دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
مضرات سفیداب یا روشور
34
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با مضرات سفیداب : ضرر استفاده از سفیداب برای شستن پوست صورت و بدن - استفاده از سفیدآب برای لایه‌برداری پوست جزو پرطرفدارترین روش‌های جوان‌سازی پوست صورت به شمار می‌آید اما آیا این روش کاملا بی‌ضرر است؟

آشنایی با معایب روشور

سفیداب یا روشور، نوعی لایه بردار و سفید کننده پوست بدن است که به طور سنّتی در ایران به شکل توپهای کوچک سفیدرنگ تولید و عرضه شده و در هنگام استحمام به کار گرفته می‌شود. این فراورده با مالیده شدن بر سطح پوست به جمع آوری و زدودن سلّولهای مرده کمک می‌کرد و باعث پاکیزگی و روشن دیده شدن یا سفید شدن رنگ پوست می‌شد.

روشور یا همان سفیداب برای پوست بدن مفید است یا مضر ؟

ساختار سنّتی این محصول چیزی بیش از ترکیب گل سفید و نخاع برخی جانوران نیست و این عامل یعنی دارا بودن روغن آن هم از نوع حیوانی (دارای درصد چربی بیشتر)، خود، گاه نقطه قوّت آن و گاه نقطه ضعف و موجب مردود دانستن استفاده از این فراورده شمارده می‌شود.

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو:

استفاده از سفیدآب را برای نظافت پوست، غیرعلمی عنوان كرد. استفاده از سفیدآب نه تنها فایده‌ای ندارد بلكه در برخی موارد منجر به انتقال تب مالت می‌شود و باید از به كاربردن آن و استفاده از كیسه ضخیم و خشن به‌خصوص برای نظافت پوست اطفال و نوجوانان خودداری كرد.

شستشوی پوست با استفاده از لیف نرم و صابون مناسب باید هفته‌ای 2 تا 3 بار و در صورت چرب بودن، هفته‌ای 4 بار صورت گیرد و چنانچه پس از استحمام خشكی پوست بیش از حد باشد، از مرطوب كننده فاقد چربی زیاد استفاده شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.6 از 5 (34 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

H | ۵ سال پیش
کاملا اشتباهه سفیداب بهترین لایه بردار پوست است.اگر با کیسه ی ضخیم استفاده شود باعث تب مالت میشود. شستوشو با صابون باعث میشود چربی های مفید پوست از بین برن.
0
1

hits