دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
تزریق چربی به دست + مزایا و معایب
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
در روند تزریق چربی دست بافت‌های چربی‌ در ناحیه‌ای که تحت بی‌حسی موضعی گرفته شده خارج شده، سپس به نواحی که حجم چربی احتیاج دارند داده می‌شود.

دست‌ شاید مهم‌ترین ناحیه بدن ‌باشد که در روند مراقبت از پوست صورت و بدن همیشه فراموش شده‌ است. با پیشرفت علم در زمینه زیباشناسی متخصصان تزریق چربی را راهکاری برای استفاده کسانی که علاقه به این روش درمان دارند، قرار داده است. به طور خلاصه مزایای تزریق چربی به دست به شرح زیر است:

 • جوان‌سازی دست

 • درمان لکه‌های دست

 • پرکننده دست‌های لاغر

در روند پیری سن و عوامل ژنتیکی پوست حرف اول را همیشه می‌زند. نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش در جایگاه دوم قرار گرفته، در حالی که سیگار و سوء تغذیه، استرس و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی نیز پیری پوست را تسریع می‌کنند. دست‌ها از جمله مناطقی از بدن هستند که بیشتر در معرض اشعه ماوراء بنفش، آسیب‌های فیزیکی و مواد شیمیایی قرار دارند. علائم پیری پوست دست شامل موارد زیر می‌شود.

 • نازک شدن پوست

 • تغییر رنگ و لکه‌ها

 • چین و چروک‌های ظریف

 • خشکی

 • از دست دادن خاصیت اولیه پوست

دست‌ها یکی از اولین مناطقی در بدن است که علائم پیری را نشان می‌دهد. شما به راحتی می‌توانید سن واقعی افراد را با نگاه کردن به دستان آنها حدس بزنید. در مواقع زیادی دست‌ها نادیده گرفته می‌شوند و سن ما را آشکار می‌کند. به همین دلیل در سال‌های اخیر درخواست‌هایی برای جوان‌سازی دست‌ها و تزریق چربی به دست مطرح شده است.

چرا چربی پوست از بین می‌رود؟

دست‌ها به مرور زمان رطوبت و بافت چربی خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین، تاندون‌ها و رگ‌ها روی دست‌ها بسیار برجسته می‌شوند و ظاهری پیر ایجاد می‌کنند. به طور کلی در بیشتر مورد هنگام مراجعه به پزشک افراد خواستار تزریق چربی به مقدار کم هستند، در صورتی که حجم کم تزرق چربی باعث بهبودی و تغییر دست‌ها نمی‌شود و نیاز به حجم بیشتری دارد. به همین دلیل تزریق چربی روشی مفید در جوان‌سازی دست با روشی آسان در حجم بالا است. تزریق چربی به دست رطوبت و درخشندگی را به دلیل سلول‌های بنیادی موجود در دست افزایش می‌دهد.

وقتی صحبت از زمان از بین رفتن چربی می‌شود، ممکن است عوامل مختلفی اعمال شوند. میزان تزریق چربی به دست در کلینیک دکتر لاغری بسته به بیمار و وسعت ناحیه دریافت‌کننده چربی است که می‌تواند در افراد متفاوت باشد. کلینیک دکتر لاغری جز بهترین مراکز تزریق چربی در تهران است که آماده ارائه خدمات جوان‌سازی با جدیدترین تکنیک تزریق چربی به شما عزیزان است.

تزریق چربی به دست خوب است یا بد؟

دستان ما جزو اولین اندام‌هایی هستند که علائم قابل مشاهده و چشم‌گیر پیری را نشان می‌دهند. دستان ما به اندازه صورت ما سن ما را نشان خواهند داد. علائم پیری در روی صورت اولین قسمتی است که روند افزایش سن را در افراد نشان می‌دهد که با تزریق چربی به صورت این مشکل قابل رفع شدن است. با این حال، شاید بعد از صورت و گردن، دست‌ها نمایان‌ترین و عمومی‌ترین قسمت‌های بدن ما باشند.

دست‌ها بخشی از بدن هستند که به راحتی فراموش می‌شوند. اصولاً افراد تمایل دارند که برای جوان‌سازی پوست روی صورت و گردن تمرکز کنند، در صورتی که در واقع دست‌ها نیز می‌توانند شما را بسیار مسن‌تر نشان دهند. دست‌ها مستعد قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید هستند و ممکن است آسیب ببینند و حجم خود را از دست بدهند.

به طور معمول بعد از تزریق چربی به دست، بهبودی این روند حدود یک هفته طول می‌کشد. انتقال چربی می‌توان در چندین قسمت مختلف بدن انجام داد که بسته به محل انتقال چربی و زمان بهبودی ممکن است این روند متفاوت باشد. بیماری که یک روش انتقال چربی انجام داده است ممکن است نیاز داشته باشد فعالیت‌های عادی خود را برای چند روز تا چند هفته محدود کند. تمامی موارد گفته شده خلاصه‌ای از دلایل خوب یا بد بودن تزریق چربی به دست است.

ماندگاری تزریق چربی دست چقدر است؟

در زمان تزریق چربی به دست بسته به اینکه چه مقدار از چربی‌های منتقل شده، زنده می‌مانند بافت‌ها ماندگاری تزریق چربی خود را نشان می‌دهند. تزریق چربی ممکن است احتیاج به تکرار در یک یا سه جلسه دوره تکمیلی داشته باشد که با هر درمان در هر جلسه چربی بیشتری زنده می‌ماند؛ زیرا بافت زنده بیشتری برای چربی‌ها وجود دارد که به حمایت از سلول‌های چربی تازه تزریق شده کمک می‌کند. ماندگاری تزریق چربی با ثابت بودن وزن بدن می‌تواند راهکاری دائمی برای همه باشد.

بسیاری از درمان‌ها را می‌توان برای جوان‌سازی دست انجام داد؛ بنابراین، امروزه با پیشرفت علم زیباشناسی انتقال چربی را می‌توان گفت که تنها درمان نیست، بلکه می‌توان برای بهبود سریع‌تر برای دست‌ها انجام داد. گاهی اوقات می‌شود که جای تزریق چربی، از پرکنندگان دست مانند ژل یا فیلر استفاده کرد.

فیلرها هم در بهبود کیفیت پوست و هم در ایجاد پری زیر پوست تاثیرگذار هستند، اما ماندگاری آنها بین 12 تا 18 ماه متغیر است. از آنجایی که تزریق چربی به دست یک درمان دائمی برای جوان‌سازی بدن است، افرادی که به دنبال درمان دائمی برای جوان‌سازی پوست هستند و ماندگاری تزریق چربی را نسبت به سایر روش‌های دیگر ترجیح خواهند داد همیشه قابل استفاده است.

مزایای تزریق چربی به پشت دست

در روند تزریق چربی بافت‌های چربی‌ در ناحیه‌ای که تحت بی‌حسی موضعی گرفته شده خارج شده، سپس به نواحی که حجم چربی احتیاج دارند داده می‌شود. با این روش دست‌هایتان با ظاهری پیر به پوست جوان و مرطوب تبدیل خواهند شد. مزایای تزریق چربی به دست مانند موارد ذیل است.

 • بازیابی دوباره‌ی بافت‌های از بین رفته چربی و کلاژن که با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض عناصر مختلف رخ داده است.

 • از چربی بدن خود به عنوان پرکننده استفاده کنید و پتانسیل واکنش آلرژیک را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

 • مدت زمان عمل سریع بوده که زمان تزریق چربی 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.

 • نتایجی که از تزریق چربی حاصل می‌شود سال‌ها ماندگاری دارد

 • باعث کاهش چین و چروک

 • اصلاح هرگونه ظاهر لاغر، رگ‌‌دار و تاندونی

 • ایجاد دست‌های نرم و لطیف

 • ارائه چربی طبیعی در مقایسه با پرکننده‌های مصنوعی

 • این روش بدون درد است و هیچکدام از عوارض تزریق چربی مصنوعی را ندارد.

 • مطلقاً هیچ آلرژی برای فرد ظاهر نمی‌شود‌.

معایب و ضررهای تزریق چربی به دست

اگرچه احتمال بروز اقدامات معایب و عوارض تزریق چربی زیر در افراد بسیار کم است، اما به شرح زیر است.

 • خطر عفونت که در هر جراحی امکان دارد مشاهده شود، در این روند نیز قابل مشاهده است. گاهی در تزریق چربی نیز با علائم عفونت قرمزی در ناحیه عمل، افزایش درد، حساسیت مفرط و افزایش دمای بدن همراه است. عفونت‌ها را می‌توان با استفاده از آنتی بیوتیک‌های مناسب درمان کرد.

 • برخی از چربی‌ها پس از مدتی ذوب می‌شوند و حالت اولیه خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین، روند انتقال احتیاج به تکرار تزریق چربی دارد که لازم است در یک تا سه جلسه بسته به تشخیص پزشک تکرار شود.

 • بی حسی یا حساسیت بیش از حد در ناحیه مشخص شده مشکلی است که امکان دارد به ندرت با آن مواجه شوید. نرم کردن ناحیه با ماساژ می‌تواند به بهبود سریع‌تر مناطق تزریق چربی کمک کند.

 • در تزریق چربی در نقاط بسیار سطحی ممکن است تغییر رنگ در ناحیه درمان ایجاد شود که رفع این وضعیت بسیار دشوار است.

 • اگرچه در روند تزریق چربی اضافی به نقطه خاصی داده شود و پزشک نتواند چربی را به درستی تزریق کند، ممکن است به گلوله شدن چربی و تبدیل به توده‌های قابل لمس شود. اگرچه این عوارض تزریق چربی به دست بسیار نادر است این بیشتر در مناطقی که پوست بسیار نازک و بسته به تکنیک پزشک اتفاق می‌افتد.

جمع بندی

جوان‌سازی با تزریق چربی موضوعی پرطرفدار است که تحت عناوینی مانند زیبایی صورت با تزریق چربی به صورت، زیبایی دست با تزریق چربی به دست و روند غنی شدن با سلول‌های بنیادی انجام می‌شود. گاهی بافت چربی پشت دست با افزایش سن و پیری باعث می‌شود که دست‌ها به لکه‌هایی ناشی از افزایش سن ظاهر زیبای خود را از دست بدهند که بازیابی جوانی شما در حوزه مورد علاقه جراحی زیبایی است.

تزریق چربی به دست، زیبایی دست را با انتقال چربی‌ بخش‌های اضافی بدن بازیابی کرده و در مرحله اول چربی‌های انتقال یافته ذوب شده و در مراحل بعد جایگزین می‌شوند. با استفاده از اطلاعات بالا کلیه خدمات تزریق چربی با به‌روزترین تکنیک‌ها و تجهیزات در کلینیک دکتر لاغری که جز بهترین مراکز تزریق چربی در تهران است، انجام می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !