دانلود و تماشای فیلم‌های مخصوص روز درختکاری

۱,۸۶۳
شنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱
روز درخت کاری را به تمامی کاربران عزیز دلگرم تبریک می‌گوییم. یادمان نرود اگر در این روز درختی نمیکاریم حداقل به درختان و گیاهان آسیب نرسانیم. در این پست از دلگرم چند ویدو برای تبریک و گرامی داشت روز درخت کاری برای شما آماده کردیم جهت مشاهده و دانلود با ما همراه باشید.
دانلود و تماشای فیلم‌های مخصوص روز درختکاری

روز درخت کاری

در ایران روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده‌است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند «روز درختکاری» است.

در اکثر نقاط دنیا روز درخت کاری توسط سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO) و گروه‌های مردمی برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود. در ایران بزرگترین و مردمی‌ترین پویش درخت کاری، پویش «یه عالمه درخت» است.

این پویش طی دو سال تعداد ۸ میلیون نهال کاشته‌است.یه عالمه درخت در اسفند ۹۵ با طرح ایدهٔ جدید افراد را در فضای مجازی قادر ساخت با استفاده از یک ربات تلگرام اقدام به ساخت پوستر شخصی حمایت شان از پویش کنند و با انتشار آن در فضای اینستاگرام ۱۰ نهال به این پویش کمک کنند.

این طرح مورد استقبال بسیار قرار گرفته و بزرگترین پویش فارسی‌زبان و یکی از بزرگترین پویش‌های دنیا شود.           

 

 ویدیو تبریک روز درخت کاری


 

کلیپ آموزنده روز درخت کاری برای نوجوانان 

از نعمت های پرارزش و حیات بخش در جهان هستی، درختان هستند که خداوند برای انسان آفریده است. انسان می تواند همواره از فایده های گوناگون و بسیار این درختان استفاده کند و پیوسته به یاد او باشد.

ما هم می خواهیم به شکرانه این نعمت خدادادی و به پاس حقّ شناسی از آن، دستکم در روز درختکاری، از درخت ها بیش تر بدانیم تا به ارزش واقعی آن ها پی برده و از آنان به درستی استفاده کنیم.

باشد که بتوانیم از این راه، شکر این نعمت بزرگ الهی را به جای آوریم. این درختان، جزئی از منابع طبیعی، ملّی و متعلّق به محیط زیستی هستند که همه افراد در آن زندگی می کنند.

تک تک افراد از این سرمایه های طبیعت بهره دارند و از آن سود می برند. من و تو با دست‌هایمان نهال کوچک را به خاک سرد اسفند می‌سپاریم و آفتاب، گرمای خویش را هدیه راه طولانی‌اش می‌کند و آب، با پاکی‌اش بدرقه شکفتن‌ آن می‌شود.

زمینِ سبز، دوست داشتنی و خیال‌انگیز است. چشم را نوازش می‌دهد و زبان را به تسبیح وا می‌دارد. ما با هم در روز درختکاری قرار سبز می‌گذاریم و همدیگر را به کاشت و حفظ این موجود زیبای خداوندی سفارش می‌کنیم.

این قامت بلند و باشکوه، طلای سبزی است که زیستن، شکوفایی، حرکت و پویایی را به ما می‌فهماند. خداوند این موجود سبز و بابرکت را مایه عبرت، حکمت و قدرت خویش قرار داده است.                                

15 اسفند 1398 روز درخت کاری

زمین را نجات دهیم 

موزیک ویدیو کودکانه برای روز درخت کاری 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

ویدئوهای پیشنهادی