مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری چه زمانی است؟
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تعمیرات و گارانتی لوازم خانگی کاردون قصد داریم تا در رابطه با سرویس پکیج و تعمیرات تخصصی آن بیشتر صحبت کنیم. توجه داشته باشید که این‌کار می‌بایست توسط متخصصان و استادکاران این حوزه انجام شود.

پکیج از لوازم‌‌خانگی کاربردی در منازل به حساب می‌آید که طی سالهای اخیر جای خود را به آبگرمکن و موتورخانه‌های بزرگ داده است. در این مقاله از وبسایت تعمیرات و گارانتی لوازم خانگی کاردون قصد داریم تا در رابطه با سرویس پکیج و تعمیرات تخصصی آن بیشتر صحبت کنیم. توجه داشته باشید که این‌کار می‌بایست توسط متخصصان و استادکاران این حوزه انجام شود.

سرویس پکیج ایران رادیاتور و سرویس پکیج بوتان از چه اجزایی تشکیل شده است؟

به‌طور کلی، پکیج‌ها به دلایل مختلف ممکن است خراب شده و به مشکل بخورند و نیاز به تعمیرات داشته باشند. این دستگاه از اجزای مختلفی تولید شده و دسته‌بندی می‌شود که با عملکرد نادرست آن ممکن است در کار کردن پکیج اختلال ایجاد شود.

در این بخش می‌خواهیم برای درک بهتر این موضوع، با اجزای تشکیل‌دهنده پکیج‌ها اشنا شویم که عبارت اند از:

  • مبدل
  • منبع انبساط
  • شیراطمینان
  • فلوسوئیچ
  • موتور شیر سه‌راهه
  • ترموستات، سنسور دود و پمپ سیرکولاتر

زمان سرویس پکیج

حال که با اجزای پکیج آشنا شدیم، لازم است بدانیم که این اجزا ممکن است به مرور زمان و بعد از استفاده‌های پی‌درپی به مشکلاتی بخورد که باید تعمیر شود. بهتر است هر چندماه یکبار نسبت به سرویس پکیج ایران رادیاتور اقدام کنید تا این اجزا نیاز به تعمیرات اساسی پیدا نکنند. به‌طور میانگین اگر هر 6 ماه یکبار برای سرویس کردن آن اقدام شود، می‌توان به طولانی‌تر شدن عمر پکیج نیز امیدوار بود.

اگر کوچک‌ترین قطعات پکیج به ایرادی بربخورد باید سریعا رفع شود و این‌کار هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به تعویض قطعه خواهد داشت، چراکه احتمالا ایراد جزئی باشد. اگر رفع نشود به‌مرور زمان خرابی‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود که هزینه‌های بیشتری را برایتان در پی خواهند داشت.

باید توجه داشته باشید که هر زمانی که برای سرویس اقدام کرده‌اید، بهتر است پیش از شروع فصل سرما باز اینکار را انجام دهید تا عملکرد درستی را از آن در این فصل شاهد باشید. زمانی که پکیج را خریداری می‌کنید، جدولی برای خود تنظیم کنید که در آن بتوانید هر 6 ماه یکبار برای سرویس اقدام کنید.

پکیج‌های قدیمی‌تر را که از عملکرد آن طی سالها مطمئن شده‌اید نیز می‌توانید به‌صورت سالانه سرویس کنید. برای انجام سرویس پکیج نیز بهترین کار این است که از متخصصان مجرب و تعمیرکاران باتجربه بهره بگیرید تا به‌درستی این‌کار را برای شما انجام دهند.

بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری چه زمانی است؟

مراحل سرویس پکیج کدامند؟

رسوب‌زدایی

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در سرویس آن انجام خواهند داد و حداقل سالی یکبار باید انجام شود، رسوب‌زدایی پکیج است، تا از گرفتگی و خرابی آن جلوگیری شود. آب‌های شهری، سختی بالایی دارند و می‌توانند آسیب جدی به پکیج وارد کنند. به‌دلیل املاح و مواد نمکی موجود در آب باعث رسوب و گرفتگی لوله‌ها شده و مسیر راه را بسته می‌کنند.

مدت زمانی که غالبا لوله‌های پکیج رسوب می‌گیرند، 8 ماه الی یکسال است. رسوب‌گرفتن لوله‌های پکیج باعث کند شدن جریان آب شده و در روند آن اختلال ایجاد می‌کند. همچنین بی‌توجهی به این موضوع باعث می‌شود فشار آن بسیار پایین آمده و عمر پکیج کوتاه شود.

برای انجام رسوب‌گیری باید آب داخل پکیج تخلیه شده و ورودی آن کاملا بسته شود. به هنگام انجام این‌کار از مواد اسیدی قوی بهره می‌گیرند تا به خوبی تمیز شود. تمامی نکات ایمنی در این مرحله باید به درستی انجام شود تا از ایجاد خطرات ناشی از آن جلوگیری شود.

حتما توصیه می‌کنیم که این‌کار توسط متخصص و باتجربه انجام گیرد. به این دلیل که بسیار حساس بوده و ممکن است حتی به پکیج نیز آسیب وارد شود.

کنترل فشار آب

از اقدامات دیگری که در فرآیند سرویس‌دهی از آن بهره می‌گیرند، کنترل فشار آب است. این موضوع اهمیت بسیاری دارد؛ از این جهت که کم بودن یا زیاد بودن آن آسیب‌های جدی به پکیج وارد می‌کند.

عملکرد مدار گرمایشی

درست کار کردن مدار گرمایشی از دیگر موضوعاتی است که به آن توجه ویژه‌ای باید کرد تا در عمر پکیج اختلالی وارد نشود. همچنین درست کارکردن محور پمپ سیرکولاسیون نیز از نکات مهمی است که در سرویس پکیج در کاردون برای شما انجام می‌شود.

اگر در روند این قسمت از پکیج اختلالی وجود داشته باشد، باعث می‌شود که فشار آب کم یا زیاد شود و آب به درستی گرم نشود.

هواگیری

هواگیری از دیگر کارهای مهم سرویس محسوب می‌شود و یک سرویس‌کار مجرب خوب می داند که چگونه این‌کار را انجام دهد؛ در واقع این‌کار باعث کم شدن سر‌وصدای پکیج می‌شود و در بهبود عملکرد آن تاثیر شگرفی دارد.

همچنین هواگیری درست باعث می‌شود تا در مصرف انرژی بسیار صرفه‌جویی شود و پکیج فشارکمتری برای گرم کردن آب به خود بیاورد. این‌کار باید زمانی اتفاق بیفتد که پکیج گرم بوده تا به‌درستی انجام شود، اما باید مراقب باشید تا آب داغ روی دستتان نریزد.

این کار باید توسط یک استادکار مجرب انجام گیرد تا از مشکلات بعدی جلوگیری به‌عمل آید. در صورتی که هیچ اطلاعات و حرفه‌ای از تعمیرات ندارید خودتان دست به تعمیر نزنید.

بررسی دودکش و فن

این مورد در پکیج، باید عملکرد درستی داشته باشد که در زمان سرویس انجام خواهد شد. فن و دودکش پکیج موضوع بسیار مهمی است، چرا که گازهای خروجی از آن باید به‌درستی خارج شوند تا دستگاه دچار خفگی نشده و به‌درستی عمل کند.

پکیج‌های بدون فن نیز باید دودکش استاندارد داشته باشد تا از گرفتگی مسیر جلوگیری شود، درست عمل نکردن دودکش باعث عمل کردن سنسور شده و دستگاه خاموش می‌شود.

تنظیم حرارت

از موضوعات مهم دیگری که باید به آن توجه داشت تنظیم حرارت پکیج است چراکه در فصول مختلف سال باید آن را تغییر داد تا آب خیلی داغ نشود.

جایگاه نصب و محکم بودن پکیج

برای ایمنی بهتر خود دستگاه، سرویس‌کاران جایگاه پکیج را محکم کرده و مناسب محیط قرار می‌دهند تا در اثر وزش بادهای ناگهانی نیز خاموش نشود و از افتادن و شکستگی آن نیز جلوگیری شود.

قیمت سرویس پکیج چقدر است؟

برند‌های مختلفی از پکیج در بازار است که هر کدام سرویس‌های جداگانه ای دارند اما قیمت ‌آن معمولا یکی است. در واقع، عوامل متعددی بر روی قیمت سرویس‌هایی مانند
سرویس پکیج ایران رادیاتور و تعمیر و سرویس پکیج بوتان اثر گذار است. برای مثال پکیج‌هایی که بیش‌از یکسال سرویس نشده‌اند ممکن است به قطعات مختلفی نیاز داشته باشند.

اما سرویس‌کار تمامی هزینه‌ها را ابتدا به شما خواهد گفت تا پیش از شروع کار از مشکلات پکیج خود مطلع شوید.

اهمیت مراجعه به مراکز معتبر جهت سرویس پکیج

بهتر است برای سرویس و تعمیر پکیج خود از تعمیرکاران ماهر در این زمینه بهره بگیرید تا این ‌کار به خوبی انجام شود. مجموعه کاردون kardoon.ir)) با کادری مجرب همواره تلاش کرده تا بهترین و با‌کیفیت‌ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد و شما عزیزان می توانید برای سرویس دوره‌ای خود با ما در ارتباط باشید.

نکته مهم دیگر این است که هیچ وقت به دنبال سرویسکار ارزان قیمت نباشید. البته این به معنای توجیه دستمزد بالای بعضی ازتعمیرکاران نیست و این را هم بدانید که هیچ متخصصی دانش خود را ارزان در اختیار دیگران قرار نمی دهد. اکنون میخواهم در مورد برخی از همکاران خود اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهم. اگر به دنبال یک تعمیرکار خوب هستید سایت پکیج کار ((pakegkar.com نیز میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است