دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
آواز خوانی همایون شجریان در اولین سالگرد درگذشت پدر
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همایون شجریان فرزند استاد شجریان به مناسبت اولین سالگرد پدر، برنامه ی ویژه ای بر مزار استاد اجرا کرد.

آواز خواندن همایون شجریان در سالگرد استاد شجریان

امروز ۱۷ مهر اولین سالگرد درگذشت خسرو اواز ایران محمدرضا شجریان بود.

به همین مناسبت خانواده استاد شجریان برنامه ای را بر مزار خسرو آواز اجرا کردند.

فیلم آواز خوانی همایون شجریان در سالگرد پدر


همایون شجریان متولد ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران و فرزند محمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان است. وی سه خواهر بنام فرزانه، افسانه و مژگان و یک برادر کوچک‌تر ناتنی به نام رایان دارد.

او از ده‌سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به‌صورت فشرده فراگرفت. در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور به صورت گوشی پرداخت.

همایون شجریان، محمدرضا شجریان

همایون شجریان از سال ۱۳۷۰ به همراه محمدرضا شجریان در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها به هم‌خوانی با پدرش پرداخت. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر وی تنبک نوازی را بر عهده داشته‌است. همایون شجریان کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده‌است که از آن جمله می‌توان به آلبوم کنسرت‌های بی تو به سر نمی‌شود و فریاد اشاره کرد که هر دو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

وی اولین آلبوم خود را به نام نسیم وصل و با آهنگ‌سازی محمدجواد ضرابیان در سال ۱۳۸۲ منتشر کرد و این آلبوم سرآغازی بود بر اجرای کنسرت‌ها و آلبوم‌های مستقل او؛ همایون شجریان پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد و در سال ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگ‌سازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید