دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ مه ۲۰۲۴ میلادی
شماره بیمارستان دامپزشکی شبانه ‌روزی در تهران
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در ادامه به یک بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی در تهران را معرفی می کنیم که می توانید به صورت 24 ساعته با آن ها در ارتباط باشید.

در جوامع امروزی بسیاری از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند که از جمله این حیوانات می‌توان به سگ، گربه و پرندگان زینتی اشاره کرد. تمامی این حیوانات برای زندگی و رشد نیاز به رعایت مواردی دارند که اگر انجام نشود، می‌تواند مشکلات فراوانی را هم برای حیوان و هم برای صاحبش به وجود بیاورد. در ادامه به یک بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی در تهران را معرفی می کنیم که می توانید به صورت 24 ساعته با آن ها در ارتباط باشید.

شماره بیمارستان دامپزشکی دکتر تقی پور:

02122384800

آدرس پیج اینستاگرام:

Dr.taghipour.pethospital

آدرس سایت بیمارستان دامپزشکی:

Taghipourhospital.com

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار پاکنژاده شمالی، نرسیده به میدان بهرود، خیابان صبحی، پ42

ویژگی‌های یک مرکز دامپزشکی خوب برای موارد اورژانسی:

یک مرکز دامپزشکی خوب و کارآمد در مواقع اورژانسی باید ویژگی‌هایی داشته باشد که از جمله آن‌هامی‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شماره بیمارستان دامپزشکی شبانه ‌روزی در تهران

فعال بودن 24 ساعته تمامی بخش ها

بسیاری از مراکز درمانی حیوانات خانگی، به صورت شبانه روزی فعال هستند اما این مورد صرفا برای مواردی اورژانسی بوده و تمامی بخش های لازم فعال نیست به همین دلیل ممکن است که در برخی شرایط برای بررسی دقیق مشکل نیاز به انجام عکسبرداری، آزمایش و ... باشد که در این صورت صاحبان پت با مشکل رو به رو خواهند شد به همین دلیل حتما به مراکزی مراجعه کنید که تمامی بخش های آن به صورت شبانه روزی و 24 ساعته فعال باشد.

امکانات و تجهیزات درمانی

یکی دیگر از ویژگی های بیمارستان دامپزشکی خوب این است که تمامی تجهیزات و امکانات لازم را در مجموعه فراهم کرده باشد تا در صورت نیاز به آن ها تمامی موارد درون بیمارستان انجام شود تا صاحبان پت برای انجام آزمایش، عکسبرداری و ... نیاز به خارج شدن از بیمارستان نداشته باشند. همچنین در مواقع اورژانسی، زمان اهمیت فراوانی دارد و باید تمامی کارها به سرعت انجام شود، داشتن تجهیزات و امکانات درمانی در بیمارستان دامپزشکی یک ضرورت است.

رسیدگی و پاسخگویی در هر ساعت از شبانه روز

توجه داشته که مهم‌ترین پارامتر، زمانی که اتفاقی اورژانسی برای حیوان خانگی به وجود می‌آید، زمان است. در مواقع اورژانسی، زمان نقش تعیین‌کننده‌ای در زندگی حیوان دارد و نباید تلف شود. یک مرکز دامپزشکی خوب مرکزی است که در کوتاه ترین زمان بهترین و کاربردی ترین راهنمایی را خدمت شما ارائه دهد.

شماره بیمارستان دامپزشکی شبانه ‌روزی در تهران

کادر مجرب و پزشکان متخصص

درمان باید توسط پزشک متخصص انجام شود به عنوان مثال اگر در نیمه های شب پرنده زینتی شما دچار مشکل شود و نیاز به پزشک داشته باشد، مرکز مورد نظر باید یک پزشک متخصص در حوزه پرندگان در اختیار شما قرار دهد. این مورد برای تمامی حیوانات اعم از سگ، گربه و حیوانات خاص نیز صدق می کند.

موارد اورژانسی که ممکن است جان حیوانات خانگی را تحدید کند:

حال سوال اینجاست که چه مواردی وجود دارد که می‌توان جان حیوانات خانگی را به خطر بی اندازد. حیوانات نیز دقیقا همانند خود ما انسان‌ها ممکن است تحت شرایطی به کمک فوری و اقدامات صحیح نیاز داشته باشند که از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-سوختگی: برخی از حیوانات خانگی مانند گربه بسیار کنجکاو و بازیگوش هستند و گاهی ممکن است به واسطه همین بازیگوشی جان خود را به خطر بی اندازند. بسیار اتفاق افتاده است که برخی از حیوانات در آشپزخانه به واسطه بازی با اجاق گاز، اقدام به سوزاندن خود کرده‌اند.

2-حمله قلبی: یکی از موارد اورژانسی که ممکن است برای حیوانات خانگی به خصوص حیواناتی که در سنین بالا هستند به وجود بیاید، حمله قلبی است. حیوانات به‌ندرت دچار سکته می‌شوند اما بیماری‌های قلبی وجود دارد که می‌تواند به مراتب خطرناک‌تر از سکته باشد.

3-تشنج: تشنج کردن دلایل مختلفی دارد و به دلیل اینکه ظاهر بسیار نامناسبی دارد اغلب سبب ترس صاحب حیوانات می‌شود. افزایش سن، تزریق داروی اشتباه، مشکلات عصبی و بروز برخی از بیماری‌ها می‌تواند سبب بروز تشنج شود. انواع مختلفی از تشنج وجود دارد؛ در برخی موارد حیوانات در طی 24 ساعت چندین بار و هر بار به مدت 10 الی 15 ثانیه دچار تشنج می‌شوند اما در برخی دیگر از موارد تشنج، در طی 24 ساعت، حیوان تنها یک یا دو بار دچار تشنج می‌شود اما با مدت زمان بیشتر.

از علائم تشنج می‌توان به مواردی چون لرزش تمامی عضلات سطحی بدن به خصوص عضلات دست و پا، قفل شدن فک، ترشح مایعات کف از دهان و قرمزی چشم اشاره نمود.

4-شکستگی استخوان: شکستگی استخوان می‌تواند در اثر تصادف، ضربه، کاهش تراکم استخوان و مواردی از این قبیل رخ دهد و جزو موارد اورژانسی است که باید سریعا رسیدگی شود. شکستگی بیشتر در سگ‌های نژاد کوچک رخ می‌دهد.

5-بریدگی: یکی از مواردی که بسیار زیاد امکان رویداد آن وجود دارد، دعوای دو حیوان با یکدیگر است که امکان دارد سبب بروز آسیب هایی در سطح بدن شود. بریدگی از جنبه‌های مختلفی خطرناک است؛ به عنوان مثال زمانی که بریدگی در سطح بدن ایجاد می‌شود علاوه بر آن‌که بدن، خون از دست می‌دهد، شرایط برای انتقال باکتری از سطح بدن و محیط بیرون به داخل بدن ایجاد می‌شود.

اقدامات لازم در زمان بروز موارد اورژانسی برای حیوانات خانگی:

توجه داشته باشید که در تمامی موارد اورژانسی که در بالا گفته شد، اقدام مناسب و صحیح می‌تواند تا حد بسیار زیادی از بروز حوادث جبران‌ناپذیر جلوگیری کند. نکته بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که هیچ‌گاه اقدام به خود درمانی نکنید و همواره (حتی در اورژانسی ترین موارد) از دامپزشک مشورت بگیرید، چراکه خود درمانی در صورتی که اشتباه انجام شود می‌تواند روند درمان را به تاخیر بی اندازد و حتی ممکن است سبب تلف شدن حیوان شود.

فعالیت روزانه نقش مهمی در سلامت حیوانات دارد!

به عنوان مثال افرادی که از سگ به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند باید همواره با او بازی کنند و به‌نوعی انرژی او را تخلیه کنند و اگر این کار را انجام ندهند، سگ دچار افسردگی می‌شود و همچنین باید به تغذیه حیوان نیز دقت نمود. سعی کنید که در اکثر موارد از غذای خشک برای سگ استفاده کنید چراکه استفاده از غذای خانگی در طولانی مدت می‌تواند سبب بروز بیماری و ضعف سیستم ایمنی سگ شود.

به همین ترتیب افرادی که از گربه به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند باید مواردی را رعایت کنند که از جمله آن می‌توان به موارد روبه‌رو اشاره کرد:

1-مهیاکردن ظرف خاک برای گربه

2-رعایت نظافت محل زندگی

3-برس کشیدن موهای گربه به صورت روزانه و مواردی از این قبیل.

علاوه بر مواردی که گفته شد ممکن است گاهی مشکلات ناگهانی برای حیوانات خانگی به وجود بیاید که نیاز باشد در اسرع وقت به دامپزشکی مراجعه کنید و یا با یک مرکز دامپزشکی شبانه‌روزی تماس بگیرید و مشکل خود را عنوان کنید.

اتفاقات ناگوار و ناگهانی بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند جان حیوانات خانگی شما را تهدید کند، به همین خاطر باید شماره یک مرکز دامپزشکی که همواره پاسخگوی شما باشد، در اختیار داشته باشید.

کلام آخر:

بهترین راهکار در زمانی که وضعیت اورژانسی برای حیوان خانگی به وجود می‌آید این است که سریعا با یک مرکز دامپزشکی تماس بگیرید و از یک دامپزشک مشورت بگیرید و بهترین اقدام را انجام دهید.

همواره شماره یک مرکز دامپزشکی خوب (که ویژگی‌های آن را در بالا گفتیم) را داشته باشید تا در مواقع لزوم با آن تماس بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits