رسم عجیب کتک زدن زنان قبل از افطار + تصاویر

۵,۵۰۲
۳
۰
یکشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱
مردم مسلمان اوگاندا در ماههای رمضان هر شب قبل از افطار زنان را به باد کتک میگیرند . این رسم عجیب و غریب سبب تعجب و تاسف همگان در فضای مجازی شده است
رسم عجیب کتک زدن زنان قبل از افطار + تصاویر

کتک زدن زنان در اوگاندا پیش از افطار

دلگرم : گاهی در برخی از کشور ها رسم های عجیبی میان مردم برقرار است که حیرت کشور های همسایه را برمی انگیزد ؛ در قبیله ای به نام لانگو در کشور اوگاندو رسمی عجیب و دور از انسانیت مبنی بر کتک زدن زنان قبل از افطار وجود دارد که موجب انتقاد مردم سراسر جهان به آن ها شده است .

عادت عجیب مردم مسلمان اوگاندا در ماههای رمضان موجب حیرت کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

براساس این عادت مردان قبیله لانگو، قبل از افطار همسران خود را کتک می زنند. زنان این قبیله پس از کتک خوردن اقدام به آماده سازی افطار می کنند!

کتک زدن زن قبل از افطار ، رسم اوگاندا در ماه رمضان

رسوم عجیب و غریب مردم مسلمان اوگاندا در ماه رمضان

از دیگر رسوم عجیب و غریب اوگاندا این است که کودکان هنگام غروب خورشید، بزرگان هر خانه را برای افطار در خانه مختار، کدخدای قبیله صدا می کنند. لازم بذکر است که سفره افطار فقط در مساجد برپا می شود.

در اوگاندا شخصی که با صدای طبل مردم را برای سحری بیدار می کند ( که به آن مسحراتی میگویند ) وجود ندارد، اما مردم با طبل در خیابان جشن گرفته و خیابان ها آذین بندی می شود.

کتک زدن زن قبل از افطار ، رسم اوگاندا در ماه رمضان

گفتنی است در کشور اوگاندا به غیر از ایام ماه رمضان رسوم دیگری هم وجود دارد که عملا پیرامون زن ستیزی است مثلا اگر یک زن اوگاندایی با مردی آشنا برخورد کند، از او انتظار می رود به عنوان احوال پرسی در مقابل آن مرد زانو بزند.

زانو زدن به نشانه ادای احترام به مردان و بزرگترها سنتی رایج برای بسیاری از گروه های قومی آفریقاست و اگر زنی این کار را به درستی انجام ندهد به او انگ بی ادبی، بی احترامی و تربیت غلط زده می شود

کتک زدن زن قبل از افطار ، رسم اوگاندا در ماه رمضان
کشور اوگاندا

کشور اوگاندا در ۱۸۹۴ به عنوان کشوری تحت‌الحمایه بریتانیا و در ابتدا به صورت یک پادشاهی مقتدر تشکیل گردید. اوگاندادر سال ۱۹۶۲ استقلال خود را از بریتانیای کبیر به دست آورد و به عنوان یک جمهوری اعلام موجودیت کرد.

نظام سیاسی اوگاندا جمهوری است و دارای پارلمان قانونگذاری است.

موسوینی فرمانده ارتش مقاومت ملی، که در ۱۹۸۶ قدرت را در دست گرفت، رئیس جمهور است. او نخست وزیر و دیگر وزیران را انتصاب می‌کند. شورای مقاومت ملی با ۲۷۸ عضو نقش مشورتی دارد و متشکل است از ۲۱۰ عضو که به طور غیر مستقیم انتخاب شده‌اند و ۶۸ عضو منتصب از سوی رئیس جمهور است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 3.7 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم