دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
میدونی تخم پنگوئن رو بپزی چه رنگی میشه؟!
126
اگر تخم‌های پنگوئن آب‌پز شوند، سفیده سفید نمی‌شود، اما شفاف باقی می‌ماند، زیرا تخم‌های پنگوئن دارای گلیکوپروتئین بیشتری به نام پنالبومین هستند که معمولاً به تخم‌ها کمک می‌کند تا در سرما زنده بمانند.

ظاهر عجیب تخم پخته شده پنگوئن وقتی که کامل می‌پزد، شفاف می‌شود. باورنکردنی است!این باعث می شود که تخم مرغ در برابر سرما مقاوم تر شود. در حالت طبیعی، تخم پنگوئن های پخته شده روی پوشش خود به رنگ سفید مایل به سبز کم رنگ هستند و شکل گلابی دارند.

تخم‌های پنگوئن

تخم ها ممکن است سفید مایل به آبی یا سبز باشد. شکل در بین گونه ها متفاوت است. در پنگوئن های هومبولت و آدلی تخم مرغ کم و بیش گرد است. در پنگوئن‌های امپراتور و پادشاه، تخم‌ها تقریباً گلابی شکل است و یک انتها تقریباً به یک نقطه باریک می‌شود.

تخم‌های پنگوئن

ابری بودن رنگ سفید خام به دلیل وجود طبیعی دی اکسید کربن است که فرصتی برای خروج از پوسته نداشته است و نشان دهنده یک تخم مرغ بسیار تازه است. با پیر شدن تخم مرغ، دی اکسید کربن از آن خارج می شود و سفیده تخم مرغ شفاف تر می شود.

تخم‌های پنگوئن

هنگامی که پخته می شود، زرده هرگز واقعا سفت نمی شود و گاهی اوقات تخم مرغ ها نارنجی روشن به نظر می رسند. با وجود این، تخم پنگوئن سرشار از پروتئین است که باعث می شود در آب و هوای سرد مفید باشد. محبوب ترین روش برای خوردن آن ها مخلوط کردن با کمی نان تست است. با این حال، احتمالاً بهتر است تخم‌های پنگوئن را به حال خود رها کنید.

تخم‌های پنگوئناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (126 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits