نسل بعدی دوج وایپر در راه است

دوج وایپر جدید در راه است
۱,۵۸۰
۰
۰
جمعه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۲۰

به گزارش وب سای C&D شرکت دوج در نظر داشته بزودی نسل جدید وایپر را معرفی کند. خودرو اسپرت کوپه افسانه ای که توانسته نظر بسیاری را به خود جلب سازد و به خودرو افسانه ای کمپانی دوج تبدیل شود.

چند نسلی از معرفی نخستین مدل دوج وایپر گذشت و به دلیل فروش نامطلوب شرکت آمریکایی تصمیم به توقف تولید گرفت. تصمیمی که موجب ناراحتی بسیاری از طرفداران این خودرو قدرتمند 10 سیلندر شد. تاکنون شایعات کمی پیرامون دوج وایپر منتشر شده و هیچ یک به تایید یا تکذیب این مدل نپرداختند. وایپر در سال 2017 کشته شد و این یعنی توقف تولید خودرویی که چندین سال دوج به تولید آن با نسل های مختلفی ادامه داد. شرکت دوج در نظر داشته از پیشرانه Hemi برای نسل بعدی وایپر بهره گیرد که بدان معناست با موتور هشت سیلندری به جای 10 سیلندر رو به رو خواهیم بود.

مار کبری هشت سیلندر

در حال حاضر خودروهای چلنجر دیمون و هلکت از پیشرانه Hemi قدرتمند بهره می برند و کمپانی دوج در تلاش است تا این پیشرانه را برای مدل های دیگری نیز در نظر گرفته و تنها به مدل های خاصی بسنده نکند. شرکت های رقیب دوج از جمله فورد و شورولت که به ترتیب از خودروهای قدرتمندی چون GT و Corvette ZR1 برخوردار هستند سعی می کنند پیشرانه پرتوانی را برای خودروهای پرقدرت خود در نظر گیرند. پیش بینی می شود با پیشرانه Hemi هشت سیلندر وایپر نسل جدید از قدرت 600 اسب بخاری برخوردار شود که در نسخه ای ارتقا یافته 700 اسب بخار نیز خواهد رسید. اگرچه دوج سال گذشته تولید این محصول را متوقف کرد اما این بدان معنا نیست که هیچ گاه شاهد رونمایی محصول کمپانی آمریکایی نخواهیم بود.

www.delgarm.com

گفتنیست که دوج می خواهد حتی مدلی با پیشرانه 800 اسب بخاری را برای وایپر نسل جدید سال 2021 در نظر گیرد. چنین موضوعی می تواند کار رقبا دیرینه این خودرو را سخت سازد زیرا نیاز است تا فورد یا شورولت از پیشرانه پرتوان تری برای کوپه های قدرتمند خود در نظر گیرند. البته مشخص نیست چه ویژگی هایی را در دوج وایپر 2021 شاهد خواهیم بود و این شرکت چه برنامه ای برای نسل جدید اتومبیل اسپرت خود دارد. احتمالا با پیشرانه ای که در عقب جای می گیرد

مدلی 10 سیلندر که می تواند قدرت بالایی از خود نشان دهد. اما فروش نامطلوب موجب شد تا دوج برنامه ای برای ادامه تولید این خودرو اسپرت نداشته و تصمیم به توقف تولید بگیرد. توقفی که ناراحتی میلیونها طرفدار را در پی داشت اما این ناراحتی کوتاه مدت است. وب سایت C&D به نقل از یک منبع نزدیک به دوج می گوید شرکت موردبحث قصد داشته سال 2020 این خودرو را معرفی کند. تاکنون شایعات کوچک و بزرگی درباره نسل جدید دوج منتشر شده اما از آنجایی که شایعه به شمار رفته نمی توان دقیقا از میزان صحت داشتن خبر اطلاعاتی کسب کرد.

بازگشت افسانه قدیمی

وایپر در نسل جدید تغییرات طراحی و ظاهری پیدا خواهد کرد و می تواند بیشتر موردتوجه طرفداران قرار گیرد. زیرا گفته شده قرار است از پیشرانه ای در عقب خود برخلاف مدل های پیشین بهره ببرد. پیش بینی می شود در سال 2020 شرکت دوج رونمایی از این خودرو اسپرت داشته باشد و سپس آن را به عنوان مدل سال 2021 روانه بازار کند.

انتظار می رود نسل جدید وایپر با تغییراتی از جمله انتقال پیشرانه به قسمت عقب با استقبال بیشتری نسبت به نسل پیشین رو به رو شود. وجود نقایصی در مدل فعلی وایپر موجب شد تا بسیاری تمایل به خرید این خودرو اسپرت و مسابقه ای نداشته باشند. اگر دوج طراحی مشابه تصاویر رندر شده را روی وایپر 2021 اعمال کند بی شک می توان این خودرو را در مقایسه با رقبا مدلی قدرتمند و جذاب تر دانست.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر بی شک باید تا 2020 منتظر ماند. البته تا آن سال جزئیات و شایعاتی به بیرون درز خواهد کرد اما برای کسب اطلاعات دقیق بهتر است منتظر ماند.


نسل بعدی دوج وایپر در راه است
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter