دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
چگونه ژست بگیریم؟
0
زمان مطالعه: 15 دقیقه
ژست خوب برای گرفتن عکس بسیار مهم است اگه می‌خواید عکسهای عالی بگیرید؛ یا توی یه مراسم رسمی، خوب و حرفه‌ای به نظر بیاید، باید ژست گرفتن رو بلد باشید.

چگونه برای عکس گرفتن ژست بگیریم؟

ژست خوب برای گرفتن عکس بسیار مهم است اگه می‌خواید عکسهای عالی بگیرید؛ یا توی یه مراسم رسمی، خوب و حرفه‌ای به نظر بیاید، باید ژست گرفتن رو بلد باشید.

یک ژست خوب به شما اعتماد به نفس و قدرت میده. حالت کلی بدن شما، چجوری قرار گرفتن دستهاتون و حالات صورتتون، سه فاکتور اصلی یک ژست خوب است.

ژست عکاسی آقایان کاملا با خانم ها متفاوته. میتونید صاف بایستید و یا به چپ و راست خم بشید. قدم زدن یا تکیه دادن کنار دیوار، دو تا از ژست های معروف برای مردهاست.

بسیاری از افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند کار مدل‌های حرفه‌ای به مهارت خاصی نیاز ندارد. آنها به‌طور ذاتی زیبا هستند و فقط کافی است به دوربین نگاه کنند و خودبه‌خود عکس‌شان زیبا از آب درمی‌آید. اما همین افراد هنگامی که می‌خواهند عکس بگیرند، تازه متوجه می‌شوند که موفقیت در این کار به مهارت‌های خاصی نیاز دارد و حتی زیباترین مدل‌ها نیز باید برای خوش عکس بودن با ژست گرفتن در مقابل دوربین آشنا باشند.

ژست خوب

ترفندهایی برای داشتن ژست خوب

درست و قابل اعتماد بخندید

یک لبخند صادقانه، زیباترین و بهترین نتیجه را در عکس‌ها خواهد داشت. هنگامی که در حال عکس گرفتن از شما هستند، چیزی را تجسم کنید که شما را شاد می‌کند. یک لبخند زورکی، به ندرت قشنگ خواهد شد، پس به چیزی فکر کنید که شما را به خنده می‌اندازد یا به شما دلگرمی می‌دهد.

اجازه ندهید که از پایین از شما عکس بیندازند

اگر عکاس برای انداختن عکس شما به حالت نیم خیز ایستاده است، حداقل ۴ قدم از او فاصله بگیرید. عکس گرفتن از پایین، کلی به وزن شما در عکس می‌افزاید، و عکستان هم خوب از آب در نمی‌آید.

بهترین حالت برای عکاس شما، این است که بالاتر از سطحی که شما قرار دارید یا حداقل دقیقاً از روبروی شما عکس بیندازد. هنگامی که عکس شما از این موقعیت‌های استاندارد گرفته شود، لاغرتر و زیبا‌تر بنظر می‌رسید.

برای ژست خوب بدنتان را بچرخانید

باسنتان را بچرخانید تا یک طرف بدنتان کاملاً رو به عکاس باشد. این ژست بدن شما را لاغر و کشیده‌تر نشان خواهد داد. برای اینکه عکسی عالی بدست بیاید و فیگوری خوب بگیرید، باید شانه‌هایتان را هم خلاف جهتی که باسنتان را چرخانیده‌اید بچرخد.

برای ژست خوب غبغبتان را مخفی کنید

کمی چانه‌تان را جلوتر ببرید و کمی هم پایین‌تر بیاورید، در این حالت از غبغبتان خلاص خواهید شد. غبغب، ممکن است حتی در لاغرترین افراد هم در عکس‌ها به نمایش گذاشته شود. بنابراین مراقب باشید که چانه‌تان چگونه در مقابل دوربین قرار گرفته است.

همراه چه چیزی عکس می‌اندازید

چه چیزی نگه داشته‌اید؟ آیا می‌دانید که اگر در عکسی که انداخته‌اید یک شیشه‌ی آب جو یا نوشیدنی الکلی در دستتان باشد، مثل افرادی که دائم در مهمانی‌ها پلاس هستند بنظر می‌رسید؟

شاید این چیزی نباشد که انتظارش را دارید، پس مراقب چیزهایی که در دست گرفته‌اید یا نزدیکش ایستاده‌اید باشید. اگر عکسی که می‌گیرید، برایتان مهم است، هیچ‌وقت نزدیک یا همراه با چیزهایی عکس نیندازید که توجه را از شما دور می‌کند.

ژست مناسب آقایان


ژست عکاسی مناسب آقایان

شونه‌های خودتون رو مستقیم رو به دوربین بگیرید:

یکی از قوانین اولیه تو ژست های مردانه اینه که باید خودتون رو بزرگ و قوی نشون بدید. اگر شونه‌هاتون نسبت به دوربین زاویه داشته باشن، ریزتر و باریک‌تر دیده میشید. شونه‌هاتون رو راحت و ریلکس و رو به دوربین نگهدارید.

برای قشنگ‌تر دیده شدن شونه‌ها، به اندازه یک تا دو اینچ به جلو خم بشید (۲٫۵ تا ۵ سانتی‌متر). با اینکار شونه‌های شما به دوربین نزدیک‌تر شده و بزرگتر به نظر میرسه.

یه وقتایی هست که از زاویه کنار ازتون عکس میگیرن. یا اصلا شاید دوست داشته باشید به شونه‌هاتون زاویه بدید. هیچ اشکالی نداره. اما سعی کنید در بیشتر مواقع، شونه‌ها صاف و رو به دوربین باشن.

شکم خودتون رو سفت کنید:

اگه شکم دارید، میتونید با منقبض کردن ماهیچه‌های شکمی، اون رو به داخل ببرید. سعی کنید تا جای ممکن شکمتون رو فلت و صاف کنید. البته بدون اینکه حالت کلی بدنتون غیرطبیعی بشه.

این کار باعث میشه کمرتون باریک‌تر بشه و قفسه سینه‌تون برجسته‌تر به نظر بیاد. همینطور کمک میکنه که حالت بدنتون صاف باقی بمونه که موجب کشیدگی ماهیچه‌های اصلی بدن میشه.

ژست صحیح هنگام قدم زدن:

عکاسی حین قدم زدن، یک ژست معمول بین آقایونه. برای داشتن یه ژست خوب تو این حالت باید تمرین کنید. تمرین کنید تا بتونید بدنتون رو صاف و سرتون رو بالا نگهدارید.

برای گرفتن این ژست، باید یک پا رو جلوتر بذارید و انگشت‌های اون پا رو حدود یک اینچ (۲٫۵ سانتی‌متر) از زمین بالا بیارید. اما پای عقب باید کامل روی زمین قرار داشته باشه. یک دست رو کمی به جلو و یک دست رو هم کمی به عقب بیارید.

طول قدمتون رو انقدری بردارید که انگار دارید به شکل عادی تو خیابون قدم میزنید. اینکار باعث طبیعی جلوه دادن ژست میشه؛ مخصوصا اگه به گام‌های کوچک‌تر تمایل داشته باشید.

به یک دیوار تکیه بدین:

برای طرز تکیه دادن راه‌های زیادی هست. هم میتونید پشتتون رو به دیوار تکیه بدید و هم میتونید یکی از شونه‌هاتون رو به دیوار تکیه بدید. اگر از پشت به دیوار تکیه میدید، یکی از زانوها رو خم کنید و پاتون رو از روی دیوار بیارید بالا.

اگر شونه‌تون رو به دیوار تکیه دادید، پای نزدیک به دیوار رو به حالت ضربدری، جلوی پای دیگه بذارید. اگر پشتتون رو به دیوار تکیه دادید، نیاز نیست ساق پاتون رو بالا بیارید. ولی نباید هر دو پا رو صاف و موازی قرار بدید.

یک از زانوها رو خم کنید و پای دیگه رو عقب‌تر بذارید. وقتی تکیه دادید، زاویه‌تون رو مستقیم و رو به دوربین حفظ کنید. پاهاتون نباید از دیوار فاصله بگیره یا زاویه خیلی تندی داشته باشه.

ژست مناسب برای آقا

دست ها رو توی جیب بذارین:

این یه ژست کلاسیکه که خونسردی و اعتماد به نفس رو القا میکنه. شما دو تا آپشن دارید: کل دست رو داخل جیب بذارید؛ یا اینکه تقریبا نصف دست رو توی جیب ببرید و انگشت شست رو بیرون بذارید. برای تنوع، میتونید شست‌هاتون رو پشت حلقه‌های کمربند قلاب کنید.

آپشن دیگه اینه که فقط یک دست رو توی جیب بذارید. خوبی این ژست اینه که میتونید دست دیگه رو روی شونه مخالف بذارید؛ و یا داخل موهاتون ببرید.

صورتتون رو لمس کنید:

اگر میخواید ریلکس بودن یا متفکر بودن رو نشون بدید، دست خودتون رو یه جایی روی صورت ببرید. برای اینکار آپشن‌های زیادی دارید. انگشت اشاره و شست رو اطراف چونه بگیرید. یا انگشت‌هاتون رو بچرخونید و اونها رو مقابل چونه بگیرید.

با گذاشتن دست روی صورت، میتونید ژست‌های متنوع و جذابی بگیرید. جای دست‌ها رو تغییر بدین تا ببینین هر حالتی، چه حسی رو منتقل میکنه و شما با کدوم راحت‌ترین.

از یک دست برای تنظیم کراوات استفاده کنید:

اگه لباس کاملا رسمی پوشیده باشید، گذاشتن یک دست روی کراوات، یک ژست کلاسیک و درجه یکه! انگشت‌های اشاره و شست رو روی دو طرف گره کراوات بذارید. اصلا نیازی نیست که کراوات رو حرکت بدید. همینکه دستتون رو اونجا بذارید، ناخودآگاه حس حرکت و تنظیم کراوات رو میرسونه.

برای تنوع دادن به این ژست، دست دیگه‌تون رو تا نیمه‌های کراوات بالا بیارید. این ژست حالتی رو نشون میده که دارید کراوات رو گره میزنید. و کاملا با ژست قبلی که از یک دست استفاده میشد، متفاوته.

بازوهاتون رو ببندید (دست به سینه):

اگر میخواید جدی باشید یا حس فرمانده بودن رو القا کنید، بازوهاتون رو ببندید. اینکار رو به شکل خیلی طبیعی و نرمال انجام بدید؛ مبالغه کردن ممنوع!

برای اینکه این ژست رو کمی به فشن و مدلینگ نزدیک کنید، بجای اینکه دست رو زیر بازو مخفی کنید، هر دو دستتون رو روی بازوهای مخالف قرار بدید. معلوم بودن دو دست، هم حالت بهتری داره و هم حس مثبت‌تری رو انتقال میده.

برای تنوع این ژست، میتونید یک دست رو رها کنید و بازوی اون رو با دست دیگه بگیرید. با این روش میتونید بخشی از شکم و اندام میانی (Torso) خودتون رو پنهان کنید. همچنین حس کاملا متفاوتی نسبت به حالت هر دو دست بسته به بیننده القا میشه.

چشم‌هاتون رو کمی باریک‌تر و مایل‌تر کنید:

به طور معمول، چشمان خیلی باز و بزرگ برای آقایون خوب نیست. پلک‌های پایین خودتون رو کمی بالا ببرید و نگاهتون هم کمی کج باشه. با اینکار، شما حالت یک نگاه یا توجه عمیق رو دارید. این ژست اعتماد به نفس و وقار رو القا میکنه و کاملا متضاد با ترس یا سردرگمی هست.

چونه خودتون رو به سمت جلو و پایین بکشید:

وقتی در حالت عادی یا در حالت استراحت هستین، معمولا پوست زیر چونه شما جمع میشه (غبغب بزرگ). سر خودتون رو جلو ببرید تا گردنتون کشیده‌تر بشه. چونه‌تون رو بالا نبرید که سوراخ‌های بینی‌تون معلوم بشه.

زاویه چونه رو ۱۰% پایین‌تر از حد معمول قرار بدید. این ژست مردانه باعث میشه غبغب از بین بره و گردن هم حالت طبیعی و خوبی داشته باشه.

اگه جلو آوردن چونه، جلوه خوبی روی صورتتون نداشت، تلاش کنید کمی گوش‌هاتون رو جلو بیارید. این کار کمک میکنه سر شما در راستای صحیح‌تر قرار بگیره.

اجازه بدین همراه با خنده‌تون، کمی از دندون‌ها هم معلوم باشه:

یک لبخند جذاب مردونه، باید کمی از دندون‌ها رو هم نشون بده. لبخندتون نباید انقدر بزرگ باشه که دهانتون بیش از حد باز بشه. اما نباید هم انقدر کم باشه که لب‌ها بهم چسبیده باشن. دهانتون باید در حدی باز باشه که کمی از دندون‌ها دیده بشن.

به فضایی در پشت دوربین نگاه کنید:

بهتره که به فضایی در بالا و دور از دوربین نگاه کنید. مگر اینکه حتما الزام داشته باشه مستقیم به دوربین نگاه کنید. میتونید زاویه راست یا چپ دوربین رو برای نگاه انتخاب کنید یا حتی به نقطه‌ای در پایین دوربین نگاه کنید.

این ژست ها شما رو در حال تفکر عمیق نشون میدن. همینطور ژست های خیلی طبیعی‌تری هستن نسبت به اینکه مستقیم به دوربین نگاه کنید.

ژست عکس

ژست عکاسی مناسب برای خانم ها

ژست های عکاسی می توانند شما را بسیار زیبا و جذاب جلوه دهند,فقط کافیست نگاهی به تصاویر زیر داشته باشید تا تفاوت ها را ببینید. یکی از بهترین راه ها برای درآمد سازی باعکاسی، عکاسی از مردم است. مردم معمولا به عکس های خودشان در بیزینس ها، موسسات آموزشی، همایش ها و مذاکرات،

انتشارات و خیلی موارد دیگر نیاز دارند. مردم با اطمینان به این که عکس خوبی از آن ها می گیرید نزد شما می آیند و مهم ترین وظیفه شما به عنوان عکاس این است که ژست فرد مورد نظر در عکس به اندازه کافی خوب به نظر برسد. باید بدانید چه ژستی به آن ها بدهید و زاویه ای که در مقابل دوربین می گیرند چگونه باشد.

با درک و رعایت این مسائل هم شما و هم مشتری رضایت بیشتری خواهید داشت. بنابراین چند نمونه تصویر آورده ام تا یاد بگیرید برای گرفتن یک عکس خوب چه تغییراتی باید ایجاد کنید. مدل این عکس ها قبل از گرفتن عکس آرایش حرفه ای انجام داده است. بهتر است قبل از عکاسی از فرد بخواهید به آرایشگاه مناسبی که دوست دارید با او همکاری داشته باشید برود تا تفاوت را در نتیجه نهایی عکس ببینید.

وزن خود را روی یک پا بیندازید

مدل سمت چپ مستقیم جلوی دوربین ایستاده و همه وزن خود را روی هر دو پا انداخته است. اما همینطور که می بینید مدل سمت راست تنها یک تغییر ظریف در وزن او تصویر را بسیار متفاوت کرده است. تنها کاری که کرده است این است که بیشتر وزن خود را روی پای راست انداخته است.

این حالت به بدن او انحنای s شکل داده است. مدل سمت راست هم مستقیم به سمت دوربین ایستاده است اما هیکل او لاغرتر نشان می دهد.

کمی از کمر به جلو خم شوید

مدل سمت چپ به سمت عقب خم شده است. این ژست عکاسی کمی ناخوشایند است و جذابیت ندارد. با این حالت فک صورت کمی بزرگ تر و هیکل چاق تر نشان داده می شود. هر گاه دیدید مشتری این ژست را گرفته سریع آن را اصلاح کنید. برای این که عکس بهتر شود از او بخواهید کمی به سمت جلو خم شود.

در نتیجه می بینید که صورت او به صورت اتوماتیک زاویه خوبی به خود می گیرد و وزنش را روی پاها می اندازد. اکنون ژست شما جذاب تر است.وزن را روی پای عقب بیندازید

اکنون از مدل بخواهید که وزنش را روی پای عقبی بیندازد. همینطور که می بینید در تصاویر بالا فرد وزن خود را روی پای چپ انداخته و پای راست را در مقابل قرار داده است.

مدل سمت چپ کمی به عقب خم شده و این حالت کمی غیرطبیعی و ناخوشایند به نظر می رسد. از او بخواهید همانند تصویر سمت راست یا صاف بایستد یا کمی به جلو به سمت دوربین خم شود.

ژست دست به سینه

یکی از رایج ترین ژست ها در عکس های اداری ژست دست به سینه است. این ژست عکاسی به فرد احساس قدرت و اعتماد به نفس می دهد. البته این حالت ممکن است اشتباه انجام شود. در تصویر سمت چپ فرد زاویه سرش را به سمت عقب داده است.

معمولا خانم ها چنین اشتباهی می کنند و تصور می کنند باید سر را به سمت عقب متمایل کنند. از فرد بخواهید کمی چانه را پایین بیاورد تا به همان عکسی که می خواهد برسد.

ژست عکس برای خانم ها

باز هم به جلو خم شوید

با ژست دست به سینه می توانید یک نزدیک از چهره مناسب داشته باشید. در عکس سمت چپ تصویر کاملتری از فرد نشان داده شده تا چگونگی این ژست را یاد بگیرید. فرد به بدن خود زاویه داده است. برای این ژست از فرد بخواهید از کمر کمی به جلو خم شود.

بیشتر مردم تصور خوبی از این حالت ندارند اما شما باید به آن ها توضیح دهید که نتیجه خوبی خواهد داشت. سپس هنگام گرفتن عکس زوم کنید یا کمی جلو بروید.

ژست نشسته

وقتی می خواهید عکس در حالت نشسته بگیرید دوربین در زاویه بالای فرد مورد نظر قرار می گیرد و این زاویه برای خیلی ها زاویه مطلوبی برای عکس می باشد. اولین گام برای گرفتن عکس در حالت نشسته این است که از فرد بخواهید لبه صندلی بنشیند. اگر کاملا راحت روی صندلی بنشیند

خود را به عقب متمایل می کند و این نمی تواند حالت خوبی به عکس بدهد. همینطور که در تصویر سمت چپ می بینید مدل روی لبه صندلی نشسته، شانه ها صاف و پاها را روی زمین قرار داده است.

با این حال باز هم این ژست ممکن است رضایت بخش نباشد. اگر همانند تصویر سمت راست روی چشم های فرد تمرکز کنید پرتره جذاب تری خواهید داشت.

از فرد بخواهید آرنج را روی زانوها قرار دهد. اینحالت او را مجبور می کند که به بالا نگاه کند. برای بهتر شدن عکس صورت را کمی به سمت راست یا چپ زاویه بدهید.

و اما آخرین نکته در عکاسی طرف خوب صورت است. همه ما یک طرف صورتمان در عکس ها بهتر می افتد. این مورد را فقط می توان با دوربین و در عکس ها تشخیص داد که در تصاویر زیر مشخص است. طرف خوب مدل تصویر زیر زمانی که سر را به سمت راست متمایل می کند مشخص می شود.

در عکس سمت راست صورت او بیشتر مشخص است، گردن بهتر نشان داده می شود، چشم ها کاملا مشخص هستند، موها طبیعی تر و زاویه بینی جذاب تر است.وقتی پوزیشن فرد را تغییر می دهید از آن پوزیشن در چند زاویه عکس بگیرید تا خودتان طرف خوب صورت فرد را تشخیص دهید.

یکی از اصولی که در ژست عکاسی معمولا رعایت می شود این است که یکی از شانه ها به سمت دوربین قرار بگیرد و وزن روی پای عقب انداخته شود. این ژست باعث می شود در عکس لاغرتر نشان داده شوید.

بهترین راه برای گرفتن بهترین عکس تمرین، تمرین و تمرین است.از عکاسی لذت ببرید. تمام این عکس ها در استودیو عکاسی تک نور با لنز ۵۰ میلی متری گرفته شده اند.

بیشتر بخوانید:

۱۷ ژست زیبا عکس با حلقه ازدواج

ژست عکس بارداری جدید و جالب برای انواع سلیقه ها

separator line


  • منبع
  • bimoshkel.ir
  • parsnaz.com
  • fitnessmagazine.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter