دلگرم
امروز: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۲ اوت ۲۰۲۲ میلادی
قیمت ساعت دیواری به چه عواملی بستگی دارد؟
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ساعتهای دیواری از نظر جنس، مدل،کارکرد و اندازه با هم تفاوت دارند که باعث میشود، قیمت ساعت دیواری براساس این عوامل تغییر کند.

در جهان پر هیاهوی امروزی ساعت نقش بسیار پررنگی در زندگی روزمره ما انسانها بازی میکند. به خاطر حساسیتی که ما نسبت به زمان داریم. تقریبا تمامی لحظه های زندگی خود را از زمانی که بیدار میشویم تا لحظه ی خواب به زمان گره زده ایم. پس به وسیله ای که برای ما بیانگر زمان باشد نیاز شد و آن وسیله را ساعت یا به زبان انگلیسی clock نامیدند. ما بر اساس 24ساعتی که در هرزمان داریم، برنامه ریزی می کنیم و به تمامی کارهایمان می رسیم، و این وظیفه خطیر بر گردن ساعت است که به ما نشان دهد، الان چه زمانی است و وقت چه کاری.

ساعت دیواری

اگر به هر خانه ای سر بزنید، چندین مدل ساعت در آن می بینید که هر کدام قیمت خاص خود را دارد. هر ساعت بر اساس کارایی و نیازی که برای مشتری وجود داشته خریداری شده است. مثلا: ساعت دیواری که شاید چندین مدل از آن در هر خانه ای بر اساس طراحی دکوراسیون منزل و مبلمان خریداری شده است. ساعت مچی که هر لحظه زمان را به ما می گوید و ساعت رومیزی که بیشتر برای کوک کردن و بیدار شدن از خواب در اتاق خواب مورد استفاده قرار میگیرد. البته در این مقاله ما به انواع ساعت دیواری و دسته بندی آنها و قیمت ساعت دیواری می پردازیم.

قیمت ساعت دیواری به 4 دسته کلی بستگی دارد:

1-از نظر کارکرد 2-از نظر جنس 3-از نظر مدل 4-از نظر اندازه

ساعت دیواری از نظر کارکرد به 3زیر مجموعه کوارتزی و مکانیکی و دیجیتالی تقسیم میشود:

 • ساعت دیواری کوارتزی:

قیمت ساعت دیواری کوارتزی نسبت به ساعت‌های مکانیکی کمتر است، اما با حال دقت بیشتری دارد و برای کار کردن نیاز به باتری دارد.

 • ساعت دیواری مکانیکی:

قیمت ساعت دیواری مکانیکی از همه بالاتر است، چون این نوع ساعت ها برای کار نیاز به باتری ندارند و قسمت درونی آن‌ها پر از چرخ‌دنده‌های متحرک که باعث می شود موتور قیمت بالاتری داشته باشد. دقت آنها نسبت به ساعت کوارتزی کمتر است.

 • ساعت دیواری دیجیتال:

ساعت دیواری دیجیتال دارای عقربه، ثانیه شمار و اعداد نیست. نحوه نمایش این نوع ساعت به‌صورت دو عدد می‌باشد که این دو عدد توسط دو نقطه از یکدیگر جدا می‌شوند. از نظر قیمت، قیمت ساعت دیجیتال از کوارتزی بیشتر و از مکانیکی کمتر است.

قیمت ساعت دیواری از نظر جنسی که دارد:

ساعتهای دیواری به خاطر جنس فلزی، چوبی، آینه ای، مرمری، رزین و پلاستیکی از نظر قیمت با هم تفاوت دارند:

 • ساعت دیواری فلزی:

ساعتهای دیواری فلزی با توجه به ظرافتی که دارند برای دکوراسیون‌های مدرن و امروزی مناسب‌تر می‌باشند. چون از جنس فلز هستند، بسته به فلزی که در آنها به کار رفته، قیمت فلز و نوع آبکاری آن، ارزش گذاری میشوند. مثلا اگر از فلز آبکاری شده باشد به نسبت فلز با رنگ استاتیک قیمت بالاتری دارد.

 • ساعت دیواری چوبی:

قیمت ساعت دیواری چوبی بالا است، چون از جنس چوب است و معمولا کار دست میباشد. این نوع ساعت دیواری جزو محبوب‌ترین ساعت ها به شمار می‌رود. برخی از مزایای استفاده از ساعت دیواری چوبی و ویژگی یک ساعت دیواری خوب عبارت‌اند از:

 • ماندگاری طولانی دارد.
 • نگهداری از آن راحت است.
 • این نوع ساعت‌ها بیشتر کار دست هستند و بسیار ارزشمند هستند.
 • آرامش‌بخش هستند.
 • طبیعی و گرم بودن چوب باعث می‌شود تا فضای منزل صمیمی‌تر و شیک تر به نظر برسد.

     ساعت دیواری چوبی

ساعت دیواری چوبی

 • برای طراحی این نوع ساعت‌ها از چوب‌های طبیعی یا MDF با روکش چوب استفاده می‌شود. به همین دلیل ساعت های دیواری چوبی جزو ساعت های گران‌قیمت به شمار می‌روند و بیشتر در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرند.

 • ساعت دیواری آینه ای:

اگر شما علاقه دارید فضای منزلتان زیبا و روشن‌تر به نظر برسد، بهتر است از ساعت دیواری آینه ای استفاده کنید. ساعت دیواری آینه ای در انواع مدل‌ها و ابعاد مختلف تولید می‌گردد و بیشتر در دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت ساعت دیواری آینه ای به بزرگی و کوچکی آن، ضخامت آینه و کیفیت آینه بکار رفته در آن، همچنین به کار دست بودن یا نبودن آن بستگی دارد.

 • ساعت دیواری بتنی:

قیمت ساعت دیواری بتنی به خاطر وجود سنگ بتن بکار رفته قیمت مناسبی دارد. این نوع ساعت ها جزو ساعت‌های ساده و درعین‌حال زیبا و جذاب می‌باشند. مدل ساعت دیواری بتنی به‌گونه‌ای است که دارای نقش و نگار‌های طبیعی می‌باشد. به همین دلیل برای افراد باسلیقه های خاص و مدرن انتخابی مناسب است.

 • ساعت دیواری رزین:

قیمت ساعت دیواری رزینی به خاطر قیمت بالای رزین و بقیه متریالهای بکار رفته درآن و همچنین کار دست بودن بالا است. برای طراحی این نوع ساعت ها از ترکیب رزین و چوب و گاهی شیشه و ورق طلا استفاده می‌شود. رزین به‌عنوان پوششی روی چوب قرار داده می‌شود وگاهی از چوب نیز در کنار متریال رزین استفاده می‌گردد. این نوع ساعت دیواری برای دکوراسیون‌ با سبک روستیک انتخابی مناسب می‌باشد.

 • ساعت دیواری شیشه ای و پلاستیکی:

قیمت ساعت دیواری شیشه ای و پلاستیکی از همه ی ساعتها پایین تر است و برای کسانی که بیشتر به دنبال قیمتی مناسب هستند طراحی شده است. چرا که نسبت به بقیه ساعت ها از کیفیت پایینتری و طول عمر کمتری برخوردار است.

قیمت ساعت دیواری از نظر مدل آن:

ساعت دیواری به 5 مدل دکوراتیو، کودک، رسمی، فانتزی، مجلل مخصوص پذیرایی تقسیم میشود:

 • ساعت دیواری دکوراتیو:

این نوع ساعت دیواری بیشتر برای سبک دکوراسیون مدرن کاربرد دارد و در هرجایی با توجه به ابعاد دیوار قابل نصب است. برای همین قیمت آن از قیمت ساعت دیواری چوبی مناسب تر است.

 • ساعت دیواری کودک:

ساعت دیواری کودک در انواع طرح ها و رنگ‌های متنوع و جذاب و بیشتر کارتونی تولید می‌شود و شما می‌توانید با توجه به روحیات و جنسیت فرزند‌تان طرح و رنگ ساعت را انتخاب نمایید. قیمت این نوع ساعت دیواری نسبت به ساعت دیواری های مجلل که بیشتر در پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرد پایین تر است.

 • ساعت دیواری رسمی:

چون این نوع ساعت های دیواری اغلب دارای طرحی ساده می‌باشند و رنگ آن‌ها نیز بیشتر خنثی است، بیشتر برای فضا‌های اداری و مدارس و بانکها مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت ساعت دیواری رسمی نیز معمولا پایین است.

 • ساعت دیواری مجلل و لاکچری مخصوص پذیرایی:

همانطور که از اسم این نوع ساعتها مشخص است، قیمت ساعت دیواری مجلل و لاکچری بسیار بالا است. به همین خاطر این نوع ساعت های دیواری بیشتر برای هتل ها و همچنین برای فضای پذیرایی یا اتاق نشیمن افراد مرفه انتخابی مناسب می‌باشند. پس بهتر است شما درهنگام خرید این ساعت دیواری به سبک دکوراسیون، رنگ و طرح وسایل موجود در پذیرایی خود توجه ویژه ای داشته باشید.

 • ساعت دیواری فانتزی:

ساعتهای دیواری فانتزی طرح های متنوع و زیادی دارند و از این نوع ساعت های دیواری می‌توانید در اتاق نشیمن، دکوراسیون اتاق کودک، دکوراسیون اتاق خواب پسرانه و … استفاده نمایید. قیمت ساعت دیواری فانتزی بستگی به مدلی دارد که انتخاب میکنید، اما در کل این ساعتها قیمت بالایی ندارند.

ساعت دیواری براساس بزرگی یا کوچکی :

قیمت ساعت دیواری به بزرگی و کوچکی ساعت نیز بستگی دارد و با توجه به آن ارزش گذاری میشود.

ساعت دیواری میتواند بزرگ یا کوچک، گرد یا مستطیل و یا یکی از اشکال هندسی باشد، در موقع انتخاب حتما به مکانی که قرار است ساعت در آنجا نصب شود دقت کنید.

حال که با تمامی انواع ساعتهای دیواری آشنا شدید، به راحتی میتوانید تشخیص دهید که ساعتهایی که موتور کوارتزی و جنس چوبی یا تلفیقی از چوب و رزین و آینه دارند، از قیمت بالاتری نسبت به ساعتهای دیگر برخوردارند. ساعتهای کوچکتر با جنس پلاستیک و شیشه ارزانتر هستند. علاوه بر قیمت ساعت دیواری همچنین لازم است نکات مهمی را قبل از خرید ساعت دیواری در نظر بگیریم.

در پایان نیز به چند برند از بهترین برندهای ایرانی موجود در گالری میعاد تایم که بسیار با کیفیت و دارای ضمانت میباشند میپردازیم:

بهترین برندهای ساعت دیواری در ایران:

 • برند شوبرت :

ساعت چوبی برند شوبرت

ساعت چوبی برند شوبرت

برند شوبرت که یک برند عالی ایرانی و باکیفیت است، از بهترین برندهای ایران است که ساعتهای خود را به صورت تک موتوره، دو موتوره، سه موتوره و چهار موتوره تولید و روانه بازار کرده است. ساعتهای این برند بسیار پر تنوع هستند.

شوبرت ساعت هایی با بدنه چوبی و فلزی تولید میکند که فوق العاده شیک و لاکچری است. پیشنهاد میکنم اگر میخواهید یک ساعت خیلی شیک و زیبا داشته باشید، از این برند غافل نشوید. همچنین تمامی ساعتها دارای 3 تا 5 سال ضمانت از شرکت شوبرت میباشند.

 • برند لوتوس:

ساعت دیواری چند زمانه برند لوتوس

ساعت دیواری چند زمانه برند لوتوس

ساعت های دیواری برند لوتوس ساعتهای بسیار قدرتمند با تنوع بالا تولید میکند که طراحی آن بسیار امروزی است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در بین صد ها مدل می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. تمامی ساعت های لوتوس دارای ضمانت 5 ساله شرکت می باشند.

 • برند پورشه:

این برند معمولا ساعتهای اسپرت و فانتزی و ارزان تولید میکند و برای کسانی که به دنبال قیمت پایین هستند مناسب است.

در پایان نیز ما به شما فروشگاه اینترنتی میعاد تایم را معرفی خواهیم کرد. این فروشگاه علاوه بر تضمین کیفیت، با داشتن انواع ساعتها از بهترین برندها و همچنین قیمت مناسب مطابق بودجه مورد نظرتان، میتواند گزینه مناسبی برای خرید مطمئن باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است