مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۹ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۲ مارس ۲۰۲۳ میلادی
بهترین وکیل خانواده را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بهترین وکیل خانواده را از کجا می‌توان پیدا کرد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که وکیل امور خانواده کیست و چه ویژگی‌هایی دارد.

امروزه با توجه به آمار بالای پرونده‌های مرتبط با دعاوی خانوادگی در دادگاه‌های سراسر کشور، بحث پیدا کردن بهترین وکیل خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. علم حقوق شامل مباحث و موضوعات متنوعی می‌باشد که حقوق خانواده نیز یکی از مهم‌ترین این مباحث بشمار می‌رود.

بهترین وکیل امور خانواده شخصی است که بر تمامی موضوعات و قوانین مطرح شده در حقوق خانواده تسلط داشته باشد و با بکارگیری دانش و تجربه خود، دفاعیات تاثیرگذاری را در دادگاه ارائه دهد. اما بهترین وکیل خانواده را از کجا می‌توان پیدا کرد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که وکیل امور خانواده کیست و چه ویژگی‌هایی دارد.

وکیل امور خانواده کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل حقوق خانواده شخصی است که وکیل پایه یک دادگستری بوده و به طور تخصصی بر انواع مختلف دعاوی خانوادگی مثل مهریه، نفقه، طلاق، حضانت فرزندان و... تسلط داشته و به صورت حرفه‌ای پرونده‌های مرتبط با امور خانواده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شاید دوست داشته باشید بدانید : اگر زن راضی به طلاق نباشد مرد میتواند طلاق بدهد ؟

مهم‌ترین وظیفه وکیل خانواده همانند سایر وکلا، دفاع از حقوق موکل خود می‌باشد. او می‌بایست که با رعایت اصول اخلاقی پرونده را پیگیری کند و تمام تلاش خود را جهت پیروزی پرونده بکار گیرد.

ممکن است شنیده باشید که دو مفهوم وکیل خانواده یا وکیل خانوادگی را به جای یکدیگر بکار می‌برند، اما لازم به ذکر است که بین وکیل خانواده و وکیل خانوادگی تفاوت‌هایی وجود دارد.

همانطور که ذکر شد، وکیل خانواده موظف است که به پرونده‌های مرتبط با دعاوی خانوادگی رسیدگی کند. منظور از دعاوی خانوادگی تمامی مسائل و مشکلاتی می‌باشد که ممکن است بین اعضای خانواده پیش بیاید. دعاوی خانوادگی با دعاوی کیفری متفاوت بوده و از اختلافات شخصی بین افراد ناشی می‌شود.

بهترین وکیل خانواده را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟

اما منظور از وکیل خانوادگی شخصی است که به تمامی دعاوی یک خانواده مشخص رسیدگی می‌کند. چنین وکیلی همانند یک پزشک و یا روان‌شناس خانوادگی در خارج از ایران به رسمیت شناخته می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که داشتن وکیل خانوادگی در ایران چندان رایج نیست.

همانطور که اشاره شد، اولین و مهم‌ترین وظیفه بهترین وکیل خانواده این است که بر مبنای اصول اخلاقی، پرونده را پیش ببرد و تمام تلاش خود را جهت برقراری عدالت و حل شدن پرونده بکار گیرد. همچنین وی می‌بایست که در دادگاه خانواده از موکل خود به بهترین شکل حمایت و دفاع کند.

بهترین وکیل خانواده می‌بایست که به عنوان یک مشاور حقوقی نیز عمل کند. به این معنا که او باید به تمامی سوالات موکل خود به ساده‌ترین شکل پاسخ دهد و وی را راهنمایی کند. همچنین او موظف است که روند پیگیری پرونده و نتایج به دست آمده را نیز به موکل خود گزارش دهد.

سوالی که برای افراد زیادی پیش می‌آید این است که در صورت طلاق از طرف مرد آیا مهریه تقسیط میشود ؟

از وکیل امور خانواده انتظار می‌رود که تمامی اسرار و رازهای موکل خود را حفظ کرده و از تبانی با طرف دیگر پرونده خودداری کند. وی نباید به موکل خود تحت هیچ شرایطی خیانت کرده و می‌بایست که در قبال او رفتار صحیحی داشته باشد و همچنین منصف و معتمد باشد.

وکیل امور خانواده موظف است که به عنوان نماینده موکل خود در جلسات دادگاه حاضر شود و از وی دفاع کند. همچنین از وی انتظار می‌رود که با ارائه مشاوره تخصصی، تا حد امکان میزان اختلاف بین طرفین پرونده را کاهش دهد و تلاش خود را برای برقراری صلح بکار گیرد.

بهترین وکیل خانواده موظف است که در رابطه با شرایط ضمن عقد، مهریه، حقوق طرفین قبل از عقد، به موکل توضیحاتی را ارائه کند تا از اختلافات احتمالی ناشی از عدم آگاهی در رابطه با موارد مذکور جلوگیری کرده باشد.

یکی از مهم‌ترین پرونده‌هایی که بهترین وکیل خانواده موظف به بررسی آن می‌باشد، پرونده مرتبط با طلاق است. بهترین وکیل طلاق موظف است که در چارچوب وکالت‌نامه عمل کرده و تمامی تلاش خود را جهت احقاق حقوق موکل خود بکار گیرد.

آیا دوست دارید بدانید طلاق توافقی در دوران عقد به چه صورت است؟

بهترین وکیل خانواده را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟

طلاق نیز دارای انواع مختلفی مثل طلاق از سوی مرد، طلاق از سوی زن، طلاق با داشتن حق طلاق و طلاق توافقی می‌باشد. وکیل خانواده بر شرایط و ضوابط مرتبط با انواع طلاق آگاهی دارد. لازم به ذکر است که بهترین وکیل طلاق توافقی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرونده طلاق توافقی را به سرانجام برساند.

چنین وکیلی می‌بایست که در تمامی مراحل دادرسی حاضر شود و در راه حفظ بنیان خانواده تلاش کند. همچنین با استفاده از تجربیاتی که در حل پرونده‌های قبلی کسب کرده است، به جریان پرونده جدید سرعت ببخشد.

اگر مایل به دریافت مشاوره حقوقی مهریه در تهران بودید حتما به سایت تهران طلاق مراجعه نمایید.

موضوع بعدی که امروزه از مهم‌ترین دعاوی خانوادگی بشمار می‌رود و بهترین وکیل خانواده موظف به رسیدگی آن می‌باشد، بحث مهریه است. بهترین وکیل مهریه می‌بایست که با انواع مهریه آشنایی کامل داشته باشد و شرایط مطالبه هر نوع را بداند.

چنین وکیلی می‌بایست که بر مقررات مربوط به مهریه، اصول دادرسی، نحوه مطالبه در اجرای ثبت و دادگاه و مباحث دیگر تسلط کامل داشته باشد و بتواند بهترین راهکار را برای دریافت مهریه ارائه دهد. از وکیل امور خانواده انتظار می‌رود که با حفظ شئونات اخلاقی و حقوق انسانی طرفین، در احقاق حقوق شرعی و قانونی زوجه (زن) یاری برساند.

در نهایت باید گفت که قوانین مربوط به حقوق خانواده ممکن است که ساده به نظر برسد، اما لازم به ذکر است که مقررات و ضوابط مرتبط با این شاخه از حقوق، سرشار از جزئیات و موارد ظریفی می‌باشد که تنها بهترین وکیل خانواده بر آن‌ها آگاهی کامل دارد.

قطعاً خانواده مهم‌ترین نهاد در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و در اجتماع نیز نقش بسیار مهمی دارد، بنابراین وکیل خانواده تمام سعی خود را بکار می‌گیرد تا در حل اختلافات خانوادگی نقش موثری را ایفا کند.

از کجا بهترین وکیل خانواده را پیدا کنیم؟

چنانچه درگیر مشکل حقوقی مرتبط با دعاوی خانوادگی هستید، به طور قطع می‌بایست که با یک وکیل خانواده در رابطه با مسئله حقوقی خود مشورت کنید. موسسه حقوقی تهران وکیل یکی از مراجع معتبر جهت پیدا کردن وکیل خبره و با تجربه می‌باشد.

با تهران وکیل قادر خواهید بود که بهترین وکیل تهران را پیدا کنید و پرونده خود را با خیال راحت به وی بسپارید. در صورتی که در تهران حضور ندارید، می‌توانید به وب‌سایت تهران وکیل مراجعه کرده و با وکیل آنلاین ارتباط برقرار کنید.

اگر دوست داشتید بهترین سایت های هر حوزه را بشناسید مخصوصا سایت های حقوقی سایت کی خوبه بهترین انتخابه.

همچنین در صورت وجود هر نوع سوال یا ابهام، می‌توانید با تیم مشاوره تهران وکیل ارتباط برقرار کرده و از مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است