بهترین سایز لاستیک برای سمند

۱,۲۳۴
۰
۰
دوشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۲۴

نحوه انتخاب بهترین سایز لاستیک سمند

بررسی سایز لاستیکهای مناسب برای سمند بدون اینکه این خودرو از حالت استاندارد و گارانتی شرکت خارج شود.

از طرفی, مسئله تغییر سایز لاستیک سمند و اینکه چه سایز لاستیکی باعث افزایش عملکرد خودرو می شود, همواره یکی از سوالات متداول مشتریان در زمان خرید لاستیک می باشد.

عموما رانندگان خودروهای مختلف بدلیل افزایش تعادل و قابلیت فرمانپذیری خودرو اقدام به تغییر سایز لاستیک خود می نمایند, که البته این مسئله در میان خودروهای ایرانی بسیار متداول می باشد.

سمند بطور فابریک با یکی از دو سایز 185/65R15 توسط ایران خودرو روانه بازار می شود, که سه رقم اول نشانه پهنای لاستیک, دو رقم دوم ضریب منظر لاستیک و دو رقم سوم بیانگر قطر رینگ می باشد.

جدول سایز لاستیکهایی مناسب برای سمند

ردیفسایزپهنا (میلیمتر)ارتفاع فاق لاستیک (میلیمتر)قطر رینگ (اینچ)توضیحات
1185/65R1518525/12015این سایز بطور فابریک توسط ایران خودرو زیر خودرو قرار می گیرد که برای مصارف شهری و سرعتهای استاندارد مناسب می باشد.
2195/60R1519511715این سایز بطور فابریک توسط ایران خودرو زیر سمند قرار می گیرد که در مقایسه با لاستیک بالا یک سانتیمتر پهن تر و البته دارای ارتفاع کمتری می باشد. این لاستیک در جادهها بهتر از لاستیک بالا می باشد.
3195/65R1519575/12615این لاستیک در مقایسه با دو لاستیک بالا دارای ارتفاع بیشتری می باشد که ممکن است به لحاظ ظاهری مورد پسند شما نباشد.
4205/60R1520512315این لاستیک به لحاظ پهنای بیشتر و البته ارتفاع نزدیک به لاستیک فابریک می توان گفت که بهترین انتخاب برای سمند می باشد.

بطور کلی, اگر قصد تغییر سایز لاستیک سمند را دارید حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1. هیچ گاه از سایز لاستیک کوچکتر از لاستیک فابریک خودروی خود استفاده نکنید, این مسئله باعث آسیب به جلوبندی خودرو و کوبش خودرو می شود.
  2. استفاده از سایزهای خیلی بزرگتر از سایز استاندارد نیز باعث گیر کردن لاستیک به گلگیر می شود.
  3. همچنین اگر قصد تغییر سایز لاستیک خود را دارید, حتما توجه داشته باشید که هر چهار لاستیک خود را باید تعویض نمائید.

بیشتر بخوانید::


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits