیوگرافی جیمز کلاهبردار سابقه دار

  • نام : نام مستعار ( جیمز و پژمان ملک)
  • سن: 32 سال
  • ملیت: ایرانی
  • جرم: کلاهبرداری و اغفال زنان ایرانی

ماجرای کلاهبرداری

کلاهبردار ۳۲ ساله معروف به جیمز که خود را به یکی از سفارتخانه ها منتسب و با اغفال طعمه های خود کلاهبرداری و سرقت می کرد؛ با تلاش پلیس امنیت دستگیر شد.

سرهنگ راستی گفت: این کلاهبردار سابقه دار با تردد در مناطق شمالی کشور اقدام به پرسیدن نشانی از خانم های موردنظر می کرد و خودش را به عنوان سفیر یا دیپلمات یک سفارتخانه جا می زد که قصد دارد نشانی بپرسد و با گرفتن تلفن همراه آنان اقدام به شماره گیری تلفن خود می کرد و بعد از معرفی خود محل را ترک می کرد.
جیمز در تهران دستگیر شد

وی گفت: بعد از ساعتی، چون شماره تلفن فرد موردنظر را به دست آورده بود به وی زنگ می زد نه به عنوان جیمز بلکه به عنوان پژمان ملکی مترجم و اینکه از سوی آقای جیمز تماس گرفته است و قصد خواستگاری و ملاقات را دارد.

سرهنگ راستی افزود: این فرد کلاهبردار مسلط به زبان انگلیسی و عربی است و با جلب اعتماد طعمه های خود اقدام به سرقت و کلاهبرداری می کرد.

وی با بیان اینکه این فرد کلاهبردار تاکنون به هیچ کشور خارجی سفر نکرده است، گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر از وی شکایت کردند و متاسفانه کلاهبردار سابقه دار است که در مورد آخر در سال ۹۸ با قید وثیقه آزاد می شود.

معاون عملیات پلیس امنیت پایتخت افزود: در چهار مورد قبل نیز به همین شیوه و با عنوان یک مرد عرب اقدام به کلاهبرداری می کرده است.

سرهنگ راستی گفت: جیمز در مورد آخر تاکنون به سرقت و کلاهبرداری به میزان ۵ میلیارد تومان اعتراف کرده است.

وی ادامه داد: حکم قضایی برای نشان دادن تصویر ایشان وجود دارد تا اگر کسی این فرد را شناخت و مورد اخاذی و کلاهبرداری واقع شده است؛ به نشانی کوی نصر، جنب کلانتری ۱۳۷، عملیات پلیس امنیت مراجعه کند.


منبع: رکنااین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.7 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید