دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۲ میلادی
تحمل خودروهای ضدگلوله در برابر شلیک چقدر است؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امروزه استفاده از خودروهای ضدگلوله تنها مخصوص به افراد سیاسی نیست و افراد مرفه جامعه نیز با پرداخت هزینه های شخصی اقدام به خرید خودرو ضد گلوله می کنند؛ به همین جهت در این دهه ساخت خودروهای ضد گلوله به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است .

خودروهای ضدگلوله در برابر شلیک گلوله‌ها چقدر تحمل دارد؟

کسب‌ و کار هایی که احتیاج به اسکورت مهمانهای مهم مانند مدیران، سلبریتی ها و مقامات نظامی می باشند با گزینه‌ های زیادی از نظر حمل‌ و نقل مواجه شده‌ اند و واضح‌ ترین آن ها خودرو های زرهی و ضد گلوله هست. با وجود تکنولوژی ضد گلوله، خودروهای زرهی طرفداران زیادی در سالهای اخیر پیدا نموده اند. جدیدترین پیشرفتهای تکنولوژیک صورت گرفته سبب شده‌ اند محصولات زرهی و ضد گلوله شرکت اینکاس قادر باشند شهرت زیادی برای خود بیاورند. این خودروها امروز یک گزینه سرمایه‌ گذاری عالی برای افرادی می باشند که می‌ خواهند وارد قسمت حمل‌ و نقل امنیتی بشوند.
اساس خودرو های ضد گلوله مدلهای عادی می باشند که از مکانیسم‌ ها و خصوصیات اضافی مانند چندین لایه از صفحات زرهی و شیشه‌ های ضد گلوله سود میبرند. این خودروهای زرهی از نظر ظاهری تفاوتی با نسخه‌ های استاندارد ندارند. حالا که با این مفهوم و اهمیت خودرو های ضد گلوله آشنا شده‌ اید وقت پرسیدن یک پرسش مهم رسیده هست:

شیشه ضد گلوله در برابر چه تعداد گلوله مقاوم می باشد؟

جواب یک کلمه‌ ای برای این پرسش نیست و به توانایی خودرو در برابر آسیب وارد شده وابسته است. به همین علت خودرو های ضد گلوله را در ده دسته قرار دارد. از آن جایی که مواد تشکیل دهنده این شیشه‌ ها متفاوت هستند، رتبه‌ بندی ضخامت و تراکم هر سطح از امنیت نیز متفاوت می باشد.

خودرو ضد گلوله

سطوح حفظت در برابر گلوله ها

بسته به سطح امنیت و حفاظتی که احتیاج می باشد، شما می‌ توانید شیشه ایده آل هماهنگ با درخواست‌ های خود را انتخاب نمایید. بر اساس سطح حفاظت شیشه، شما قادر خواهید بود خود و سرنشینان را در برابر خطرات حفظ نمایید.
برای مثال اگر خواهان حفاظت سطح ۱ می باشید پس متریال اهمیت زیادی ندارند و خودرو به راحتی میتواند از شما در برابر حداقل سه گلوله سلاح دستی ۹ میلی‌متری محافظت نمایید. چنانچه حفاظت سطح ۲ را انتخاب نمایید شیشه در برابر حداقل ۳ گلوله از مگنوم ۳۵۷ مقاومت خواهد داشت.

حتماً بخوانید:
ورود یک بنز اس ۶۰۰ ضد گلوله به کشور

ورود یک بنز اس ۶۰۰ ضد گلوله به کشور

بر اساس بررسی‌های یک نهاد نظارتی، در حالی که یکی از مسئولان ارشد دولت نهم با صدور ابلاغیه ای به دستگاه‌های مسئول، مجوز ورود یک دستگاه خودروی بنز مدل…

اگر حفاظت سطح ۵ را انتخاب نمایید به‌ صورت خودکار حفاظت زیادتری در برابر گلوله‌ ها خواهید داشت. این شیشه‌ ها به آسانی میتوانند در برابر گلوله‌ های مسلسل ۷.۲۶ میلی‌ متری دوام آورند.
در حفاظت سطح ۸ شما به آسانی می‌ توانید انتظار مقاومت در برابر ۵ شلیک از همان مسلسل را داشته باشید. شما باید چیز هایی شبیه این را در فیلم‌ ها دیده باشید ولی باید بدانید واقعیت کمی گوناگون هست. بر اساس سطح حفاظتی که می‌ خواهید، میتوانید شیشه مدنظر را انتخاب نمایید.
مقاوم ترین شیشه دارای سطح حفاظتی ۱۰ می باشد. این شیشه قادر هست در برابر شلیک های ۵۰ BMG یک مسلسل اسنایپر دوربرد دوام آورد. البته تولید این شیشه خیلی سخت هست و به همین دلیل برای دستیابی به این سطح از حفاظت از آلومینیوم اکسی نیترید استفاده می گردد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • salamatiancar.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است