دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
خرید بیزینس در کانادا
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مقاله با توجه به شرایط مهاجرت به کانادا و راه اندازی بیزینس در این کشور به طور کامل خرید بیزینس در کانادا را شرح داده و این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

کانادا مقصدی جذاب برای بسیاری از افرادی است که به دلایل شغلی یا شخصی قصد مهاجرت دارند. یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور به همراه خانواده، خرید بیزینس در کانادا است. این کار نه تنها می‌تواند راهی برای مهاجرت شما به کانادا فراهم کند، بلکه می‌تواند فرصتی منحصر به فرد برای تبدیل شدن به یک صاحب کسب‌وکار در یک کشور با سرانه رشد اقتصادی بالا باشد. با این حال، فرآیند خرید یک تجارت برای مقاصد مهاجرتی می‌تواند پیچیده باشد و نیاز به بررسی دقیق دارد. در این مقاله با توجه به شرایط مهاجرت به کانادا و راه اندازی بیزینس در این کشور به طور کامل خرید بیزینس در کانادا را شرح داده و این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

خرید بیزینس در کانادا و سرمایه‌گذاری در این کشور

در مرحله اول باید بررسی کنیم که اصلاً چرا خرید بیزینس در کانادا و سرمایه‌گذاری در این کشور، یک فرآیند امن برای مهاجرت است. به عبارتی چرا مهاجرت به کانادا از طریق خرید کسب‌وکار در این کشور روش مهاجرتی بهتری نسبت به سایر روش‌ها است؟

1- از طریق خرید بیزینس در کشور کانادا می‌توانید با همسر و فرزندانتان به صورت هم‌زمان مهاجرت کنید.

2- همان ابتدای امر به شما یک ویزای 1-2 ساله داده می‌شود، و نگران تمدید ویزای هر سه ماه یا 6 ماه یک‌بار نخواهید بود.

3- بعد از گذشت یک سال از اقامت شما در کانادا می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

4- همسر شما اجازه کار تمام وقت خواهد داشت، بنابراین حتی اگر بیزینس شما در چند ماه اول به درآمد قابل توجهی نرسد، نگرانی مالی نخواهید داشت.

5- فرزندان شما اجازه تحصیل رایگان در کانادا را دارند.

شرایط خرید بیزینس در کانادا

هرچند خرید بیزینس در کشور کانادا یک روش مهاجرتی جذاب به نظر می‌رسد، اما همه چیز به همین راحتی‌ها هم نیست و شما باید شرایط لازم را برای این کار داشته باشید.

1- مدرک تحصیلی

حداقل مدرک تحصیلی برای خرید بیزینس در کانادا، دیپلم است. البته برای برخی کسب‌وکارها که نیاز به داشتن پایه علمی دارند، بعضاً مدرک تحصیلی بالاتر مانند لیسانس لازم است.

2- سابقه کار مدیریتی

هدف از این برنامه مهاجرتی، پیشرفت اقتصاد کانادا است و بنابراین طبیعی است که دولت کانادا یک کسب و کار آماده را به کسی که هیچ سابقه مدیریتی ندارد، نمی‌فروشد. شما باید بتوانید به دولت کانادا ثابت کنید که تجربه و مهارت لازم برای مدیریت یک کسب و کار را دارید.

سابقه مدیریتی شما باید قابل اثبات باشد و بتوانید آن را به صورت یک سند رسمی به دولت کانادا ارائه کنید.

3- داشتن دانش زبان انگلیسی و یا فرانسوی

بسته به اینکه برای کدام ایالت می‌خواهید اقدام کنید، باید بتوانید دانش زبان آن منطقه را داشته باشید. بعضی ایالت‌ها کانادا انگلیسی زبان و برخی دیگر فرانسوی زبان هستند. البته داشتن مدرک زبان الزامی نیست ولی شما باید توانایی صحبت‌های اولیه و خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی و یا فرانسوی را داشته باشید.

شرایط خرید بیزینس در کشور کانادا

مشکلات خرید بیزینس در کانادا

خرید و راه اندازی بیزینس در کانادا مانند دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور، می‌تواند با مشکلات و ریسک‌هایی همراه باشد. یکی از مهم‌ترین این ریسک‌ها، کلاه‌برداری‌هایی هستند که در هنگام خرید بیزینس انجام می‌شود. بسیاری از متقاضیان خرید کسب و کار، از هزینه و شرایط ثبت شرکت کانادا اطلاعات کافی ندارند و به همین دلیل زمینه برای افراد سودجو فراهم می‌شود. از این رو برای جلوگیری از به هدر رفتن هزینه و قبل از انجام هر کاری در زمینه خرید بیزینس در کانادا با وکلا و کارشناسان خبره در این زمینه مشورت کنید.

وکلا و کارشناسان مهاجرت، در مورد قوانین به روز شده و شرایط مهاجرت به کانادا اطلاعات کافی دارند و می‌تواند شما را از تصمیمات اشتباه آگاه کنند.

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه خرید بیزینس در کانادا وجود دارد، قوانین مالیاتی این کشور است که برخی کسب‌وکارها را ملزم به پرداخت مالیات بیشتر می‌کند. در این صورت شما باید مقدار مالیاتی که باید پرداخت کنید را در نظر بگیرید و بر اساس آن سودهی یک کسب و کار را تعیین کنید.

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید در هنگام خرید یک تجارت در کانادا برای مهاجرت در نظر گرفت، شرایط مالی و پس‌انداز کافی برای این کار است. داشتن یک برنامه مالی قوی مهم است، زیرا خرید یک تجارت می‌تواند سرمایه‌گذاری قابل توجهی باشد. داشتن برنامه مالی به معنی داشتن برنامه‌ای برای مدیریت هزینه‌های شخصی و همچنین مدیریت جریان نقدی کسب و کار است.

در نهایت، داشتن درک روشنی از الزامات قانونی و مقرراتی برای راه‌اندازی یک تجارت در کانادا مهم است. اخذ مجوزهای لازم، ثبت کسب و کار در سازمان‌های دولتی مربوطه و رعایت مقررات مالیاتی همه از جمله مواردی هستند که اگر رعایت نشوند می‌توانند برای شما دردسرساز باشند.

هزینه خرید بیزینس در کانادا

به صورت کلی نمی‌توان مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه خرید بیزینس در کانادا تعیین کرد، اما بر اساس قوانین جدید حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری باید 100.000 دلار کانادا باشد. به جز این مبلغ هزینه‌های جانبی دیگری نیز وجود دارد که شما باید برای پرداخت آن‌ها برنامه‌ریزی داشته باشید.

1- هزینه ورک پرمیت (155 دلار کانادا برای هر نفر)

این مبلغ برای دریافت اجازه کار در کانادا پرداخت می‌شد. اگر مایل هستید برای همسرتان هم اجازه کار بگیرید، باید این مبلغ را جداگانه برای او هم واریز کنید (مجموعاً 310 دلار). به عبارتی به تعداد اعضای خانواده که شرایط کار کردن دارند و می‌خواهید برای آن‌ها اجازه کار بگیرید، باید 155 دلار پرداخت کنید.

2- گرفتن LMIA (1000 دلار کانادا)

گزارش Labour Market Impact Assessment (LMIA) توسط اداره کار کانادا صادر می‌شد و برای افسر پرنده مهاجرت توضیح می‌دهد گه ورود شما به بازار کار کانادا چه تأثیرات و مزایایی برای این کشور دارد.

3- مجوز اقامت موقت (200 دلار کانادا برای هر نفر)

این مبلغ در حقیقت هزینه صدور ویزا است که باید برای خودتان و بقیه اعضای خانواده واریز کنید. برای مثال هزینه صدور ویزا برای یک خانواده 4 نفره، 800 دلار کانادا خواهد بود.

4- هزینه انگشت‌نگاری

هزینه انگشت‌نگاری به ازای هر نفر 85 دلار کانادا است.

5- هزینه بلیت

باید در نظر داشته باشید که بلیت ایران به کانادا به شرایط مختلفی از جمله زمان رزرو بلیت، شهر مقصد و میزان توقف در مسیر متفاوت است. ولی به صورت کلی هزینه بلیت از 500 دلار تا 1000 دلار به ازای هر نفر متغیر است.

6- هزینه‌های جانبی مربوط به کسب کار

ممکن است کسب‌وکاری که خریداری می‌کنید، هزینه‌های جانبی مانند اجاره محل، خرید وسایل مانند میز و کامپیوتر داشته باشد. هرچند در بسیاری موارد این هزینه‌ها روی هزینه کلی خرید بیزینس در کانادا محاسبه می‌شود، اما در هر صورت باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید.

هزینه های خرید بیزینس در کانادا

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

در پایان، خرید یک کسب و کار در کانادا می‌تواند یک گزینه عالی برای افرادی باشد که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. این مسیری را برای اقامت دائم فراهم می‌کند و در عین حال به افراد اجازه می‌دهد تا در اقتصاد کانادا مشارکت کنند. با این حال، انجام تحقیقات کامل، انتخاب نوع کسب و کار مناسب و انجام اقدامات لازم برای اطمینان از انتقال موفقیت‌آمیز به بازار کانادا، مهم است. مشاوره حرفه‌ای با وکلا، کارشناسان، و مشاوران مهاجرت نیز می‌تواند به ساده‌سازی روند و اطمینان از انطباق با تمام الزامات قانونی کمک خواهد کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits