دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
فواید و عوارض کاشت کپسول تستوسترون
15
زمان مطالعه: 7 دقیقه
کاشت کپسول تستوسترون یک درمان طولانی مدت برای دریافت تستوسترون و یکی از مؤثرترین روش های هورمون درمانی در مردان و زنان است.

با مجله دلگرم همراه باشید تاشما را با کاشت کپسول تستوسترون بیشتر آشنا کنیم

ٰ

تستوسترون یک هورمون مردانه است که علاوه بر اینکه باعث بروز ویژگی های مردانه می شود، سبب افزایش میل جنسی می گردد. این هورمون در زنان هم به مقدار بسیار کمی وجود دارد و کمبود آن می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

به طور کلی کمبود این هورمون در هر دو گروه مردان و زنان تاثیر مستقیمی بر قوای جنسی می گذارد بنابراین برای درمان این موضوع کاشت کپسول تستوسترون صورت می گیرد.
علاوه بر کاشت هورمون می توان از انواع کرم ها، تزریق ها و کپسول های تستوسترون استفاده کرد.


این روش برای آقایانی که دچار ناتوانی جنسی هستند روشی کارآمد محسوب می شود. بنابراین در صورتی که دچار ناتوانی جنسی هستید با مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایشات مربوط به بررسی سطح تستوسترون و با دریافت دوز مناسب این هورمون می توانید این مشکل را برطرف کنید.

divider

خواص هورمون تستوسترون

تستوسترون یک هورمون مهم است که می تواند باعث افزایش میل جنسی، افزایش توده عضلانی، تقویت حافظه و افزایش انرژی شود. با این حال، در اکثر مردان با بالا رفتن سن، میزان تستوسترون کاهش پیدا می کند. تستوسترون هورمونی است که بیشتر در مردان تولید می شود و باعث بروز ویژگی های مردانه می شود.


تستوسترون هورمون بسیار مهمی برای مردان و زنان است. اگرچه اغلب با میل جنسی مرد مرتبط است، اما ترشح تستوسترون در هر دو جنس از زمان تولد رخ میدهد.


در زنان نقش بسزایی در تحریک جنسی ، بالا بردن سطح انرژی و قدرت جسمانی ایفا میکند


در مردان باعث تحریک آغاز رشد جنسی و حفظ سلامت مرد در طول دوره زندگی میگردد

هورمون درمانی با کاشت هورمون تستوسترون

در اکثر مواقع موفقیت آمیز است. علاوه بر روش کاشت، می توانید از انواع کرم ها، تزریق ها و کپسول های تستوسترون استفاده کنید.

بالاترین سطح تستوسترون مرد در اویل بزرگسالی میباشد. اما هورمون همچنان نقش مهمی در فرایند های زیر دارد :

حجم توده استخوانی و عضلانی
ذخیره سازی چربی
تولید گلبول قرمز خون
سلامت جسمی و جنسی
در اغلب موارد بعد از سن 30 سالگی در ، میزان تستوسترون بدن شما به طور طبیعی کاهش می یابد. طبق گفته UCLA Health، حدود 5 میلیون مرد آمریکایی دارای سطح پایین تستوسترون میباشند


عوارض کمبود تستوسترون در آقایان

 • اختلال نعوظ
 • افزایش توده چربی در بدن
 • کاهش قدرت عضلات
 • از بین رفتن موهای بدن
 • تورم و حساسیت پستانها ( ژنیکوماستی )
 • اختلالات خواب
 • خستگی
 • افسردگی

روش کاشت کپسول تستوسترون

کپسول های تستوسترون هر کدام حاوی مقادیری تستوسترون است که تستوسترون را به مدت سه تا شش ماه به آرامی آزاد می کنند.

در زیر پوست لایه چربی باسن کاشته می شود ، ابتدا قسمتی از باسن را طی یک بی حسی موضعی برش بسیار کوچکی در حد خراش جزیی می دهند

سپس یک سرنگ بلند و بسیار باریک را درون شکاف ایجاد شده می کنند و گلوله هایی که حاوی تستوسترون است وارد زیر پوست می شود

و بسته به تعداد گلوله ها برای 3 تا 4 ماه و حداکثر 6 ماه سطح هورمون تستوسترون را در خون بالا نگه می دارند

در نتیجه ظرف 4 الی 6 ماه آینده نیاز به دریافت هورمون تستوسترون نمی باشد.

میزان تستوسترون مصرفی


گلوله حاوی 75 میلی گرم تستوسترون است

در هر بار کاشت شما میتوانید 6 یا 8 گلوله را استفاده نمایید که معمولا بین 3 تا 4 ماه و در نهایت 6 ماه اثر گذاری خواهند داشت.

در ابتدا می توانید با 6 گلوله تستوسترون شروع کنید و بعد از 1 ماه آزمایش خون دهید تا میزان سطح تستوسترون اندازه گیری شود

و ماه آینده هم به همین منوال مجدد آزمایش خون میدهید و سپس پزشک معالجتان براساس جواب آزمایشات و میزان سطح هورمون تستوسترون در خون تصمیم میگیرند که بدن شما نیاز به چند گلوله تستوسترون دارد و تا چند ماه در بدن شما عمر خواهد داشت

ویدیو کاشت کپسول تستوسترون


جراحی سرپایی

کاشت تستوسترون زیر پوست، ساده بوده و در مطب پزشک به راحتی انجام می شود و معمولا در نزدیکی لگن انجام می شود.

درمان تستوسترون برای افرادی که سطح تستوسترون آن ها کم است می تواند بسیار موثر باشد.

عوارض کاشت کپسول تستوسترون

کاشت تستوسترون به طور کلی اثرات جانبی ندارد. برخی ازعوارض آن، ناشی از قرار دادن کپسول ها وشامل:

 • کبودی های جزئی
 • خونریزی
 • عفونت های پوستی
 • تغییر رنگ پوست

بعضی از عوارض جانبی کاشت تستوسترون، می تواند منجر به تغییرات حالت خلقی، فعالیت جنسی و سطح انرژی شود. دوز بالای تستوسترون می تواند منجر به آپنه خواب،کاهش اسپرم ،سینه های بزرگ و انسداد بیضه شود.

کاشت تستوسترون زیر پوست، ساده بوده و در مطب پزشک به راحتی انجام می شود و معمولا در نزدیکی لگن انجام می شود.

کاشت کپسول تستوسترون برای زنان

اگرچه این موضوع کمی بحث برانگیز است، اما زنان هم می توانند در صورت کاهش میزان تستوسترون، از کاشت تستوسترون استفاده کنند. زنان مبتلا به پوکی استخوان، ضعف قوای جنسی و ارگاسم ، معمولا از این درمان استفاده کرده و برای آن ها، تاثیر گذار بوده است.

همچنین درمان تستوسترون در زنان سبب بهبود توده عضلانی، تراکم استخوان، عملکرد شناختی و سلامت قلب می شود. با این حال، در مور دوز مصرفی تستوسترون در زنان باید دقت لازم صورت گیرد.

این روش برای جلوگیری از هرگونه تغییر در سطوح هورمونی طراحی شده است. کاشت کپسول تستوسترون در زنان سبب کاهش سردرد های میگرنی و درد قاعدگی می شود.

عوارض کمبود تستوسترون

موجب مشکلات بسیاری برای مردان از جمله خستگی و افسردگی، اختلال نعوظ، کاهش تراکم استخوان و همچنین مشکلات خواب می شود.

در صورت تشخیص و تجویز روش کاشت کپسول تستوسترون، بهتر است این روش را برای دریافت تستوسترون کافی انجام دهید. البته انتخاب این روش در درجه اول، به تصمیم گیری آگاهانه بیماران، بستگی دارد.

ناتوانی جنسی در مردان

پس از کاشت کپسول تستوسترون زمانی که سطح تستوسترون به حد طبیعی می رسد، سطح انرژی مناسب بوده و روند خواب تنظیم شده و به طور کلی احساس خوشحالی و شادابی به فرد می دهد. علاوه بر این، چربی بیش از حد بدن کاهش پیدا می کند.

پس از درمان کاشت تستوسترون، بیماران متوجه افزایش فوری در سطوح انرژی خواهند شد، هماهنگی بدن به طور چشمگیری بهبود خواهد یافت و هر نوع عملکرد فیزیکی افزایش یافته و همچنین رشد مو، پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

توانایی تمرکز و حفظ و تقویت حافظه، به دلیل افزایش سطح تستوسترون ایجاد شده و مهم تر از همه اینکه ، قدرت میل جنسی در زنان و مردان به طور قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. اما فراموش نکنید که تمام این موارد با استفاده از میزان مناسب تستوسترون حاصل شده و افزایش دوز می تواند نتایج منفی و معکوسی داشته باشد.

به طور کلی، کاشت کپسول تستوسترون به طور کامل برای همه مناسب است. بسیاری از افراد از ایجاد برش و کمی خونریزی در محل کاشت، می ترسند اما باید گفت که برش و خونریزی جزئی، هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. تقویت کننده های طبیعی تستوسترون، کمتر تهاجمی هستند و می توانند به طور مساوی در افزایش سطح تستوسترون موثر باشند.

تهیه شده مجله دلگرم

مرضیه ملایریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (15 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits