دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
کاربرد چسب صنعتی چیست ؟

چسب صنعتی چیست و چه کاربردی دارد ؟

کاربرد چسب صنعتی چیست ؟
3
زمان مطالعه: 8 دقیقه
چسب به عنوان ماده ای غیر فلزی تعریف می شود که قادر است دو بستر را با استفاده از مکانیسم های چسبندگی (که بین چسب و بستر ایجاد می شود) و مکانیسم هم چسبی (که در خود توده چسب ایجاد می شود) به هم متصل کند.

چسب صنعتی

چسب صنعتی : به طور روزمره از چسب در خانه ها، ادارات، مدارس، صنایع چوب و کاغذ، صنعت مبلمان و صنایع مختلف دیگر برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.

چسب ها به تنهایی بخش بزرگی از فرآیند تولید صنعتی را تشکیل می دهند. چسب های صنعتی دارای مصارف متعددی در صنایع گوناگون می باشند.

انواع چسب و کاربرد آنها

 • 1. چسب کرپ

این چسب تک جزئی بر پایه لاستیک های طبیعی، با زمان خشک شدن سریع که برای چسباندن انواع چرم های طبیعی، مصنوعی، لاستیک، اسفنج، پارچه و ... در صنایع کفاشی، مبلمان و تزئینات داخلی اتومبیل طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب کرپ

 • این چسب جهت چسباندن انواع چرم های طبیعی و مصنوعی، لاستیک، اسفنج، پارچه و ... در صنایع کفاشی، مبلمان و تزئینات داخلی اتومبیل و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
 • 2. چسب کاشی خمیری

چسب کاشی خمیری همگن و انعطاف پذیر بوده که پس از گیرش در برابر سرما وگرما، رطوبت مقاوم بوده و چسبندگی خود را حفظ کرده و مقاومت قبلی خود را از دست ندهد.

همچنین زمان گیرش این چسب سریع نبوده به همین دلیل دارای این قابلیت می باشد که در هنگام مصرف، زمان لازم را برای نصب کاشی یا سرامیک به کاشیکار داده تا درصورت نیاز بتواند جابجایی لازم را تا دقایقی بعد از نصب انجام دهد.

موارد کاربرد چسب کاشی خمیری

 • نصب انواع کاشی و سرامیک برروی سطوح مختلف از جمله سطوح بتنی، سیمانی، سنگی و...
 • قابلیت نصب کاشی بر روی کاشی
 • قابلیت نصب کاشی و سرامیک برای سطوحی که در مجاورت رطوبت قرار دارند.
 • 3. چسب کاشی پودری

این نوع چسب بر پایه سیمان طراحی و تولید شده که با توجه به پلیمری که در ساخت آن بکار رفته، پس از اختلاط کامل با آب و خشک شدن، کاملا دربرابر آب نفوذ ناپذیر خواهد بود.

موارد کاربرد چسب کاشی پودری

 1. نصب انواع کاشی، سرامیک، سنگ و موزاییک روی سطوح مختلف
 2. نصب کاشی روی کاشی
 3. امکان استفاده در سطوحی که مستقیما با آب درتماس اند
 4. امکان نصب پوشش ها روی سطوح بتنی، گچی، سنگی و....
 5. خواص و اثرات
 6. قدرت چسبندگی فوق العاده بالا
 7. نفوذ ناپذیری در مقابل آب
 8. مقاوم دربرابر نم زدگی
 9. قابلیت انعطاف پذیری کنترل شده
 10. سهولت و سرعت اجرا
 11. امکان اجرای کاشی از بالا به پایین
 • 4. چسب همه کاره شفاف

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پلی اورتان، چسبی فوری با کاربرد عمومی که در محل کار، خانه، مدرسه برای کارهای دستی، مدل سازی و ... مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از اجسام را به سرعت و بادوام به یکدیگر می چسباند. این چسب به خصوص برای چسباندن قطعات PVC بسیار مناسب می باشد.

موارد کاربرد چسب همه کاره شفاف

این چسب برای چسباندن سریع و آسان موادی همچون: کاغذ، شیشه، چینی، پلاستیک، نمد، سرامیک، سنگ، لاستیک، چوب پنبه، پارچه، چرم، مقوا و... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 5. چسب موکت

این چسب تک جزئی بر پایه کوپلیمر استایرن بوتادی ان، با قدرت چسبندگی بالا و استحکام عالی که برای چسباندن انواع پوشش های کف از قبیل موکت، کفپوش و .... طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب موکت

این چسب برای چسباندن انواع پوشش های کف از قبیل موکت، کفپوش به سطوح بتونی و موزائیک و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 6. چسب صنعتی همو (چسب چوب)

این چسب به صورت یک جزئی بر پایه رزین پلی وینیل استات بوده و از قدرت چسبندگی و مقاومت عالی برخوردار است،ایجاد فیلمی شفاف و غیر قابل رویت از ویژگی های بارز آن میباشد.

موارد کاربرد چسب صنعتی همو

این چسب قابل مصرف جهت صنابع چوب، مبلمان،گل سازی، رنگ و .... می باشد.

 • 7. چسب پلی سولفید

پلی سولفیدها در ابتدا به عنوان دزدگیر استفاده می‌شدند و یک کاربرد مهم دزدگیری لبه‌های آینه‌های دوبل می‌باشد.

هر دو برای اینکه واحدها را باهم نگه دارند و مانعی در برابر نفوذ رطوبت ایجاد کنند. آنها به وسیله بیس (۲- کلرواتیل فرمال)ب ا سدیم پلی سولفید تهیه می‌شوند و به منظور کاهش قیمت از پرکننده های معدنی استفاده می‌شود.

موارد کاربرد چسب پلی سولفید

به عنوان نرم کننده، از فتالات‌ها و معرف‌های جفت کننده سیلانی استفاده می‌شود و عامل سخت کننده آنها شامل دی اکسید منگنز و کرومات هستند.

 • 8. چسب صنعتی توتال

این چسب تک جزئی بر پایه لاستیک های پلی کلروپرن، با قدرت چسبندگی و استحکام عالی برای چسباندن انواع چرم، لاستیک، فلز، کاغذ، کفپوش های پی وی سی و .... طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب صنعتی توتال

این چسب برای چسباندن انواع چرم و کفش، لاستیک، فلز، کاغذ، کفپوش های پی وی سی و.... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 9. چسب سنگ

این چسب برپایه رزین پلی استر غیر اشباع و بصورت دوجزئی تولید میگردد.

موارد کاربرد چسب سنگ

از این چسب بدلیل سخت شدن سریع و چسبندگی عالی، جهت چسباندن انواع سنگ های مصنوعی و طبیعی به یکدیگر و یا سطوح سیمانی و پرکردن منافذ ساختمان و محل های مرطوب شامل حمام و دستشویی استفاده میگردد.

 • 10. چسب پی یو سوپر

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پلی اورتان خاص، با انعطاف پذیری مناسب و عملکرد سریع که برای کاربرد در صنایع مختلف بویژه در صنایع کفاشی به منظور چسباندن تخته های PVC و PU به رویه طراحی شده است. جهت افزایش استحکام کششی و مقاومت حرارتی می توان از هاردنر ایزوسیانات نیز استفاده نمود.

موارد کاربرد چسب پی یو سوپر

این چسب در صنایع مختلف چون کفاشی، اتومبیل (جهت اتصال انواع فوم)، نصب انواع کفپوش های PVC و .... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 11. چسب پی یو

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پلی اورتان خاص، با انعطاف پذیری بالا و عملکرد سریع که برای کاربرد در صنایع مختلف بویژه در صنایع کفاشی به منظور چسباندن تخته های PVC و PU به رویه و در صنعت سنگ طراحی شده است.

جهت افزایش استحکام کششی و مقاومت حرارتی می توان از هاردنر ایزوسیانات نیز استفاده نمود.

موارد کاربرد چسب پی یو

این چسب در صنایع مختلف چون کفاشی، سنگ، اتومبیل (جهت اتصال انواع فوم)، نصب انواع کفپوش های PVC و .... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 12. چسب پی وی سی فشار قوی

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پی وی سی دارای انعطاف پذیری بالا، عملکرد سریع، چسبندگی قوی، استحکام مناسب و مقاومت در برابر رطوبت می باشد که جهت چسباندن پروفیل های پی وی سی و لوله های آب و فاضلاب فشار قوی طراحی گردیده است.

موارد کاربرد چسب پی وی سی فشار قوی

این چسب جهت چسباندن صفحات پی وی سی و لوله های پی ویسی فشار قوی مربوط به شبکه آب و فاظلاب و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 13. چسب پی وی سی

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پی وی سی، با انعطاف پذیری بالا، عملکرد سریع، چسبندگی قوی، استحکام مناسب و مقاوم در برابر رطوبت می باشد که جهت چسباندن پروفیل های پی وی سی و لوله های آب و فاضلاب فشار ضعیف طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب پی وی سی

این چسب جهت چسباندن صفحات پی وی سی و لوله های پی وی سی فشار ضعیف مربوط به شبکه آب و فاظلاب و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 14. چسب پارکت واتربیس

این چسب برپایه رزینهای واتربیس دارای چسبندگی عالی به انواع سطوح چوبی، موزائیکی و... دارای مقاومت بالا و انعطاف پذیری مناسب بدون بو و قابل رقیق شدن با آب طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب پارکت واتربیس

چسباندن چوب و پارکت بر روی انواع سطوح موزائیکی، سیمانی و ...

 • 15. چسب پارکت دوجزئی

این چسب دوجزیی با مقاومت عالی، چسبندگی مناسب، انعطاف پذیری عالی و مقاومت دمایی بالا جهت چسباندن کفپوش چوبی، پارکت و لیمینت بر پایه پلی اورتان بدون حلال بر روی انواع سطوح موزاییکی، سنگی و .... طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب پارکت دوجزئی

این چسب برای چسباندن چوب و پارکت بر روی انواع سطوح موزائیکی، سنگی، سیمانی، سرامیکی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 • 16. چسب بتن پودری

چسبی جدید و متمایز با کلیه فرمول ها و چسبات موجود در بازار بر پایه پلیمرهای پودری مخصوص سیمان و افزودنی های ویژه جهت بالا بردن خواص مکانیکی و فیزیکی بتن می باشد.

موارد کاربرد چسب بتن پودری

چسب بتن پودری را میتوان برای کلیه امور بتن ریزی،،ترمیم آسیب دیدگیها و سازه های بتن کف و دیواره، همچنین به عنوان جایگزین جهت افزودنی ساخت مصنوعات بتنی اعم از سنگهای مصنوعی استفاده کرد.

خواص و اثرات چسب بتن پودری

کلیه پلیمرها وافزودنی های بکار رفته در این چسب مختص سیمان بوده و سبب افزایش چشمگیر سختی نهایی، ایجاد انعطاف مناسب در ساختار نهایی، کاهش میزان آبخوری بتن در حین ساخت و ایجاد روان کنندگی بتن و در نتیجه باعث اجرای آسان تر و سختی نهایی بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید:

لیست قیمت انواع چسب صنعتی در بازاراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits