آشنایی با محبوب ترین نژادهای سگ در دنیا

۲,۴۰۶
۲
۰
دوشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲


نژادهای محبوب و دوست داشتی سگ


سگ می تواند یک حیوان خانگی جذاب و سرگرم کننده برای شما باشد اگر روش های نگهداری از آن را خوب بلد باشید. با این که سگ‌ها را نمی‌توان جز حیواناتی دانست گه نگهداری ساده‌ای دارند، با این حال آن‌ها به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در سرتاسر جهان تبدیل شده‌اند. انتخاب سگ مناسب، کار دشواری است وهزینه‌های نگهداری از این حیوان نیز می‌‌تواند بسیار بالا باشد. با این حال همه کسانی که از این حیوان دوست داشتنی نگهداری کرده‌اند به شما خواهند گفت که سگشان، به بهترین دوست آن‌ها تبدیل شده است.

sag

نکات مهم قبل از انتخاب نژاد سگ

سگ های مختلف، میزان انرژی متفاوتی هم دارند، درست مثل انسان ها. وقتی در یک آپارتمان زندگی میکنید، سگ‌تون قاعدتا قادر نیست که همون اندازه که در یک خونه ی بزرگ با حیاط خصوصی تحرک داره، در این آپارتمان کوچک هم داشته باشه. در نظر داشته باشید که باید سگی بگیرید که انرژی پایینی داشته باشه.

وقتی در آپارتمان زندگی می کنید، همسایه هاتون به شما خیلی نزدیک هستن. اگر ساختمان‌تون ساوند پروف یا ضد صدا نیست، باید موقع انتخاب نژاد سگ سر و صدای اون رو در نظر بگیرید. اگر در حال حاضر سگ دارید، سعی کنید راه های جلوگیری از پارس کردن و آموزش دادنش رو یاد بگیرین.

قبل از اینکه سگ رو به خونه ببرید باید درمورد قوانین و مقررات ساختمان اطلاع داشته باشید. از صاحب خانه درمورد محدودیات نگهداری حیوان خانگی سوال کنید. جزئیات رو هم ازش بپرسین. مثلا ممکنه که نگهداری از سگ مشکلی نداشته باشه، ولی حتما درمورد این که رفتار شناسی و نگهداری از چه نژاد هایی با چه اندازه هایی بدون مشکل هست سوال کنین.

اطمینان حاصل کنید که نگهداری از حیوان خانگی در قبال هزینه ی اضافه تر خواهد بود یا نه. گاهی از شما خواسته میشه که یک سپرده ی غیر قابل استرداد بگذارید. بعضی صاحب خانه ها هم اجاره ی ماهیانه برای پت ها درنظر می گیرن. با این که هر نژادی از سگ‌ها ویژگی و زیبایی مختص به خود را دارد، بعضی از نژاد‌ها بسیار محبوب‌تر هستند. در اینجا ما به بررسی ۱۴ نژاد پرطرفدار می‌پردازیم.

سگ

نژادهای محبوب سگ در دنیا

سگ گریت دین

نژادی پروش یافته توسط آلمانی ها که در سال ۱۸۸۷ توسط سازمان AKC به رسمیت شناخته شد. این سازمان به دلیل قدرت بدنی بالا این نژاد، آن‌ها را “آپولو سگ‌ها” می‌نامد. نژاد گریت دین دارای روحیه بالا، شجاع و نترس می باشد که رفتاری دوستانه داشته و به شما وابسته خواهد شد.

سگ دوبرمن پینچر

نژادی با اندازه متوسط،بدنی ماهیچه‌ای و اصالتی آلمانی. سازمان AKC در سال ۱۹۰۸ این نژاد را به رسمیت شناخت. دوبرمن را می‌توان نژادی قابل اعتماد و مهربان دانست.

سگ داکسهوند

این نژاد جز خانواده هوند‌ها می باشد و حدود ۳۰۰ سال پیش در آلمان ایجاد شد. این سگ‌ها امروزه به دلیل روحیه بالا، کنجکاو بودن و شخصیت دوستانه خود شناخته می‌شوند. موهای بلند و ارتفاع پایین بدن از ویژگی‌های این سگ‌ است. معمولا ۳ نوع پوشش مختلف دارند که عبارتند از: موهای ساده و صاف، موهای سیم مانند و موهای بلند. داکسهوندها در اندازه های مختلفی وجود دارند.

سگ های محبوب

سگ هاسکی

در سال ۱۹۳۰ توسط AKC به رسمیت شناخته شد. ظاهر این نژاد یادآور مناطق بسیار سرد می‌باشد و دلیل آن نیز به خواستگاه آن‌ها یعنی سیبری روسیه باز می‌گردد. از این سگ‌ها برای کشیدن سورتمه‌ها استفاده می‌شده است و هنوز هم این نژاد در مناطق سرد کاربرد خود را دارد.

سگ باکسر

باکسرها حیواناتی فعال و پرجنب‌وجوش هستند که جز اولین نژادهایی بوده‌اند که توسط پلیس آلمان به خدمت گرفته شده‌اند و در سال ۱۹۰۴ توسط AKC به رسمیت شناخته شدند.این نژاد دارای اندازه‌ای متوسط و صورتی کنجکاو می باشد. نژاد آن‌ها با بولداگ‌ها رابطه نزدیکی دارد. باکسرها حیواناتی صبور و محافظ هستند که آنان را نژاد مناسبی برای خانواده‌ها می کند.

سگ روتوایلر

نژادی قدرتمند که در سال ۱۹۳۱ توسط سازمان AKC به رسمیت شناخته شد. توانایی هوشی بالای روتوایلرها که با بدنی قدرتمند همراه شده است، آنان را به همراهانی قابل اعتماد تبدیل می کند. علاقه این حیوان به صاحب خود می تواند آن قدر زیاد باشد که بدون توجه به اندازه خود، خودش را در آغوش صاحبش پرت کند.

سگ پودل

نژادی مشهور که به ۳ دسته: اندازه استاندارد، مینیاتور و بسیار کوچک تقسیم بندی شده است. پودل‌ها به دلیل هوش و فعالیت زیاد نژادی شناخته شده هستند. علاقه زیادی به یادگیری دارند و تمایل آن‌ها به راضی نگه داشتن صاحب خود بسیار جدی است. در بین دسته‌های ذکر شده، اندازه استاندارد تمایل به فعالیت بیشتری دارد.

سگ پشمالو

سگ یورکشایر تریر

سگ‌های این نژاد اندازه‌ای بسیار کوچک دارند و از سال ۱۸۸۵ به طور رسمی شناخته شده هستند. سبک خاص و اشرافی هنگام راه رفتن دارند و در اواخر دوره ویکتوریا محبوبیت خود را کسب کرده‌اند. شجاع و پرانرژی هستند و به نظر می رسد که از اندازه کوچک خود اطلاعی ندارند!

سگ بولداگ فرانسوی

این نژاد دو ویژگی شاخص دارد، گوش‌های خفاش مانند و شکل خاص جمجمه. بولداگ‌های فرانسوی مهربان هستند و تمایل زیادی به بازی کردن از خود نشان می دهند. این سگ‌ها برای خانواده‌هایی که کودکان کم سن دارند نیز مناسب می باشد. به طور ذاتی کمی لجوج هستند بنابراین هنگام تمرین آن‌ها باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. در کل می توان گفت بولداگ‌های فرانسوی نژادی باهوش هستند که تمایل زیادی به راضی نگه داشتن اطرافیان خود دارند.

سگ بیگل

جز خانواده هوند‌ها محسوب می‌شوند و اولین بار در سال ۱۸۸۵ توسط AKC به رسمیت شناخته شدند. نژاد بیگل اصالتا برای شکار خرگوش‌ها به کار می‌رفته‌ و هنوز هم به عنوان سگ‌های شکارچی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال تمرین دادن این نژاد کمی وقت گیر و دشوار می باشد چرا که آن‌ها همواره در جستجو و ردیابی هستند. مطیع بودن بیگل‌ها در بهترین حالت به دلیل شخصیت مستقل آن‌ها، موقت است که البته در اکثر هوندها این موضوع مشترک است.

سگ بولداگ

خواستگاه آن‌ها به جزایر بریتانیا باز می گردد و اولین بار در سال ۱۸۸۶ شناخته شده‌اند. بولداگ‌ها سگ‌هایی قوی همراه با اندام‌هایی محکم هستند. حیواناتی معقول، شرافتمند و قاطع هستند که شهرت خاصی به لجوج بودن دارند که البته به دلیل هوش بالای آن‌ها است.

نگهداری از سگ

سگ گلدن رتریور

یک نژاد خیلی معروف که در سال ۱۹۲۵ توسط سازمان AKC شناخته شد. گلدن رتریورها حیواناتی فعال، گوش به زنگ و قابل اعتماد هستند. اصلا تعجبی ندارد که این نژاد تا این حد محبوب هستند چرا که آن ها حیواناتی بسیار مهربان همراه با رفتاری دوستانه هستند و علاوه بر این موضوع، سخت برای راضی نگه داشته صاحب خود تلاش می کنند.

سگ ژرمن شپرد

نژادی باهوش و شجاع که بسیار وفادار هستند. ژرمن شپردها را می توان سگ‌هایی همه کاره دانست، هرچند که اوج قابلیت‌های آنان هنگام محافظت مشخص می شود.

سگ لابرادور رترویر

یکی از محبوب ترین نژادهای جهان که در سه رنگ مختلف وجود دارد: زرد، سیاه و شکلاتی. نه تنها حیواناتی فوق العاده برای خانواده ها هستند بلکه به دلیل وفاداری و تلاش بی اندازه برای راضی نگه داشتن صاحب خود، به عنوان سگ افراد نابینا، گروه های جستجو و … نیز به کار می روند.

separator line

بیشتر بخوانید:

معرفی نژاد سگ اشپیتز : قبل از خرید سگ اشپیتز با ما همراه شوید

معرفی کامل سگ نژاد آکیتا (Akita)

معرفی و نحوه نگهداری سگ نژاد گریت دین ( Great Dane )

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم