دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
کانوکشن چیست + نکات مهم در استفاده از آن
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
convection یک قابلیت است که آشنایی با آن میتواند در پخت بهتر مواد غذایی به شما کمک کند. فر کانوکشن پخت یکنواخت مواد غذایی را موجب میگردد.

کانوکشن در مایکروویو

به گزارش دلگرم : یکی از فن آوری هایی که در مایکروویوها استفاده شده است، کانوکشن می باشد. استفاده این امکان در زمان پخت مواد غذایی به این شکل است که گرما را یکسان به طرف ماده غذایی سبب می شود تا غذا زودتر پخته شود، به طوری که خواص، طراوت و تازگی ماده ی غذایی به طور کامل حفظ می شود.می توانید انواع غذا و همینطور کیک را با استفاده از ماکروویو با بهترین کیفیت بپزید. قابلیت کانوکشن در زمان پختن کیک سبب مغز پخت شدن آن می شود، بدون اینکه دیواره های کیک خشک و یا برشته شوند.

مزایای کانوکشن چیست ؟

1. کانوکشن در مایکروویو ها باعث می شود تا مواد غذایی به طور کاملا یکسان پخته شوند.

2. با وجود کانوکشن ها غذا اصطلاحا به خوبی مغز پخت می شود .

3. بودن کانوکشن ها در پخت کیک ها خیلی اهمیت دارند چون که سبب می شوند کیک کاملا به طور یکسان پف کند .

4. در مواردی دیده شده که کانوکشن ها باعث پخت سریع تر غذا و کیک در مایکروفر و مایکروویو ها می شود .

5. کانوکشن مایکروویو باعث می شوند تا مواد غذایی تازگی خود را حفظ کنند .

6. کانوکشن باعث میشود غذا و کیک زیاد برشته نشوند .

فواید کانوکشن در مایکروویو

نکات مهم در استفاده از کانوکشن

دمای داخل فرهای کانوکشن سریع و به طور یکنواخت بالا خواهد رفت. دقت کنید که درجه حرارتی که در دستورهای پخت وجود دارد، برای فرهای معمولی بوده و برای پخت یک غذای یکسان در فرهای کانوکشن، باید درجه حرارت را حداقل 25 و حداکثر 35 درجه کمتر کنید.برای گردش بهتر هوای گرم در اطراف مواد غذایی از سینی‌های با لبه های کوتاه استفاده کنید.حتما پیش از پایان زمان پخت چند بار غذا را چک کنید. زمان پخت با فرهای کانوکشن روی غذا را با فویل آلومینیومی نپوشانید. همانگونه که قبلا گفته شد، در پخت با فرهای کانوکشن سطح غذا به سرعت برشته خواهد شد، ولی این به این معنی نیست که زمان پخت غذای شما به پایان رسیده است، بهتر است با دماسنج‌های ویژه، دمای داخل غذا را چک کنید.

حتماً بخوانید:
مایکروویو چیست و چه کاربردی دارد؟

مایکروویو چیست و چه کاربردی دارد؟

اجاق مایکروویو یا واژه رایج آن مایکروفر (که به اشتباه ماکروفر گفته می‌شود)، یا تندپز، گونه‌ای اجاق است که از طریق تابش الکترومغناطیسی ریزموج، و به…

شیوه استفاده از فر کانوکشن

برای استفاده از فر کانوکشن و پخت انواع غذا در آن باید این موارد را رعایت کنید.

دستور پخت را تنظیم کنید

چنانچه می خواهید یک غذای جدید را امتحان کنید، بهتر است دستور پخت غذا را دوباره چک کنید و اطمینان پیدا کنید که احتیاج نیست زمان و دمای پخت را عوض کنید. در بیشتر دستورهای پخت، زمان و دما با فرهای معمولی گفته شده است اما امکان دارد در بعضی از آن‌ها زمان و دما برای فر کانوکشن نیز گفته شده باشد.

دمای فر را تنظیم کنید

یک قانون راحت برای استفاده از کارکرد کانوکشن این است که 25 درجه فارنهایت از دمای گفته شده از دستور پخت با فر معمولی کم کنید. مثلا چنانچه در طرز تهیه غذایی گفته شده است فر را با دمای 325 درجه فارنهایت گرم کنید، 25 درجه کاهش دهید و فر کانوکشن را با 300 درجه فارنهایت گرم کنید.

از قبل فر را گرم کنید

مانند استفاده از فر معمولی، فر کانوکشن‌دار را هم باید از قبل گرم کنید. مزیت این نوع فر در این است که زمان گرم شدن آن کمتر است و زودتر گرم می‌شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است