ال جی برندهای جدیدی برای پنل صفحه نمایش ثبت کرد

ال جی و ثبت برندهای تجاری True μLED ، QμLED و MμLED
۱,۵۷۹
۰
۰
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۵۷

کمپانی ال جی موفق شد تا سه نام تجاری جدید را در زمینه ی فناوری صفحه نمایش microLED را در اداره ثبت مالکیت بین المللی اتحادیه ی اروپا به ثبت برساند . از این رو پیش بینی شده است که کمپانی ال جی در نمایشگاه ایفا 2018 برلین از اولین تلوزیون هوشمند خود که البته مجهر به میکرو ال ای دی می باشد رونمایی کند .

از آن جایی که کمپانی ال جی در دی ماه سال گذشته یعنی سال 2017 موفق شد تا نشان تجاری MicroQLED را در کره به ثبت برساند به نظر می آید کمپانی ال جی تلاش آنچنان زیادی برای رقابت با کمپانی سامسونگ نکرده است و مطرح کردن نام تجاری میکرو ال ای دی تنها تلاش کمپانی ال جی در مقابل کمپانی سامسونگ بوده است .

نمایشگرهای جدید در راه است

براساس گزارشاتی که Business Korea در ماه فوریه منتشر کرد قرار است کمپانی ال جی تا ماه سپتامبر سال میلادی جاری تلوزیون میکرو ال ای دی را با صفحه نمایشی که از صفحه نمایش The Wall که کمپانی سامسونگ در سال گذشته از آن رونمایی کرده است بزرگتر می باشد رونمایی کند .

FlatpanelsHD اعلام کرده است که کمپانی ال جی به تازگی سه نام تجاری جدید True μLED ، QμLED و MμLED در اداره ی ثبت مالکیت بین المللی اتحادیه ی اروپا یعنی EUIPO به ثبت رسانده است که حرف μ که در این نام گذاری از آن استفاده شده است به معنای میکرو می باشد که دوازدهمین حرف الفبای یونانی است . دسته بندی هایی که کمپانی ال جی برای نام های تجاری جدید خود در نظر گرفته است شامل : نمایشگر ال ای دی برای تلوزیون و همچنین گیرنده های تلوزیون می باشد . البته به تازگی اخباری در زمینه ی ثبت سه نام تجاری دیگر قبل از ثبت سه نام تجاری جدید نیز درز کرده است که این سه نام تجاری شامل نام های تجاری XμLED ، SμLED و XLμLED می باشند .

براساس اخبار و گزارشاتی که منتشر شده است کمپانی ال جی بر بازار تلوزیون های اولد سلطه ی کافی را پیدا کرده است چرا که کمپانی ال جی با وجود اینکه سه نام تجاری جدید را در اداره ی ثبت مالکیت بین المللی اروپا به ثبت رسانده است اما کماکان به تولید تلوزیون هایی که دارای نمایشگر اولد هستند ادامه خواهد داد .

www.delgarm.com

فناوری مرتبط به نمایشگر میکرو ال ای دی به گونه ای طراحی شده است که از هر پیکسل نوری را ساتع می کند که عملکرد آن دقیقا مانند نمایشگرهای اولد می باشد . اما تفاوتی که بین نمایشگر میکرو ال ای دی با نمایشگر اولد وجود دارد این است که نمایشگرهای اولد مبتنی بر دیودهایی ساخته شده اند که نور ارگانیک از خود ساتع می کنند اما نمایشگرهای میکرو ال ای دی به این شکل طراحی نشده اند .

یکی از جالب ترین ویژگی ها و خصوصیات نمایشگرهای میکرو ال ای دی این است که این نمایشگر ها به گونه ای ساخته شده اند که پیکسل های استفاده شده در آن ها به قدری کوچک است که برای قرار گرفتن در تلوزیون هایی با ابعاد معولی کاملا مناسب می باشد .

کمپانی سامسونگ که یکی از رقیب های قدرتمند کمپانی ال جی می باشد برای اینکه بتواند در مقابل این کمپانی به خوبی ظاهر شود ، قرار است تلویزیون 146 اینچی The Wall خود را در ماه آگوست روانه ی بازار کند . در این بین کمپانی سونی نیز در تلاش است تا تلوزیونی مشابه ی نمایشگر میکرو ال ای دی را تولید ، معرفی و روانه ی بازار کند .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter