مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۲ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۵ مارس ۲۰۲۳ میلادی
صبر بر مصیبت در مراسم سوگوارى

دعای صبر برای آرامش بعد از مرگ عزیزانمان

صبر بر مصیبت در مراسم سوگوارى
49
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دعای افزایش صبر و تحمل _ مرحوم «علاّمه مجلسى» مى نویسد: لازم است مصیبت دیدگان، در مصیبت صبر کنند، و به قضاى الهى راضى باشند، و بدانند که خداوند صابران را پاداش فراوانى عنایت مى فرماید.

دعای لحظه ورود مصیبت و پاداش صبر

بعد از مرگ عزیزان زندگی دشوار و غیر قابل تحمل می شود ولی باید به این فکر کرد که نمی توان با تباه کردن زندگی عزیز از دست داده را بازگرداند ولی باید دانست که چگونه با این تنش کنار آمد. پس با دلگرم همراه شوید .

دعای صبر برای آرامش بعد از مرگ عزیزانمان

دعاهای افزایش دهنده صبر و تحمّل

ای محمد، به هر کسی از امت تو مصیبتی در نفس و دینش وارد شود و یا در دنیا و اهلش دچار مصیبت گردد و یا به مالش ضرری وارد شود و می خواهد از آن نجات یابد، پس به سوی من بیاید و در مقابلم نشسته بگوید:

یَا مُمْتَنّاً عَلَى أَهْلِ الصَّبْرِ بِتَطْوِیقِکَهُمْ بِالدَّعَةِ الَّتِی أَدْخَلْتَهَا عَلَیْهِمْ بِطَاعَتِکَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِکَ فَدَحَتْنِی مُصِیبَةٌ قَدْ فَتَنَتْنِی وَ أَعْیَتْنِی الْمَسَالِکُ لِلْخُرُوجِ مِنْهَا وَ اضْطَرَّنِی إِلَیْکَ الطَّمَعُ فِیهَا مَعَ حُسْنِ الرَّجَاءِ لَکَ فِیهَا فَهَرَبْتُ إِلَیْکَ بِنَفْسِی وَ انْقَطَعْتُ إِلَیْکَ لِضُرِّی وَ رَجَوْتُکَ لِدُعَائِی قَدْ هَلَکْتُ فَأَغِثْنِی وَ اجْبُرْ مُصِیبَتِی بِجَلَاءِ کَرْبِهَا وَ إِدْخَالِکَ الصَّبْرَ عَلَیَّ فِیهَا فَإِنَّکَ إِنْ خَلَّیْتَ بَیْنِی وَ بَیْنَ‏ مَا أَنَا فِیهِ هَلَکْتُ فَلَا صَبْرَ لِی یَا ذَا الِاسْمِ الْجَامِعِ الَّذِی فِیهِ عَظِیمُ الشُّئُونِ کُلِّهَا بِحَقِّکَ وَ أَغِثْنِی بِتَفْرِیجِ مُصِیبَتِی عَنِّی یَا کَرِیمُ

ای کسی که به اهل صبر، نیروی استقامت و مقاومت می بخشی و به واسطه اطاعت بر تو آنها را صبر و بردباری در برابر مشکلات می بخشی و غیر از تو هم کسی قادر به این کار نیست.

مصیبتی مرا احاطه کرده و گرفتار نموده. نمی دانم چگونه از دست آن خلاص شوم لذا مرا مجبور نموده که به تو متوسل شوم.

در حالی که من امیدوار به تو هستم که در این مورد به من عنایت کنی. پس به سوی تو آمده ام و برای این خسران و ضرر از همه بریده ام و به دعای او امید بسته ام. اکنون من نزدیک به هلاکت می باشم. مرا در یاب و این مصیبت و زیان مرا جبران کن.

یعنی غم آن را برایم شادی قرار ده و با داخل نمودن نیروی صبر بر من مرا مجهز نما. زیرا اگر تو مرا رهاکنی و مرا با آن مصیبتها و زیان ها تنها بگذاری من هلاک می شوم. چون نمی توانم در مقابل آنها صبر و استقامت کنم.

ای صاحب نام که در آن نامت همه امور چاره می شود. از تو به حق خودت در خواست می کنم با تسکین دادن اثر این مصیبت ، مرا یاری دهی، ای کریم و ای مهربان.

اگر شخص این سخنان را در مقابل من بگوید، به طور قطع صبر و شکیبایی را بر وی الهام می کنم و طوق شکر کردن را به گردنش می آویزم و به واسطه جبران کردن آن ضرر و مصیبت او را شاد می کنم .

بیشتر بخوانید :

مجربترین دعاها برای نزدیک شدن به معشوق

بهترین دعاها برای افزایش شیر مادر از مفاتیح

بهترین دعاها برای دفع شر دزد از خانه و اموال

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (49 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است