دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم ؟
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ویزای توریستی کانادا با هدف گردشگری یا بازدید از اقوام و دوستان در کانادا صادر می شود.

وقتی فردی می خواهد برای مدت کوتاهی، معمولاً کمتر از 6 ماه، به کانادا برود، باید ویزای توریستی دریافت کند .در این بخش ما به بررسی ویزای توریستی کانادا، شرایط اخذ و تمدید این ویزا و سایر موارد مربوطه می پردازیم؛ تا انتها همراه ما باشید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا ویزای اقامت موقت کانادا است که به دارنده اجازه می دهد برای اهداف زیر وارد کانادا شود؛ اهدافی مانند:

گردشگری یا تعطیلات در کانادا دیدار با خانواده

ویزای توریستی کانادا به افراد این امکان را می دهد که به کانادا وارد شوند؛ زمان ورود به کانادا افسر شرایط افراد را بررسی می کند، افسران گشت مرزی کسانی هستند که اجازه دارند با توجه به اسناد و وضعیت اجازه ورود یا عدم ورود را به افراد بدهند.

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برای واجد شرایط بودن برای ویزای توریستی کانادا، متقاضی باید برخی از معیارها را رعایت کند. این الزامات تعیین می کند که آیا فرد مجاز به درخواست ویزا و دریافت آن است یا خیر. اگر نتوانید ثابت کنید که واجد شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا هستید، آنها با توجه به این که شما غیرقابل قبول هستید، شما را رد می کنند.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

برای درخواست ویزای توریستی کانادا، همچنین باید برخی مدارک را ارائه دهید، به شرح زیر:

تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا اطلاعات بانکی یا سایر صورتهای مالی شما برای اثبات اینکه بودجه کافی برای سفر به کانادا دارید. اگر بلیط رفت و برگشت را رزرو کرده اید در این زمان آن را نشان دهید تا افسر مطمئن شود شما قصد بازگشت را دارید. شرح دقیقی از هدف سفر اگر دعوتنامه دارید این مورد را ارائه کنید. مدارکی برای اثبات رابطه خانوادگی شما با فردی که قصد بازدید از او را دارید. وضعیت مهاجرتی خانواده یا دوستان خود در صورت بازدید از آنها. نامه ای از طرف شما به دولت کانادا که در آن توضیح می دهید چرا آنها باید به شما ویزای توریستی بدهند. دو عکس که متناسب با استانداردهای پرونده مهاجرتی است. وضعیت شغلی یا تحصیلی شما از طریق ثبت رزومه و همچنین نامه ای از کارفرمای شما مبنی بر اینکه شما قراردادی دارید و باید به کشور خود بازگردید. اثبات موقت بودن اقامت شما در کانادا و اینکه پس از اتمام سفر به کشور خود باز می گردید، مانند اجاره نامه، سند مالکیت و غیره. اثبات اینکه قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارید. اسناد دادگاه که ثابت می کند سابقه جنایی پاکی دارید.

تمام مدارکی که در اختیار دارید و به زبان دیگری غیر از انگلیسی یا فرانسوی هستند باید ترجمه شوند.

چگونه برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم ؟

چگونه می توان برای ویزای توریستی کانادا اقدام کرد؟

برای شروع درخواست ویزای توریستی کانادا، چندین فرم و مراحل وجود دارد که فرد متقاضی باید از آنها استفاده کند. مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا:

صلاحیت خود را برای ویزای توریستی کانادا بررسی کنید. مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا را تکمیل کنید. فرم درخواست ویزای توریستی کانادا را ارسال کنید. منتظر پردازش باشید و به درخواست های اضافی برای اطلاعات پاسخ دهید. پاسپورت خود را برای مهر زدن ارسال کنید.

هزینه های ویزای توریستی کانادا

هزینه درخواست برای هر فرد برای ویزای توریستی کانادا 100 دلار کانادا است. اگر لازم شود بیومتریک را نیز ارسال کنید، 85 دلار برای شما هزینه اضافی دارد. بنابراین، مجموع هزینه درخواست این ویزا 185 دلار کانادا است. علاوه بر این، شما همچنین باید هزینه پردازش گذرنامه را بپردازید که حدود 45 دلار کانادا هزینه دارد.

زمان پردازش ویزای توریستی کانادا

مدت زمان پردازش ویزای توریستی کانادا بین 8 تا 40 روز است. با این حال، زمان پردازش بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. بنابراین، شما باید حدود 1 ماه منتظر بمانید تا ویزای توریستی شما پردازش شود.

ویزای توریستی کانادا چقدر اعتبار دارد؟

کنسولگری کانادا تصمیم می گیرد تا چه مدت ویزای توریستی کانادا اعتبار داشته باشد. در برخی موارد ویزا فقط برای مدتی که لازم است در کانادا بمانید صادر می شود اما در برخی موارد دیگر تا پایان اعتبار گذرنامه، ویزای توریستی نیز اعتبار دارد. همه این ها بستگی به این دارد که افسران مطمئن شوند شما به کشور خود باز خواهید گشت یا خیر.

البته به این نکته توجه کنید با وجود مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا، شما نمی توانید بیش از 6 ماه در آنجا بمانید. بنابراین، پس از 6 ماه باید به کشور خود بازگردید، مدتی اقامت داشته باشید و سپس مجدداً به مدت 6 ماه به کانادا بازگردید.

هزینه ویزای توریستی کانادا

با ویزای توریستی کانادا مجاز به انجام چه کاری هستم؟

با داشتن ویزای توریستی کانادا، به شرط داشتن وضع مالی خوب، اجازه دارید کمتر از 6 ماه در سراسر کانادا سفر کنید. شما با این ویزا مجاز به دریافت مدارک کانادایی یا اقامت دائم در این کشور نیستید. همچنین اجازه کار یا تحصیل ندارید و نمی توانید برای مراقبت های بهداشتی یا سایر مزایای دولتی درخواست دهید. در صورتی که از طریق ویزای کار کانادا اقدام به مهاجرت یا سفر کرده باشید می توانید در کانادا کسب و کار خود را شروع کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

تمدید ویزای توریستی کانادا

اگر می خواهید بیش از 6 ماه در کانادا با ویزای توریستی اقامت داشته باشید، به تمدید ویزای توریستی نیاز خواهید داشت. این مورد Visitor Record نامیده می شود. شما باید برای تمدید ویزا برای کانادا حداقل 30 روز قبل از اتمام ویزای توریستی خود اقدام کنید.

اگر ویزای توریستی شما در حال اتمام است و می خواهید کانادا را ترک کرده و دوباره وارد شوید، باید برای ویزای ویزای جدید درخواست دهید.

تمدید ویزای توریستی کانادا

چگونه می توان برای تمدید ویزای کانادا اقدام کرد؟

برای تمدید ویزای کانادا می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید. برای درخواست آنلاین، باید یک حساب کاربری در وب سایت IRCC داشته باشید. همچنین برای خواندن راهنمای دستورالعمل تمدید ویزا، باید به وب سایت IRCC مراجعه کنید.

دقت داشته باشید برای پرداخت هزینه های خود به یک کارت اعتباری معتبر نیاز دارید. هنگام درخواست از شما پرسیده می شود دوست دارید در کانادا چه کار کنید؟ سپس شما باید گزینه بازدید را انتخاب کنید. سپس، در مورد "کشور و محل سکونت فعلی شما پاسخ دهید.

فرم های مورد نیاز برای تمدید ویزای توریستی کانادا

فرم درخواست تغییر شرایط، تمدید اقامت در کانادا به عنوان دارنده مجوز یا ویزای اقامت موقت (IMM 5708) استفاده از نماینده (IMM 5476) اختیار انتشار اطلاعات شخصی به افراد تعیین شده (IMM 5475)

مدارک

رسیدهای پرداخت فتوکپی صفحات گذرنامه این موارد باید شامل موارد زیر باشند: نام و تاریخ تولد شماره گذرنامه تاریخ انقضا مهر آخرین ورود شما به کانادا همه صفحات مشخص شده دیگر اثبات تمکن مالی کافی

هر چند موارد گفته شده شاید برای شما آسان به نظر رسد اما توصیه می شود در این زمینه حتما با یک وکیل مهاجرتی خبره و باتجربه مشورت کنید. همچنین در سال های اخیر به دلیل ورود ایرانیان به کانادا و عدم بازگشت آنها به کشورشان دریافت ویزای توریستی سخت تر و پیچیده تر شده است به همین دلیل توصیه می شود که به تنهایی اقدام به دریافت این مورد نکرده و با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه به وبسایت ویزا 724 و ارتباط با کارشناسان مراحل مهاجرتی خود را پیش بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits