alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
چگونه حشرات چسبیده شده به بدنه و شیشه خودرو را تمیز کنیم ؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
حشرات و فضولات اسیدیشان یکی از دردسر های رانندگان است که هر چه سریع تر باید پاک شوند زیرا می تواند خسارت و آسیب جدی به رنگ خودرو وارد کند.

پاک کردن حشرات از بدنه خودرو

اهمیت زدودن حشرات به خصوص بعد از خشک شدن آن ها بر روی بدنه خودرو مشخص می شود چرا که گاها با گذشت زمان تنها راه حلی که جوابگو است که با کندن و خراشیدن حشرات و از بین رفتن رنگ خودرو همراه می شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا نحوی زدودن فضولات پرندگان و آثار باقی مانده از برخورد حشرات از روی بدنه مرور کنیم. این راهنمایی برای کسانیست که به تمیزی خودروی خود در همه حال اهمیت می دهند.

در اینجا چند ترفند برای پاک کردن آثار چسبنده حاصل از برخورد حشرات را معرفی خواهیم کرد ولی قبل از آن باید اشاره کنیم که چرا پاک کردن آثار این برخورد ها از روی اجزای خودرو مثل سپر و و جلو پنجره و شیشه سخت بوده و اهمیت دارد.

در درون بدن بعضی از حشرات مواد اسیدی وجود دارد که به محض برخورد روی بدنه خودرو پخش شده و با فعل و انفعالات شیمیایی رنگ اجزای اتومبیل را تحت تاثیر قرار می دهد.

به همین دلیل گاهی بعد از زدودن باقی مانده این موجودات لکه ای روی بدنه خودرو باقی می ماند که پاک کردن آن بسیار دشوار است.

بعضی افراد سعی می کنند با خراشیدن و یا کندن جای حشرات و یا با دستمال کشیدن اثر حشره را پاک کنند و بعضی دیگر دست به دامان پاک کننده های شیمیایی و حتی رنگ های گران قیمت برای حل این مشکل می شوند.

درکل می توان گفت استفاده از راه حل های علمی به جای کندن رنگ خودرو معقولانه تر و حتی مقرونه به صرفه تر است. بنابراین استفاده پاک کننده های شیمیایی بهتر از کندن و پاک کردن اثر حشره با دست و یا دستمال است. زیرا از بین بردن اثر حشرات با این روش ها ممکن است به رنگ خودرو آسیب برساند.

پاک کردن جای حشرات از روی شیشه ماشین

بهترین راه حل برای شیشه خودرو استفاده از دستمال مخصوص با الیاف میکروفایبر است زیرا این دستمال ها مانند دستمال های عادی از خود پرز به جا نگذاشته و از نرمی مناسبی نیز برخوردار اند. این دستمال ها با ترکیب آب و مواد شوینده تاثیر بسیار خوبی داشته و همچنین مقرون به صرفه نیز می باشند.

برای لکه های چسبنده تر اضافه کردن مقداری جوش شیرین به ترکیب آب و شوینده نیز موثر است. ذرات جوش شیرین بسیار ریز هستند و باعث ایجاد خراش روی شیشه خودرو نمی شوند.

راه حل بعدی به کسانی که دقت بالاتری داشته و کمی حرفه ای تر هستند توصیه میشود. برای لکه هایی که با دستمال میکروفایبر پاک نمیشوند از اسکاچ بسیار نرم فلزی 000 استفاده کنید. البته بعید به نظر می رسد که نمونه ی اشاره شده در این مقاله در کشورمان یافت شود.

راه حل دیگری که برای پاک کردن جای حشرات از روی شیشه توصیه می کنیم استفاده از مقداری نوشابه ی کولا است. ترکیب شیمیایی اسیدی نوشابه باقی مانده ی جای حشرات را حل کرده و پاک کردن آن را ساده میکنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با دقت با نوشابه آن محل را شسته و سپس با آب و صابون پاک کنید.

پاک کردن حشرات از بدنه خودرو

چگونه باقی مانده حشرات را به طور کامل از بدنه خودرو پاک کنیم ؟

یافتن روشی مناسب در چگونگی رفع باقیمانده حشرات روی بدنه خودرو برای جلوگیری از هرگونه آسیب دائمی لازم است؛ نه تنها پاک کردن حشرات مرده از روی بدن خودرو، بلکه حفظ درخشش و رنگ وسیله نقلیه نیز در اولویت است.

مهم ترین مرحله در شروع کار، تمیز کردن هرچه سریع تر مواد زائد است که آسیبی بر روی بدنه خودرو ایجاد نکند.

  • استفاده از اسپری واکس:

با استفاده از یک حوله میکرو فایبر و واکس می توان قسمتی از بدن خودرو که آثار باقیمانده حشرات بر آن است را تمیز کنید.

این روشی ایمن و موثر است که به وسیله نقلیه آسیبی نمی رساند.

توجه کنید که قبل از پاک کردن، واکس را به روی دستمال اسپری کرده و از یک جهت پاک کنید تا به طور تصادفی بدنه خودرو خراشیده نشود.

  • استفاده از مایع شستشوی اتومبیل و اسفنج پاک کننده :

از یک صابون ماشین که در مقداری آب مخلوط شده است استفاده کنید و فضولات رابا اسفنج آغشته به آب و صابون جدا کنید.

اسفنج تقریباً هر چیزی را از بین می برد، به خصوص این که سطح شما کمی زبر باشد.

مانند روش قبل باید مراقب باشید تا بدنه خودرو خراشیده نشود . این روش بیشتر روی شیشه جلو اتومبیل موثر است.

  • استفاده از اسپری ضد حشرات:

در شرایطی که حشرات بر بدنه خودرو چسبیده و یا در عمق رنگ ماشین نفوذ کرده باشند، به پاک کننده ای قوی تر نیاز خواهید داشت.

اسپری ضد حشرات راه حلی نهایی است که پاک کردن آن ها را ساده می کند. کافی است محل مورد نظر را اسپری کرده و حدود 30 ثانیه صبر کنید، سپس با دستمال میکروفایبر آن را پاک کنید.

محصول دیگری که می توان برای از بین بردن حشرات امتحان کرد، محلول مخصوص شستشوی حشرات است که می توان در مخزن شیشه شوی خودرو ریخته و توسط برف پاک کن حشرات را از شیشه جلوی خودرو تمیز کرد.

پیشگیری از برخورد حشرات:

اگر چه روش های ذکر شده در از بین بردن فضولات حشرات که هنگام رانندگی به اتومبیل برخورد کرده اند، موثر هستند اما باید در مرحله نخست به فکر راه هایی برای جلوگیری از برخورد آن ها باشید.

البته که نمی توان در حین حرکت از این حشرات به دور بود اما می توان از یک لایه محافظ استفاده کرد. این کار باعث می شود که حشرات روی لایه محافظ چسبیده و از بین بردن آن ها ساده باشد.

لایه های محافظ برای جلوگیری از برخورد و چسبیدن حشرات

برخی از لایه های محافظ برای جلوگیری از برخورد و چسبیدن حشرات به بدنه خودرو شامل مورد زیر می باشد:

  • واکس:

واکس خودرو تنها برای محافظت از روکش رنگ نیست بلکه تمیز کردن حشرات را از بدنه خودرو آسان می کند. در حقیقت، حشرات کوچک تر به راحتی از بین می روند.

  • پوشش رنگی محافظ:

این یک روش موقت دیگر برای محافظت از اتومبیل حین مسافرت است .این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits