دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
میکروشیدینگ ابرو چیست چه تفاوتی با میکروبلیدینگ دارد؟
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
میکروشیدینگ ابرو یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار برای اصلاح نواقص ابرو، نوعی آرایش نیمه‌دائمی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. در مورد میکروشیدینگ ابرو بیشتر بدانید.

میکروشیدینگ چیست؟

اگر همیشه در آرزوی ابروهای زیبا و پر بوده‌اید، احتمالا روش‌های زیادی را به شما توصیه کرده‌اند از جمله میکروبلیدینگ. اگر در مورد میکروبلیدینگ و مزایا و عوارض آن تحقیق کرده باشید، حتما می‌دانید که این روش برای پوست‌های حساس، چندان مناسب نیست. جایگزین این روش برای پوست‌های حساس، تکنیک میکروشیدینگ است.

میکروشیدینگ ورژن ملایم‌تر میکروبلیدینگ و یکی از تکنیک‌های آرایش نیمه‌دائم است. از این روش برای اصلاح نواقص ابروهای کم‌پشت و خالی شده استفاده می‌کنند.

بر خلاف میکروبلیدنیگ، در روش میکروشیدینگ، فضای خالی ابروها با نقطه‌های ریزی پر می‌شود. در روش‌های دیگر تارهای باریک ابرو در فضاهای خالی کشیده می‌شوند. روش میکروشیدینگ برای پوست‌های چرب یا پوست‌های بسیار حساس، گزینه مناسب‌تری است.

هر کدام از آرایشگرانی که در زمینه میکروشیدینگ ابرو تخصص دارند، سبک و سیاق خاصی برای کار خود دارند. بنابراین قبل از اینکه آرایشگر مورد نظر را برای کار خود انتخاب کنید، نمونه کارهای انجام شده را ببینید و با توجه به نوع پوست خود و فرم صورت و ابروهای خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

تکنیک‌هایی که به عنوان آرایش نیمه‌دائمی ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند، تقریبا روش یکسانی دارند. مثلا میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ، هر دو عبارت‌اند از تزریق پیگمنت یا رنگ زیر پوست. در میکروشیدینگ رنگ‌ها به شکل نقطه‌های ریز وارد پوست می‌شوند. در نتیجه، این روش که آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند، برای پوست‌های حساس بهتر است.

علاوه بر این، میکروشیدینگ برای کسانی مناسب است که فقط می‌خواهند بخش‌های خالی ابرو را پر کنند و دنبال ظاهری طبیعی‌تر هستند و نیازی به این ندارند که ابروهای آنها به طور کامل از ابتدا طراحی شود.

در واقع نقطه‌هایی که در روش میکروشیدینگ در پوست ایجاد می‌شود، نمی‌تواند در ظاهر کلی ابرو را تغییر چندانی ایجاد کند. بلکه بیشتر برای پر کردن فضاهای خالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میکروشیدینگ چقدر دوام دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که در ورد میکروشیدینیگ و سایر روش‌های آرایش دائمی و نیمه دائمی ابرو برای افراد پیش می‌آید این است که نتیجه این کار چقدر دوام دارد؟

میکروشیدینگ یک روش آرایش نیمه دائمی ابرو است. اگر به خوبی از آن نگهداری کنید برای مدت یک تا سه سال باقی می‌ماند و البته برای حفظ ظاهر و طولانی کردن این مدت زمان، به ترمیم هم نیاز دارد.

در این روش، چون تارهای باریک ابرو به نقطه‌های ریز جایگزین شده‌اند، دوام آن از میکروبلیدینگ بیشتر است. تقریبا برای مدت دو سال دوام دارد. البته فراموش نکنید که نوع پوست شما، مراقبت‌های روزانه بعد از میکروشیدینگ و همینطور سبک زندگی‌تان می‌تواند در این زمان تاثیرگذار باشد.

انجام میکروشیدینگ چند جلسه طول می‌کشد؟

برای اینکه به بهترین نتیجه از میکروشیدینگ برسید، حتی یک جلسه هم کافی است. ولی معمولا این کار توصیه نمی‌شود. معمولا برای اینکه روند میکروشیدینگ به درستی طی شود، ابتدا یک جلسه حدودا دو ساعته یا بیشتر نیاز است. سپس چند هفته بعد باید یک جلسه ترمیمی انجام شود.

بعضی از متخصصان میکروشیدینیگ، ترمیم نهایی را انجام نمی‌دهند به خصوص زمانی که میکروشیدینگ مورد نظر شما در سطح ساده و محدودی باشد. تکنیک مورد استفاده و نتیجه نهایی، نشان می‌دهد که آیا به جلسات ترمیمی نیاز دارید یا خیر.

آیا این روش، دردناک است؟

افرادی که میکروبلیدینگ را تجربه کرده‌اند معمولا درد آن را شبیه به بریدگی با کاغذ توصیف می‌کنند. ولی معمولا افرادی که میکروشیدینگ می‌کنند، درد کمتری حس می‌کنند چون به جای خطوط باریک، از تکنیک نقطه‌های ریز استفاده می‌شود. البته به علت بریدن پوست، این روش اندکی درد و خونریزی دارد.

متخصصان میکروشیدینگ معمولا قبل از انجام کار، ابتدا ناحیه مورد نظر را با پماد یا مواد مخصوص، بی‌حس می‌کنند. با این کار، درد میکروشیدینگ، به راحتی قابل تحمل است.

میکروشیدینگ چه عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی میکروشیدینگ مشابه عوارض میکروبلیدینگ است. فرقی نمی‌کند که کدام روش را انتخاب کنید. در نهایت پوست شما باید با سوزن مخصوص، خراش پیدا کند و رنگ وارد آن شود. در نتیجه، ایجاد جراحت در هر دو روش، غیر قابل اجتناب است و احتمال عفونت وجود دارد.

از رایج‌ترین عوارض جانبی این تکنیک می‌توان به قرمزی پوست، وروم کردن پوست بلافاصله بعد از انجام میکروشیدینگ اشاره کرد.اگر متخصصان قابل اعتماد و مراکز دارای مجوز و بهداشتی را انتخاب نکنید، ممکن است این کار عوارض بسیاری جدی‌تری مثل ابتلا به بیماری‌های ویروسی نظیر ایدز و هپاتیت داشته باشد.

آیا همه می‌توانند میکروشیدینگ انجام دهند؟

اگر یکی از شرایط زیر را دارید، نمی‌توانید از روش میکروشیدینگ استفاده کنید:

 • بارداری و شیردهی
 • تولید بیش از اندازه سبوم در پوست به خصوص در پوست‌های چرب
 • پوست‌های خیلی حساس
 • آکنه‌های شدید و فعال
 • سابقه ایجاد کلوئید یا فزون‌گوشت و هیپرتروفی
 • حساسیت به بی‌حس‌کننده‌های موضعی یا جوهرهای تتو
 • مشکلات پوستی مثل اگزما یا پسوزیاریس
 • تتو در محل مورد نظر که پاک نشده باشد

قبل از اینکه برای میکروشیدینگ اقدام کنید، حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

فرایند ترمیم پوست بعد از میکروشیدینگ، اهمیت زیادی دارد و تضمین‌کننده نتیجه موفق و طولانی مدت است. متخصصی که میکروشیدینگ را برایتان انجام می‌دهد، کرم‌های مراقبتی و شوینده‌های خاصی را به شما توصیه خواهد کرد. با کمک این کرم‌ها و شوینده‌ها از ایجاد عفونت پیشگیری می‌کنید و روند ترمیم ابرو را سرعت می‌بخشید.

بعد از میکروشیدینگ باید تا مدتی روتین پوست خود را تغییر دهید. برای مدت چند روز بعد از میکروشیدینگ نمی‌توانید صورت خود را بشویید یا آرایش کنید تا زمانی که ابروهای شما به طور کامل ترمیم شوند.مراقبت بعد از آرایش دائم، یکی از مهم‌ترین مراحل است که نباید نادیده بگیرید.

بسیاری از متخصصان آرایش‌های نیمه‌دائمی از دو روش میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ به طور هم‌زمان استفاده می‌کنند تا بهترین نتیجه حاصل شود. شما با توجه مدل ابرویی که مورد نظر دارید و فرم فعلی ابروهای خود می‌توانید از هر دو روش به طور ترکیبی استفاده کنید.

اگر یک متخصص آرایش نیمه‌دائمی ابرو این کار را برایتان انجام دهد، مطمئنا بهترین نتیجه را از ترکیب دو تکنیک می‌گیرید.بنابراین همیشه سعی کنید تا متخصصان مجرب را برای این کار پیدا کنید. تا از نتیجه کار آنها مطمئن باشید.

میکروشیدینگ در مقایسه با میکروبلیدینگ

هر شخصی مدل ابرو خاص خودش را دارد، پس در نتیجه مهم است که برای گرفتن بهترین نتیجه از این کار روشی را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید. اگر شما همیشه تصور داشتن ابروهای عالی در ذهن خود را داشته اید اما به دلیل آسیب های وارده از روش میکروبلیدینگ به پوست های حساس نمی ­توانید از این روش استفاده کنید، ممکن است بخواهید از روش امن تر میکروشیدینگ استفاده کنید.

با توجه به نوع پوست شما و نوع ابروی مورد نظرتان، متخصص ابرو ممکن است یکی یا تمام روش های زیر را به منظور طراحی هر چه بهتر ابرو برای شما پیشنهاد دهد. در روش میکروبلیدینگ از یک ابزار دست ساز آرایش دائم (معمولا یک دسته از سوزن های متعدد) برای طراحی موهای فوق العاده ای که مانند موهای طبیعی به نظر می ­رسند، استفاده می شود.

میکروپیلینگ روشی است که به نام Feathered Browo ابداع کننده روش Kristie Streicher نام گذاری شده است. در این روش از موهای طبیعی فرد به عنوان پایه کار استفاده شده و ابروی جدید را با ابروی قدیمی و اصلی به منظورجلوه طبیعی تر کار ترکیب می ­کنند.

میکروشیدینگ روشی است که در آن جراحات ضعیف یا نازک را با استفاده از یک ابزار دستی تیغ مانندی ایجاد می­کند، که نقاط کوچک و پین مانند را در یک الگوی شیبدار به صورت اثرات پودری نیمه دائمی طراحی می کند.

تمام این روش های ذکر شده تحت مجموعه بزرگ میکرو بلیدینگ ابرو هستند. هر چند تمام این روش ها از نظر ابزار کاربردی (خصوصا برای ایجاد نقطه هایی در پوست با استفاده از ضربه) متفاوت هستند، تمامی آن ها با قرار دادن رنگ دانه هایی در زیر پوست مانند تتو به نظر می ­رسند.

از آنجا که در روش میکروشیدینگ باید از برش های ریزتر و کوچک تر برای قرار دادن رنگ دانه ها استفاده کرد، این روش سبب تحریک کمتر پوست های حساس می ­شود.در میکروشیدینگ از روش ترسیمی متفاوتی در مقایسه با تیره کردن رنگ دانه های ابرو در روش میکروبلیدینگ استفاده می ­شود.

بنا به گفته بوکا راتا متخصص پوست جفری فروموتز ” میکروشیدینگ ابرو هایی سفت تر و متراکم تری را با استفاده از نقطه هایی از رنگدانه به جای خط تیره در ابرو ایجاد می ­کند و نتیجه آن به صورت پودر ابرو است.

نوع پوست تنها فاکتور مهم برای انتخاب روش ایجاد ابروی دائمی نیست. بخش زیبایی شناختی نیز در این زمینه وجود دارد. میکروشیدینگ برای افرادی مناسب است که به دنبال جذابیتی بیش از روش های مرسوم آرایش ابرو هستند.

نقاط کوچک نقطه نقطه در میکروشیدینگ بسیار ظریف بوده و نیازی به تنظیم های دقیق ندارند. به علت داشتن ظاهر شیب دار، به میکروشیدینگ ابروی پر شده با پورد نیز می­گویند.

به گفته دکتر فروموتز” این شیوه برای افرادی مناسب است که به دنبال ظاهری طبیعی و در عین حال خواهان ابرو هایی مرتب شده و واضح هستند که مجبور نباشند هر روز صبح به آرایش مجدد ابروی خود نیاز داشته باشند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • آموزشگاه آرایشگری دترلند
 • دکتر سلام
 • زیبامون
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits