مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ مارس ۲۰۲۳ میلادی
از یک ستاره هالیوود تا یک پرنسس واقعی!
10
گریس پاتریشیا کلی مدل، بازیگر مشهور هالیوود و برنده جایزهٔ اسکار و سپس با ازدواج با رینیهٔ سوم، حُکم‌ران شاهزاده‌نشین موناکو، ملکهٔ آن کشور و ملقب به عنوان سلطنتی گریس موناکو شد.

گریس کلی در 12 نوامبر 1929 به عنوان یک دختر بلوند در پنسیلوانیا به دنیا آمد. گریس که با قوانین سخت گیرانه آداب معاشرت بزرگ شده بود ( مامان گریس آلمانی بود و آلمانی ها همیشه به تربین و قوانین سخت گیرانه معروف هستند) خیلی زود به خانمی تبدیل شد که می توانست با دایره المعارف های قطور روی سرش راست راه برود. ( راه رفتن با کتاب روی سر مخصوص مانکن ها)

 گریس کلی/پرنسس واقعی

گریس که می خواست به عنوان یک دختر جوان به بازیگری روی بیاورد، با مخالفت خانواده اش مواجه شد. مادرش اصرار داشت که هنرپیشه‌ها «از فاحشه ها هم کمتر » هستند.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

با وجود این، او در آکادمی هنرهای دراماتیک ثبت نام کرد. او در کار مدلینگ بود وقتی از مدرسه فارغ التحصیل شد به دلیل زیبایی خیره کننده اش روی جلد مجلاتی مانند Cosmopolitan قرار گرفت.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

وقتی فارغ التحصیل شد، شروع به جستجوی کار در هالیوود کرد اما کار پیدا کردنش تقریبا غیرممکن بود. این کارگردان دان ریچاردسون بود که به صورت او خندید.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

به گفته دان، او آنقدر نگرش شریفی داشت که نمی توانست یک بازیگر حرفه ای تئاتر باشد. به همین دلیل او می خواست گریس را در فیلم ها امتحان کند. او 22 ساله بود که اولین فیلمش، 14 ساعت، فیلمبرداری شد.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

برخلاف رفتار آتشین مرلین مونرو و سوفیا لورن که در راس هالیوود بودند، گریس به شدت غیرقابل دسترس بود. به همین دلیل از رقبای خود متمایز شد. شاهزاده رینیر موناکو که در همان دوره به سلطنت رسید، می خواست کشور خود را به جهانیان معرفی کند.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

و یکی از دوستانش به او توصیه کرد که اگر با یک ستاره ازدواج کند، موناکو را روی جلد مجلات می آورد. ابتدا صحبت شد که این نام مرلین مونرو خواهد بود. در واقع، مرلین پس از قرار ملاقات آنها این ایده را پذیرفت. اما پس از ملاقات خانوادگی، تصمیم گرفته شد که تصویر او برای کاخ سازگار نباشد.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

انتخاب جدید آنها گریس کلی بازیگر با تصویر یک زن نجیب بود. جلسه بلافاصله تشکیل شد. چه کسی می تواند به یک شاهزاده نه بگوید؟ بازی عشق که فراتر از این نقشه نمی رفت، زمانی به واقعیت تبدیل شد که شاهزاده گریس را با چشم غیرمسلح دید.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

عروسی این زوج که به سرعت ازدواج کردند، عروسی قرن نام گرفت و 40 میلیون تماشاگر آن را از تلویزیون تماشا کردند. از سوی دیگر، زندگی قصری، گریس را در طول سال ها به فردی منظم و محافظه کار مانند مادرش تبدیل کرده است.

 گریس کلی/پرنسس واقعی

پرنسس که همیشه به فرزندانش دستور می داد تا به شیوه ای نجیب زندگی کنند، در سال 1982 بر اثر تصادف درگذشت. 💔این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (10 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است