alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ مه ۲۰۲۱ میلادی
داستان تلخ زندگی جو بایدن (Joe Biden) نامزد ریاست جمهوری آمریکا
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
جو بایدن که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست. در ادامه شما را با زندگی او آشنا خواهیم کرد.

بیوگرافی جو بایدن

«جوزف رابینِت بایدن جونیور» مشهور به «جو بایدن» در تاریخ ۲۰ نوامبر سال ۱۹۴۲ (۲۹ آبان ۱۳۲۱) در بیمارستان «سنت ماری» در شهر «اِسکرانتون» در ایالت پنسیلوانیا چشم به جهان گشود.

پدر و مادر جو بایدن از مسیحیان کاتولیک بودند و او در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد.

بیوگرافی جو بایدن

خانواده جو بایدن

پدر جو بایدن «جوزف رابینت بایدن سینیور» نام داشت او در سال ۲۰۰۲ فوت کرد و مادرش «کاترین یوجینیا فینِگان» نام داشت که در سال ۲۰۱۰ فوت کرد. جو بایدن فرزند اول خانواده بود. او دارای دو برادر و یک خواهر است.

اجداد جو بایدن اهل انگلستان بودند ولی از آن جا به آمریکا مهاجرت کردند. پدربزرگ و مادربزرگِ پدری جو بایدن نیز دارای ریشه ی انگلستانی، ایرلندی و فرانسوی بودند.

پدرِ جو بایدن یکی از ثروتمندترین مردان شهرشان بود. اما پس از اینکه جو به دنیا آمد، مشکلات اقتصادی گریبان او را گرفت و مجبور شد خانواده اش را از شهر اسکرانتون به شهر کلِیمونت و سپس از آنجا به شهر ویلمینگتون در ایالت دِلاوِر ببرد.

بیوگرافی جو بایدن

زندگینامه جو بایدن

دوران کودکی جو بایدن و لکنت زبان او

همانگونه که گفتیم، خانواده جو بایدن به دلیل مشکلات اقتصادی به شهر کلیمونت مهاجرت کردند. جو بایدن در این شهر دوران مدرسه را گذراند. او دانش آموز زرنگی نبود و در درس های خود ضعیف بود اما ویژگی رهبری را از همان دوران داشت و به این ویژگی مشهور بود.

او در دوران دبیرستان در تیم فوتبال بازی می کرد و بسیار موفق بود، همچنین در زمینه بیس بال نیز فعالیت داشت. در بیوگرافی جو بایدن یکی از مهم ترین مسائل کودکی بایدن، داشتن لکنت زبان اوست.

چه کسی باور می کند مرد سیاستمداری که امروز به این درجه از موفقیت رسیده است، در کودکی به لکنت زبان دچار بوده و مورد اذیت و آزار همکلاسی هایش قرار می گرفته است ؟ او همیشه مجبور بود برای اینکه در مدرسه لکنت زبان نگیرد، همه چیز را تمرین کند.

جو بایدن در این مورد گفته است: «هیچگاه درمان حرفه‌ای نداشتم، اما چندین راهبه به من آموختند که سخن گفتنم را موزون کنم و به همین دلیل است که وقت زیادی را به خواندن شعر اختصاص دادم، اما حتی در کلاس پیش دبستانی پسرانه ام نیز در کلاس لاتین لقب "بایدن عقب افتاده" را داشتم. انسان درمانده و افسرده می‌شود».

اما در نهایت با تلاش و پشتکار، بایدن توانست بر این مشکل غلبه کرده و آن را رفع کند. پس از آن به کمک افرادی که از لکنت زبان رنج می بردند شتافت.

گشت و گذار جو بایدن در محله دوران کودکی اش


تحصیلات جو بایدن

جو بایدن سرانجام پس از تلاش های زیاد و گذراندن رنج های فراوان در مدرسه، توانست در سال ۱۹۶۱ از دبیرستان فارغ‌ التحصیل شود. سپس وارد دانشگاه دلاوِر در شهر نیوآرک (حدود ۲۰ کیلومتری غرب ویلمینگتون) شد و در دو رشته تاریخ و علوم سیاسی مدرک کارشناسی گرفت.

او پس از ازدواج، در دانشکده حقوق دانشگاه «سیراکیوس» در شهر سیراکیوس در ایالت نیویورک ثبت‌ نام کرد و دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۶۸، مدرک حقوق گرفت و یک سال پس از فارغ‌ التحصیلی، موفق به پذیرفته شدن در کانون وکلای شهر ویلمینگتون شد.

جو بایدن کیست

ازدواج و همسر جو بایدن

جو بایدن هنگامی که مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی بود، در دانشگاه با دختری به نام «نیلیا هانتر» آشنا شد. آن دو، یک سال پس از فارغ التحصیلی یعنی در سال ۱۹۶۶ با یکدیگر ازدواج کردند.

ولی سرنوشت آن ها را از هم جدا کرد و همسرش پس از شش سال زندگی مشترک، در یک سانحه رانندگی فوت کرد. چند سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۷، جو بایدن با خانمی به نام جیل تریسی جیکابز ازدواج کرد و در حال حاضر نیز با هم زندگی مشترک دارند.

بیوگرافی جو بایدن و همسرش

همسر جو بایدن کیست ؟

فرزندان جو بایدن

جو بایدن در مجموع صاحب چهار فرزند شد. دو پسر به نام‌های «جوزف آر. بُو بایدن سوم» و «رابرت هانتر»، و یک دختر به نام «نائومی کریستینا» از همسر اولش و یک دختر به نام اشلی از همسر دومش.

بیوگرافی کامل جو بایدن

مرگ دردناک همسر و دختر جو بایدن

یکی از تلخ ترین وقایع زندگی جو بایدن، مرگ همسر و دختر اوست. در دسامبر ۱۹۷۲ در یک سانحه رانندگی همسر اول جو بایدن و دخترش جان خود را از دست دادند و دو پسر او از این حادثه جان سالم به در بردند.

مرگ عزیزان، بایدن را بسیار شکست داد اما او بخاطر دو پسرش تصمیم گرفت که محکم بایستد. جو بایدن در این باره می گوید: «خب، نمی‌خواستم چیزی در مورد خدای مهربان بشنوم. هیچ صحبتی، هیچ دعایی، هیچ مراسمی مرا تسکین نمی‌داد. فکر می‌کردم خداوند به سختی با من بازی کرده است و به شدت خشمگین بودم».

او با وجود غم و غصه ی فراوانی که داشت باز هم زندگی اش را برای پسرانش ادامه داد و می گوید:

«بسیاری از مردم چنین شرایطی را تجربه می‌کنند. اما به این دلیل که من شانس بزرگ داشتن یک خانواده وسیع را داشتم که عشق و وفاداری در آن موج می‌زد، و تعهد نسبت به یکدیگر در ما نهادینه شده بود، نه تنها به من کمک شد بلکه با تمرکز بر روی پسرانم سعادت خود را بازیافتم».

عکس های جو بایدن و همسرش

داستان زندگی Joe Biden

بیماری دردناک جو بایدن

بعد از تحمل سختی های بسیار در زندگی، در دهه ۱۹۸۰ جو بایدن درد زیادی در سر خود احساس کرد و همین موضوع سبب شد کارش به بیمارستان کشیده شود. او مدام سردرد داشت و درد زیادی در گردن خود حس می کرد.

در نهایت در فوریه ۱۹۸۸ یک رشته حملات صرع هولناک را تجربه کرد. پس از آن که به بیمارستان منتقل شد، پزشک معالج بایدن متوجه یک اتساع عروق درست زیر پایه مغز و بخشی کوچکتر در سمت راست مغز او شد.

سرانجام پزشکان تصمیم به عمل جراحی او گرفتند و پس از انجام دو عمل جراحی موفقیت آمیز و دوره ای سخت در تحمل بیماری، جو بایدن بهبود یافت.

مریضی جو بایدن چیست

ورود جو بایدن به سیاست

آغاز ورود جو بایدن به عرصه سیاست، به سال ۱۹۶۰ میلادی برمی گردد. او در انتخابات شوراهای محلی دلاوار شرکت کرد و توانست در این انتخابات پیروز شود. همین پیروزی موجب فراهم شدن زمینه ای برای ورود جو بایدن به سنای آمریکا شد.

در نهایت جو بایدن در سال ۱۹۷۳ میلادی وارد سنای آمریکا شد. همچنین از سال ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ میلادی موفق به کسب مقام سناتور ایالت دلاویر در سنای ایالات متحده آمریکا شد.

در بیوگرافی جو بایدن لازم به ذکر است که او 36 سال در سنای آمریکا فعالیت کرد و در این مدت حدود 4 سال بعنوان رئیس کمیته روابط خارجی و 8 سال بعنوان رئیس کمیته قضایی سنا فعالیت نمود.

جو بایدن پس از مدتی در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ میلادی کاندید ریاست جمهوری حزب دموکرات ها برای ریاست جمهوری شد اما نتوانست پیروز شود و در آن انتخابات از رقیبان خود شکست خورد.

اما او به جبران آن شکست، در سال ۲۰۰۹ میلادی از سوی باراک اوباما ریاست جمهوری وقت آمریکا بعنوان معاون رئیس جمهوری برگزیده شد.

شغل جو بایدن

فعالیت های سیاسی جو بایدن

مواضع سیاسی جو بایدن

موضع گیری های جو بایدن به دو بعد تقسیم می شوند:

  1. بعد داخلی
  2. بعدخارجی

موضع گیری سیاسی جو بایدن در زمینه مسائل داخلی، از افزایش حداقل دستمزد در آمریکا حمایت می کند. وی همچنین خواستار افزایش مالیات بر سود سرمایه گذاری، رایگان سازی دانشگاه های عمومی و بازسازی دولتی زیرساخت های جاده ای و انرژی است.

اما در بخش سیاست خارجی، خواهان از سرگیری روابط ایران و آمریکا بوده و با تغییر رژیم مخالف است. جو بایدن پس از انتخابات ۱۳۸۸ ایران انتقاداتی را مطرح کرد، ولی بیان کرد آمریکا به سیاست مذاکره ادامه می دهد.

بیوگرافی جو بایدن نامزد رئیس جمهوری

حس و حال جو بایدن قبل از اعلام نتیجه انتخابات 2020جو بایدن و حمایت از برجام

جو بایدن در زمانی که برجام امضا شد، معاون رئیس جمهور بود و از برجام حمایت کرد. به همین دلیل پس از خروج ترامپ از برجام، با او مخالفت کرد.

جو بایدن رسیدن به توافق بهتر را توهم خواند و گفت برای رسیدن به برجام «چندین سال فشار تحریم، دیپلماسی دقیق و حمایت جامعه جهانی» صرف شده است. وی دونالد ترامپ، را عامل تشدید تنش ها در خاورمیانه دانست.

عقاید جو بایدن

مرگ پسر ارشد جو بایدن

در زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور بود، یک حادثه دردناک دیگر برایش اتفاق افتاد که تا حدی زندگی او را تحت تأثیر قرار داد. در می ۲۰۱۵ پسر بزرگش به دلیل ابتلا به بیماری سرطان، فوت کرد.

جو بایدن و همسر دومش از دو سال قبل از بیماری او باخبر بودند و با این حال مرگ او، آنها را غافلگیر کرد.

جیل درباره مرگ پسر خوانده اش چنین گفته است: «در تمام طول دوران بیماری بایو، اگر چه تشخیص‌ها از ویرانگر بودن بیماری خبر می‌داد، اما همیشه امید داشتیم. هیچگاه ناامید نشدیم. درمان‌ها پس از درمان‌ها را امتحان کردیم، ماه پس از ماه. اما همیشه فکر می‌کردیم- تا زمانی که او چشم هایش را بست- همیشه فکر می‌کردیم که او زنده می‌ماند».

بایدن در مصاحبه‌ای در این باره گفت که یک ماه قبل از مرگ، پسرش او را کنار خود نشانده و به او چنین گفته است: «می دانم که چقدر مرا دوست داری. باید قولی به من بدهی. به من قول بده که با این موضوع کنار خواهی آمد».

بایدن با وجود سختی و غم و غصه ی فراوان باز هم از پا درنیامد و به زندگی خود ادامه داد.

جو بایدن چه کسی است

زندگینامه کامل جو بایدن

جو بایدن و شرکت در انتخابات 2020

جو بایدن پس از اینکه به مقام معاونت ریاست جمهوری آمریکا رسید، به هیئت علمی دانشگاه پنسیلوانیا پیوست و به‌عنوان «استاد کرسی بنجامین فرانکلین در اعمال ریاست جمهوری» معرفی شد.

او در سال گذشته، سومین کمپین خود را برای کسب ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد و در سال جاری به نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ تبدیل شد.

اینستاگرام جو بایدن

پیج اینستاگرام جو بایدن

https://www.instagram.com/joebiden/

جو بایدن

گالری تصاویر جو بایدن

جو بایدن و همسرش

بیوگرافی جو بایدن

جو بایدن کیست

بیوگرافی همسر جو بایدن

بیوگرافی جو بایدن

جو بایدن نامزد ریاست جمهوری

جو بایدن آمریکایی کیست

Joe Biden

بیوگرافی Joe Biden

همسر Joe Biden

زندگی Joe Bidenاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits