مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ مارس ۲۰۲۳ میلادی
پرستار سالمند در منزل و مزایای آن
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
اگر می‌خواهید در مورد نگهداری از افراد مسن، مزایا و حقوق پرستار سالمند در منزل بیشتر بدانید با ادامه مقاله زیر همراه باشید. در اینجا سعی شده هر آنچه که شما باید بدانید، آورده شود.

سالمندان بخشی از جمعیت جامعه هستند که به نیاز‌های مراقبتی و حمایتی نیاز دارند تا بتوانند امور شخصی و درمانی خود را به بهترین شکل مدیریت نمایند. بیماری‌های جسمی مرتبط با سن، مشکلات ذهنی مانند آلزایمر و زوال عقل، ناراحتی‌های روحی مانند افسردگی همگی با افزایش سن ممکن است رخ دهند. در این صورت سالمندان ممکن است برای انجام کار‌های روزمره و شخصی مانند حمام کردن، لباس پوشیدن، بلند شدن، راه رفتن و... به کمک نیاز داشته باشند. از طرفی ممکن است شرایط سلامتی آن‌ها به گونه‌ای باشد که باید مرتب علائم حیاتی آن‌ها ارزیابی شود تا دارو‌ها و سایر درمان‌ها تجویز شده یا به شکل دیگری پیگیری شوند.

بنابراین مراقبت از سالمندان شامل مجموعه متنوعی از مراقبت‌های بهداشتی است که باعث می‌شود آن‌ها بتوانند استقلال خود را به دست آورده و از آسیب بیشتر در امان باشند. حضور یک مراقب و پرستار سالمند در منزل می‌تواند به خوبی نیاز‌های مختلف سالمند را در بخش‌های مختلف پاسخگو باشد برای این منظور کافی است تا از مراکز خدمات پرستاری که در این زمینه فعالیت‌های مفید و قابل توجهی دارند درخواست کمک نمود.

اگر می‌خواهید در مورد نگهداری از افراد مسن، مزایا و حقوق پرستار سالمند در منزل بیشتر بدانید با ادامه مقاله زیر همراه باشید. در اینجا سعی شده هر آنچه که شما باید بدانید، آورده شود.

پرستار سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند اگر توسط پرستار یا مراقب متخصص و مجرب انجام شود، می‌تواند به بهترین شکل به حل مشکلات متعدد سالمند کمک کند. یک پرستار در منزل باید خدمات مراقبتی را تحت نظارت پزشک ارائه دهد. تجویز دارو، تعویض پانسمان، تهیه گزارش برای پزشک بخشی از وظایف او در قبال سلامتی فرد سالمند است. علاوه بر این پرستار باید بتواند یک برنامه مراقبتی از سالمند را طراحی و مدیریت نماید، زیرا ممکن است افراد مسن به دلیل آسیب‌های پزشکی، معلولیت یا سایر بیماری‌های مزمن به خوبی نتوانند نسبت به وضعیت فیزیکی خود کنترل داشته باشند یا نحوه ارتباط با دیگر افراد خانواده و حتی جامعه برای آن‌ها مشکل شود. پرستار تمام مهارت‌های ارتباطی و مردمی را به خوبی آموزش داده و با مهربانی و شفقت باعث شود تا سالمند دوباره اعتماد به نفس خود را به دست آورد و انگیزه و امید بیشتری مراحل درمانی خود را طی نماید.

پرستار روزانه سالمند

برای رسیدگی و مراقبت از سالمند ممکن است درخواست پرستار روزانه داشته باشید. اگر ساعت‌های مشخصی از روز را در منزل نیستید یک پرستار می‌تواند وظایف مراقبتی و بهداشتی سالمندی شما را در ساعت‌های مختلف از روز به عهده بگیرد. استخدام پرستار روزانه می‌تواند به صورت پاره وقت، نیمه وقت یا تمام وقت باشد. این بسته به شرایط نگهداری شما از عزیز سالمند خود دارد.

استخدام پرستار سالمند

برخی افراد به دلیل مشغله‌های فراوان شغلی و خانوادگی نمی‌توانند به خوبی در طول روز وظیفه نگهداری از سالمند را به عهده بگیرند. اگر شرایط جسمی فردی که تحت مراقبت قرار می‌گیرد به گونه‌ای است که ممکن است هنگام راه رفتن یا بلند شدن مرتب زمین بخورد یا عدم توانایی در مدیریت کار‌های شخصی و مصرف دارو دارد، استخدام یک پرستار دلسوز و متعهد به صورت روزانه می‌تواند باعث شود تا علاوه بر ارائه خدمات مراقبتی شما با آرامش و استرس کمتری فعالیت‌های شغلی و اجتماعی خود را پیگیری نمایید.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

اگر فرد مسن دچار مشکلات پزشکی خاصی است که باید ۲۴ ساعته تحت مراقبت باشد، استخدام پرستار در منزل به صورت شبانه روزی می‌تواند یک کمک خوب برای شما باشد به خصوص اگر به دلیل نگهداری از دیگر اعضای خانواده، دوری مسافت، مشکلات کاری و… امکان حضور شبانه‌روزی در کنار سالمند خود را ندارید. این نوع از خدمات برای سالمندانی که تازه جراحی انجام داده یا دوران توانبخشی خود را سپری می‌کنند، بسیار مهم است، زیرا حضور پرستار به صورت دائم در کنار آن‌ها باعث می‌شود امنیت و سلامت‌شان هنگام حرکات و انجام امور روزمره به بهترین شکل تأمین شود. از طرفی مراقبت‌های شبانه روزی می‌تواند با خرید، تهیه غذا، استحمام و سایر خدمات مورد نیاز سالمند همراه باشد. این همچنین کمک می‌کند تا سالمند کمتر احساس تنهایی و افسردگی بکند، زیرا برای صحبت و ایجاد ارتباط همواره یک فرد در کنار او حضور دارد.

مزایای استفاده از پرستار سالمند

پرستاران سالمندان برای درک و درمان نیاز‌های پیچیده سلامت جسمی و روانی افراد مسن آموزش دیده‌اند. آن‌ها سعی می‌کنند به بیماران خود کمک کنند تا از سلامت خود محافظت کرده و با تغییرات در توانایی‌های ذهنی و جسمی خود کنار بیایند، بنابراین افراد مسن می‌توانند مستقل و فعال به زندگی خود ادامه دهند. دیگر مزایای استفاده از پرستار سالمند در منزل به شرح زیر است:

  • راحتی بیشتر سالمند

مزیت اصلی مراقبت در منزل این است که عزیز شما می‌تواند در مکانی که راحت‌تر و امن‌تر است بماند. او می‌تواند در تخت خود بخوابد، از حمام خود استفاده کند و به کار‌های روزمره ادامه دهند. قرار گرفتن در محیطی آشنا می‌تواند برای کسانی که از شرایط و بیماری پیش رونده مانند زوال عقل رنج می‌برند، مفید باشد.

  • مراقبت شخصی

یک برنامه مراقبت در منزل متناسب با نیاز‌های خانواده سفارشی می‌شود. چه سالمند فقط برای چند ساعت در روز یا چه به صورت تمام وقت به مراقبت نیاز داشته باشد، پیگیری درمان در منزل انعطاف‌پذیری و سازگاری بیشتری با او خواهد داشت.

  • بازیابی و روند بهبودی سریعتر

تحقیقات نشان می‌دهند که سالمندان پس از جراحی و بیماری در محیط خانه سریعتر بهبود می‌یابند. این همچنین خطر ابتلا به عفونت ناشی از قرار گرفتن در معرض میکروب‌ها در یک مرکز پزشکی را کاهش می‌دهد و نیازی به بستری مجدد در بیمارستان نخواهد بود.

  • مقرون به صرفه بودن

نرخ‌های مراقبت در منزل ساعتی محاسبه می‌شوند، بنابراین هزینه‌ها بر اساس نیاز سالمند تغییر پیدا می‌کنند. این به ویژه برای سالمندان که هر چند وقت یکبار به مراقبت‌های درمانی و بستری شدن در درمانگاه و بیمارستان نیاز دارند، می‌تواند به صرفه باشد.

  • بالا رفتن کیفیت سلامت و رفاه سالمند

سالمندانی که به تنهایی زندگی می‌کنند اغلب انزوای اجتماعی و احساس تنهایی را تجربه می‌کنند که این می‌تواند منجر به کاهش سلامتی آن‌ها شود. یک مراقب با چهره‌ای آشنا، گفتگوی دوستانه و یک ارتباط انسانی معنادار برای سالمندان می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت و رفاه کلی آن‌ها داشته باشد.

مزایای استفاده از پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل تهران

زندگی در شهر‌های شلوغ، بزرگ و پر ترافیک باعث می‌شود تا افراد فرصت کمتری برای رسیدگی به عزیزان سالمند خود داشته باشند. پرستار سالمند در منزل تهران یکی از خدمات رایج پرستاری است. حضور پرستار برای افرادی که در شهر‌های بزرگ زندگی می‌کنند یک فرصت عالی است که نه تنها سودمندی‌های زیادی برای سالمند به همراه دارد بلکه سایر اعضای خانواده نیز می‌توانند با آسودگی خاطر بیشتری به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. در هر کجای تهران که زندگی می‌کنید، فقط کافیست تا با یکی از مجموعه های معتبر خدمات پرستاری در تهران تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت پرستاران مجرب و حرفه‌ای این مراکز برای ارائه خدمات بالا و باکیفیت در منزل شما حاضر شوند.

حقوق نگهداری سالمند در منزل

در کنار تمام مزایایی که استخدام پرستار سالمند در منزل دارد، ممکن است میزان حقوق و دستمزد یکی از چالش‌های پیش رو برای شما باشد. البته این هزینه‌ها در مقایسه با ارتقاء سطح زندگی سالمند و سلامتی او گران نخواهند بود. حقوق نگهداری سالمند در منزل به عوامل متعددی زیر بستگی دارد:

  • مدت زمانی که پرستار باید در منزل حضور داشته باشد. (پاره وقت، نیمه وقت یا تمام وقت)

  • نوع و میزان خدماتی که درخواست می‌شود. (خرید منزل، تهیه غذا، استحمام و...)

  • منطقه جغرافیایی که سالمند در آن سکونت دارد.

  • شرایط جسمی و روحی سالمند نیز عامل تأثیرگذار دیگری در تعیین هزینه‌ها است.

حقوق نگهداری سالمند در منزل

قیمت پرستار سالمند در منزل تهران

هزینه پرستار سالمند در منزل تهران مانند سایر نقاط محاسبه می‌شود با این تفاوت که به دلیل دوری مسافت و بهره‌مندی از خدمات پرستاران و پزشکان ماهر و مجرب، هزینه‌ها کمی بیشتر خواهند بود.

کادر حرفه‌ای مرکز خدمات پرستاری تهران درمان تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا بتوانند خدمات درمانی و مراقبتی را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت در دسترس مددجویان و سالمندان قرار دهند. علاوه بر این هزینه‌ها در این مجموعه در یک چارچوب قانونی و استاندارد تعریف شده‌اند تا متقاضیان به صورت شفاف و آگاهانه بتوانند به انواع خدمات ارائه شده در این مرکز دسترسی داشته باشند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است