سخنان عراقچی در مورد اخراج اتباع افغانی از ایران جنجالی شد

۲,۱۲۸
۰
۰
شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۸
عباس عراقچی، معاون وزیرخارجه کشورمان اظهار نظر جنجالی پیرامون اخراج اتباع افغانی از ایران داشت که واکنش های بسیاری به همراه داشت
سخنان عراقچی در مورد اخراج اتباع افغانی از ایران جنجالی شد

گفته های جنجالی عباس عراقچی در مورد اخراج افغان ها از ایران

دلگرم : عباس عراقچی، معاون وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته و در واکنش به آن چه که کوتاهی اروپا در عمل به تعهداتش در قبال برجام تعبیر کرد، تهدید کرد که اگر فروش نفت‌‍ ایران به صفر برسد ممکن است جمهوری اسلامی از برادران و خواهران افغانستانی بخواهد ایران را ترک کنند.

تهدید ضمنی اروپا به به راه انداختن بحران جدید در حوزه مهاجرت در شرایطی است که ادعاهای عراقچی در مورد تعداد مهاجران افغان، میزان حضور آنها در بازار کار ایران و هزینه‌ای که به دولت تحمیل می‌کنند، بحث برانگیز شده است. سازمان بین‌الملی مهاجرت ژانویه گذشته اعلام کرد، طی سال ۲۰۱۸ میلادی و در پی افزایش نرخ تورم در ایران و وخامت اوضاع اقتصادی این کشور بیش از ۷۷۳ هزار پناهجوی افغان به کشورشان بازگشته‌اند.

واکنش افغانستان به صحبتهای عراقچی در مورد اخراج افغان ها

سخنان عباس عراقچی درباره احتمال اخراج مهاجران افغانستانی از ایران، با واکنش‌ دولت افغانستان مواجه شد و کابل از ایران خواست در قبال مهاجران افغانستانی مسئولانه عمل کند. سیاستمداران افغانستان هم در این باره اظهار نظر کردند. محمود صیقل، نماینده پیشین افغانستان در سازمان ملل متحد هم به شبکه طلوع نیوز گفته است که ایران نباید روابطش با افغانستان را قربانی روابط جهانی و بین‌المللی خود کند. مقامات افغانستان همچنین تاکید کردند که موضوع مهاجران و تحریم‌های آمریکا علیه ایران دو بحث جداگانه هستند.

واکنش چهره های فرهنگی هنری به ماجرای اخراج افغانستانی ها از ایران

آریا عظیمی نژاد در یک برنامه تلویزیونی نسبت به صحبتهای اخیر عباس عراقچی در مورد اخراج افغانی ها از ایران واکنش نشان داد که صحبت های وی را میتوانید در این ویدئو مشاهده کنید


نیما کرمی مجری سرشناس تلویزیون هم نسبت به این ماجرا واکنش نشان داداین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم