دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
چیکار کنیم قرمه سبزی سیاه و حسابی لعابدار بشه ؟
19
نکات مهمی که با رعایت کردن آنها قرمه سبزی سیاه و لعابدار خواهید داشت.

گاهی اوقات ممکن است خورشت قرمه سبزی که درست می کنیم زیادی آبکی باشد و این باعث می شود خورشت ما ظاهر و طعم خوبی نداشته باشد. اما راهکار غلیظ شدن و لعابدار شدن قورمه سبزی چیست؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهم.

اینجا ۷ راز برای خوشمزه شدن قورمه سبزی هم گفتم خورشت قورمه سبزی برای اینکه خوشمزه شود باید لعابدار و جافتاده باشد. برای لعابدار شدن خورشتتون ترفندهای زیر را بکار بگیرید.

قرمه سبزی خورشت محبوب بسیاری از مردم ایرانست و کمتر کسی پیدا می شود که به طعم خورشت قرمه سبزی اصیل غلیظ و لعابدار علاقمند نباشد

برای پخت قرمه سبزی لعابدار آشپزهای حرفه ای و کدبانو های ایرانی از روش های خاصی استفاده می کنند و بسته به مهارت هر آشپز فوت و فنی دارد.

چیکار کنیم قرمه سبزی سیاه و حسابی لعابدار بشه ؟

اگر می خواهید از آبکی شدن قرمه سبزی جلوگیری کنید، این مطلب برای شماست.

  • سبزی قورمه سبزی باید کاملاً خرد شود. اگر سبزی درشت باشد خورشت اگر ۱۰ ساعت هم بجوشد، لعاب نمی اندازد و جانمی افتد.
  • سبزی خورشت باید خوب سرخ شود که در خورشت آب نیندازد.
  • داخل سبزی قورمه سبزی باید اسفناج یا برگ چغندر باشد. البته اسفناج خوشمزه تر می شود. این دو سبزی باعث لعاب انداختن و غلیظ شدن خورشت قورمه سبزی می شوند.
  • خورشت قورمه سبزی باید با حرارت کم حدود ۴ الی ۵ ساعت بپزد تا خوب لعاب بندازد و جابیافتد.
  • سعی کنید در همون ابتدا آب کافی به خورشت اضافه کنید تا در آخر یا وسط پخت به خورشت آب اضافه نکنید. اگر هم مجبور شدید آب داخل خورشتتون بریزید، حتما آب جوش به خورشت اضافه کنید. اضافه کردن آب سرد در خورشت باعث می شود، سبزی و آب از هم جدا شود و شکل خوبی نمی گیرد.
  • اگر در آخر قورمه سبزی زیاد آب دارد، اما سبزی و گوشت آن پخته و جاافتاده. درب قابلمه را بردارید و حرارت گاز را زیاد کنید تا آب زیادی خورشت سریع تبخیر شود و خورشت قورمه سبزیتون غلیظ شود.
  • اگر در آخر کار دید خورشتتون اصلا لعاب ندارد. کمی جوپرک را پودر کنید حدود یک قاشق غذاخوری یا حدود یک قاشق غذاخوری آرد گندم را کمی تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود. آرد را کم کم به خورشت اضافه کنید تا گلوله نشود و مدام خورشت را بهم بزنید. بعد که آرد کامل در خورشت حل شد، درب قابلمه را بگذارید تا ۱۰ دقیقه، با این روش خورشتون لعاب می اندازد و از حالت آبکی بیرون می آید.این روش کمی طعم خورشت را عوض می کند. اما نه خیلی. ولی توصیه می کنم برای غلیظ شدن قورمه سبزی ۶ ترفند اول را بکار بگیرید و وقتی مجبور شدید از روش ۷ برای لعابدار کردن خورشت قورمه سبزی استفاده کنید.

لطفا تجربه ها و نکاتی که برای لعابدار شدن قورمه سبزی می دانید را در کامنت ها برای همه ما بنویسید.

منبع: اقتصادآنلایناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (19 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits