دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
5 ایده خلاقانه برای تزیین سینی های قدیمی
7
زمان مطالعه: 4 دقیقه
اگر سینی های قدیمی شما تکراری شده اند و از آن ها خسته شده اید، در این مطلب با ما همراه شوید تا ایده های فوق العاده ای برای تزیین آن ها آموزش دهیم.

آموزش تزیین سینی

تزیین سینی قدیمی موضوع مورد بحث ماست. یک سینی پذیرایی شیک حتما نباید از جنس سنگ و فلز گران قیمت باشد، راه های ساده ای وجود دارند که خودتان با اندکی پشتکار و خلاقیت می توانید مدلی بسیار جالب و شیک خلق کنید طوری که حتی از سینی های معمولی نیز توجه بیشتری به خود جلب می کنند.

1. تزیین سینی های قدیمی با شیشه های رنگی

برای داشتن این سینی پذیرایی شیک، به چسب، خرده های شیشه به رنگ آبی و مقداری ملات یا دوغاب آماده نیاز دارید. ابتدا چسب را به اندازه مساوی کف سینی پخش کنید و سپس قطعات شیشه را به آن بچسبانید.

دوغاب آماده را به روی شیشه ها ریخته و پخش کنید و پس از خشک شدن، مقدار اضافی بالای شیشه ها را با یک کاردک تراش بدهید. در نهایت پس از خشک شدن ملات سینی را شسته و تمیز کنید.

تزیین سینی عروس

نحوه تزیین سینی چای

2. تزیین سینی های قدیمی با کاغذ طرحدار

راه جالب دیگر تزیین سینی کهنه قدیمی با رنگ و کاغذ طرح دار است. ابتدا سینی کهنه ای را انتخاب کرده و با رنگ دلخواه خود رنگ کنید مثلا در شکل زیر رنگ زرد انتخاب شده است.

پس از رنگ چند ساعت دست نگه دارید تا سینی کاملا خشک شود. سطح داخلی سینی را اندازه گیری کرده و به همان میزان استیکر دیواری یا کاغذ دکوراتیو طرح دار را برش بزنید.

کف سینی را به چسب آغشته کرده و کاغذ را بروی آن بچسبانید. کار تمام است اما می توانید لایه دومی هم به طرح اضافه کرده و مثلا عکس و تکه های پارچه را به آن اضافه کنید.

آموزش تزیین سینی خواستگاری

آموزش تزیین سینی طرح دار

3. تزیین سینی های قدیمی با سکه

قرار دادن سکه های پول خرد ایرانی و خارجی کف سینی هم یک ایده جالب و کاربردی است. این کار هم هزینه پایینی دارد و هم اجرای ساه ایی. البته برای اینکار به میزان زیادی سکه پول خرد نیاز دارید.

اگر سکه ها یک رنگ باشد طرح یکنواختی خواهید داشت که برای سینی پذیرایی مناسب تر است. بعد از انتخاب سینی و رنگ زدن آن، بهتر است سکه ها را با آب و صابون نیز بشویید تا حالت براقی بخود بگیرند.

قبل از چسباندن سکه ها ابتدا آن ها را کف سینی بچینید و پس از انتخاب چینش مناسب، با استفاده از چسب به کف سینی بچسبانید. البته به جای چسب می توانید از مایع روکش هایگلاس نیز استفاده کنید که ظاهری شیشه ای و گلاسی به سینی می دهد.

کافی است این مایع را بروی سکه ریخته و به مدت 24 ساعت در یک محفظه بسته نگهدارید. خود مایع به صورت خودکار میزان شده و خشک می شود و ظاهری مانند شکل زیر بوجود می آورد.

تزیین سینی های کهنه

طراحی سینی های قدیمی

4. تزیین سینی های قدیمی با خط کش

یکی دیگر از راه های ساده دیگری کـه با کمک آن میتوانید سینی های قدیمی خود را مجددا بکار بگیرید این اسـت کـه از خط کش هایی کـه بسیاری از آن ها را در خانه خود حتی بدون استفاده نگه داشته اید استفاده نمایید.

همانگونه کـه تصویر، گویای همه ی چیز هست شـما می توانید از ترکیب این خط کش ها سینی نوآورانه و زیبایی دست و پا کنید.

آموزش تزیین سینی های قدیمی

شیوه نو کردن سینی های قدیمی

5. تزیین سینی های قدیمی با تخته سه لایه

گر می خواهید قدم بیشتری و بلند تری برای تزیین سینی چای بردارید می توانید زمان و حوصله بیشتری را نیز بکار بگیرید. همان طور کـه دراین تصویر مشاهده میکنید شـما میتوانید با کمک تخته سه لا یک سینی زیبا و خلاقانه ای را بسازید.

شـما میتوانید تکه های مستطیل شکل هم اندازه ای را از تخته سه لای خود برش دهید و آنها را مانند همین چیزی کـه در تصویر مشاهده میکنید چیدمان نمایید.

تزیین سینی های کهنه

چگونه سینی های قدیمی را نو کنیم ؟

تزیین سینی قدیمی به شکلی زیبا

ایده های فوق العاده برای تزیین دیوارهای سالن پذیراییاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (7 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits