مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
اهمیت تربیت صحیح فرزند اول
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اهمیت تربیت صحیح فرزند اول -اهمیت تربیت -تربیت صحیح-تربیت فرزند-فرزند اول -الگوبرداری-خواهر وبرادر بزرگتر-والدین

مطالعات نشان می دهد تربیت صحیح فرزندان اول می تواند آینده خانواده ها را تا حدود 75% از بحران های زیادی نجات دهد. نحوه ی تربیت کردن فرزندان اول بسیار مهم است زیرا تا حدود 80 درصد سایر فرزندان خانواده هم از خواهر و برادر های بزرگتر خود الگو برداری می کنند.

اهمیت تربیت صحیح فرزند اول

بررسی ها نشان می دهند؛ تربیت فرزندان در خانواده و شکل گیری شخصیت آنها متاثر از رفتار والدین است فرزندان بر اساس این که فرزندان چندم خانواده هستند رفتارهای متفاوتی از والدین می بیند که این رفتارها دلایل بسیار مشخصی دارد.

والدین همیشه می خواهند بهترین والدین باشند و این طرز تفکر برای فرزندان اولشان بیشتر است آنها اغلب تمام خواسته های فرزندانشان را با گوش دل گوش می کنند و همین امر باعث می شود تا فرزندان در نوجوانی و جوانی که خانواده ها کمتر با آنها سروکار دارند و وارد دنیای اجتماعی خودشان شده اند با کمبود عاطفه ها و میزان پایینی از احساس و عاطفه نسبت به والدینشان مواجه شوند.

اهمیت تربیت صحیح فرزند اول

والدین روی فرزندان اول خود همیشه احساس مسئولیت بیشتری دارند و نسبت به فرزندان اول خودشان بسیار حساس هستند زیرا والدین برای تربیت بچه های اول خود وقت زیادی می گذارند و معتقدند شخصیت فرزندان ارشد خانواده به خودشان شبیه تر است.

اهمیت تربیت صحیح فرزند اول

فرزندان اول خانواده در بزرگسالی نقش رئیس بودن و حکومت پیدا می کنند و اگر حمایت زیادی هم از طرف خانواده بشوند این حس در آن ها شدیدتر می شود، در صورتی که فرزندان آخر خانواده ها اغلب سعی دارند تا شیوه درست و صحیح هر چیز را به خانواده یاد دهند و دوست دارند تمام زندگی را از نو سازند و تغییر جدی در ساختار خانواده بدهند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است