دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
مزایای درمانی کپسول گلوکزآمین - کندروتین برای دردهای مفصلی
6
زمان مطالعه: 6 دقیقه
کپسول گلوکزامین و کندروتین در برطرف کردن دردهای مفصلی و ارتقاء عملکرد مفاصل بسیار موثر است.

معرفی کپسول گلوکزآمین - کندروتین

کپسول گلوکزامین و کندروتین در برطرف کردن دردهای مفصلی و ارتقاء عملکرد مفاصل بسیار موثر است. کپسول گلوکزآمین – کندروتین محتوی گلوکزآمین سولفات و کندروئیتین سولفات و اسید هیالورونیک و کلاژن هیدرولیز شده می‌باشد که سبب بازسازی و ترمیم مفاصل آسیب دیده شده و موجب جلوگیری از تخریب مفاصل می‌شود.

افزودن مکمل گلوکزامین - کندروتین به رژیم غذایی روزانه باعث می‌شود که این مایعات بین مفاصل سفت‌تر شده و خاصیت ژلاتینی به خود بگیرند و در نتیجه غضروف بتواند مایع بیشتری را در میان خود نگه‌ دارد و همین خاصیت نه تنها باعث افزایش دسترسی غضروف به مواد غذایی می‌شود بلکه قدرت تحمل فشار بیشتر بر روی مفصل را نیز ارتقاء می‌دهد.


گلوکزامین یک قند آمینی است که به شکل گیری و ترمیم غضروف بین مفاصل و استخوان ها کمک می کند . این قند آمینی به طور طبیعی در بدن انسان ساخته می شود . قندهای آمینی با سایر قندها که بخشی از هیدرات کربن را تشکیل می دهند تفاوت دارند، به این ترتیب که قندهای آمینی جزء منابع انرژی مانند سایر قندها به حساب نمی آیند بلکه در حفظ و نگهداری بافت های بدن مانند غضروف ها موثر می باشند . ترکیبات گلوکزامین اغلب به صورت مکمل های غذایی نیز موجود می باشند . این نوع مکمل ها در کاهش بروز علائم آرتروز از طریق کمک به بازسازی غضروف ها نقش مهمی دارند.
گلوکزامین معمولا در ترکیب با کندروتین در کاهش بروز علائم آرتروز مفصلی کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که این ترکیب در بهبودی عملکرد استخوان ها و حفظ غضروف ها نقش مهمی دارند.

موارد مصرف کپسول گلوکزآمین - کندروتین

کمک به بهبود عملکرد مفاصل

گلوکزآمین - کندروتین

اجزاء تشکیل دهنده کپسول گلوکزآمین - کندروتین

گلوکز آمین سولفات: ۷۵۰ میلی گرم
کندروتین سولفات: ۶۰۰ میلی گرم
کلاژن هیدرولیز شده: ۳۵۰ میلی گرم
هیالورونیک اسید: ۴ میلی گرم

مشخصات ویژه کپسول گلوکزآمین - کندروتین

 • بازسازی مایع سینوویال به دلیل وجود کلاژن هیدرولیز شده
 • عملکرد مناسب مایع سینوویال به دلیل وجود اسید هیالورونیک
 • کاهش اصطکاک و کاهش درد اطراف مفصل توسط گلوکزآمین
 • درمان آرتروز و کمک به بازسازی غضروف توسط کندروئیتین سولفات
 • فاقد مواد افزودنی مانند: شکر، تخم مرغ، رنگ‌های مصنوعی

روش مصرف کپسول گلوکزآمین - کندروتین

روزانه 3 کپسول و به صورت 3 وعده در روز ترجیحا همراه با وعده‌ غذایی مصرف شود.

شرح مزایای کپسول گلوکزآمین - کندروتین


با افزایش سن بدن انسان ظرفیت خود را در تولید مقادیر کافی گلوکزامین از دست می دهد و در نتیجه غضروف ها به خصوص در ناحیه زانوها تحلیل می روند و باعث ایجاد درد و سختی در حرکت می شود .

گلوکوزامین یک ماده طبیعی است که در مایع اطراف مفاصل یافت می‌شود. این ماده به طور طبیعی در استخوان حیوانات، مغزاستخوان، صدف و قارچ موجود است. گلوکوزامین نقش بسیار مهمی در ساخت و ساز غضروف‌ها بازی می‌کند و معمولا به عنوان یک مکمل برای افرادی به کار می‌رود که از آرتریت ، به خصوص آرتروز رنج می‌برند.


از آنجائیکه گلوکزامین به صورت مستقیم در هیچ منبع غذایی وجود ندارد در نتیجه به صورت مکمل های غذایی در بازار عرضه می شود که از پوسته سخت خارجی جانورانی مانند خرچنگ، میگو و همچنین مغز استخوان مرغ تهیه می شود . گلوکزامین در فرم های مختلف وجود دارد مانند سولفات گلوکزامین، کلرید گلوکزامین که سولفات گلوکزامین از پر مصرف ترین به شمار می رود.

کندروتین نیز به صورت طبیعی در غضروف بدن انسان وجود دارد، به نظر می رسد که کندروتین باعث حمل مایعات به بافت ها شده تا در نهایت خاصیت ارتجاعی غضروف ها را حفظ کند و در برابر از بین رفتن غضروف ها توسط آنزیم های مخرب محافظت کند. ترکیب گلوکزامین با کندروتین خاصیت سینرژیستیک دارد.سولفات کندروتین به عنوان اجزاء ساختاری غضروف های مفصلی، از رادیکال های آزاد که باعث تخریب غضروف ها و مفاصل می شوند جلوگیری می کند و باعث تسهیل نفوذ گلوکزامین به داخل مفاصل می شود.


سولفات کندرویتین یک ترکیب شیمیایی است که معمولا در ساختار غضروف مفاصل در بدن پیدا می شود. سولفات کندرویتین از منابع حیوانی مثل غضروف گاو درست شده و به منظور درمان آرتروز استفاده می شود.کندرویتین سولفات برای بیماری های قلبی، استخوان ضعیف ( پوکی استخوان ) و کلسترول بالا نیز مصرف می شود و همچنین در ترکیب با آهن برای درمان کم خونی فقرآهن مفید است.

مطالعات علمی مختلف نشان می‌دهد که مکمل‌های حاوی گلوکوزامین ممکن است به بیمارانی که مبتلا به آرتروز هستند کمک کند. همچنین تحقیقات انجام شده حاکی از این است که گلوکوزامین می‌تواند در موارد زیر مفید باشد:

 • دردهای مرتبط با آرتروز را کاهش می دهد.
 • عملکرد بیمارانی که درد بالایی در زانو یا باسن خود دارند را بهبود می بخشد.
 • التهاب مفاصل را کاهش می دهد.

کپسول کندروتین - گلوکزآمین


عوارض جانبی کپسول گلوکزآمین - کندروتین

گلوکزامین – کندروتین درموارد نادر ممکن است باعث بروز عوارضی همچون موارد زیر شود :

 • حساسیت پوستی
 • تهوع
 • اسهال
 • ناراحتی های گوارشی
 • افزایش فشار خون
 • سر دردهای خفیف
 • احساس تنگی در ناحیه قفسه سینه

هشدار مصرف در رابطه با کپسول گلوکزآمین - کندروتین

 • بیش از میزان دوز پیشنهادی درج شده روی محصول مصرف نکنید.
 • افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند کپسول گلوکزآمین - کندروتین استفاده نکنند.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت پس از مصرف کپسول گلوکزآمین - کندروتین به پزشک مراجعه کنید.
 • هشدارهای روی جلد را قبل از مصرف مطالعه کنید.
 • بهتر است قبل از مصرف کپسول گلوکزآمین - کندروتین با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید
 • از آنجائیکه گلوکزامین یک نوع قند آمینی به شمار می رود ممکن است باعث بالا رفتن میزان انسولین در سطح خون شود در نتیجه افراد مبتلا به دیابت در حالیکه از این مکمل استفاده می کنند باید به طور مرتب میزان قند خون خود را کنترل کنند .
 • بیمارانی که اختلالات خونریزی دارند و یا از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کنند باید با مشورت پزشک خود از این مکمل مصرف نمایند .
 • خانم های باردار و شیرده حتما قبل از مصرف کپسول گلوکزآمین - کندروتین با پزشک مشورت کنند .
 • افرادیکه به ماهی و یا فرآورده های دریایی حساسیت دارند ترجیحا" از مصرف مکمل گلوکزآمین - کندروتین خودداری کنند .

شرایط نگهداری کپسول گلوکزآمین - کندروتین

در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد، دور از نور و رطوبت و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

** هشدار و توجه جدی **
این مطلب با توجه به توضیحات سازنده و صرفا جهت اطلاع بازنشر شده و مجله دلگرم هیچگونه مسئولیتی در قبال ادعاهای سازنده و منبع این مقاله ندارد , برای تهیه هر نوع دارویی ( گیاهی یا غیره ) , ابتدا لازم است صحت مجوز سازمان غذا و دارو را در محصول مربوطه بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

درمان های سنتی درد مفصل

فواید پیلاتس برای التهاب مفصل

بیماری شایعی به نام رماتیسم مفصلی

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (6 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

سید امید | ۵ سال پیش
واقعا که مؤثر بود٫ تشکر از معلومات مفید تان.
خیلی ممنونم
0
0

hits