استون مارتین دی بی ایکس به تولید می رسد

شاسی بلند DBX استون مارتین در راه است
۱,۵۱۹
۰
۰
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۱۶

شرکت استون مارتین تصمیم گرفت در جریان رویداد بین المللی اتومبیل نمایشگاه ژنو از کانسپت شاسی بلند DBX رونمایی به عمل آورد. کانسپتی که رونمایی از آن موجب شگفتی همگان شد. DBX به جای پیشرانه احتراقی از پیشرانه الکتریکی کامل برخوردار بود و از ظاهر آن پیدا بود که مشتریان استون مارتین با یک مدل قابل توجهی رو به رو هستند که نظر هر فردی را جلب می سازد.

در حالی که رونمایی از DBX فرجام مشخصی نداشت و در آن زمان بریتانیایی ها برنامه خود را برای این مفهومی مشخص نکرده بودند، به تازگی این شرکت خبر از ساخت نسخه تولیدی در سال 2019 داده است. از این رو باید شاهد معرفی نسخه تولیدی DBX طی یکی از نمایشگاه های سال 2019 باشیم. البته این احتمال وجود داشته در ژنو همانند نسخه کانسپت از خودرو موردبحث رونمایی صورت گیرد.

بزرگ و قدرتمند

به تازگی اندی پالمر مدیرعامل شرکت بریتانیایی تایید کرد شرکت موردبحث قصد دارد بزودی نسخه تولیدی DBX را معرفی کند. مدلی که انتظار داریم در مدل تولیدی طراحی هیجان انگیزی داشته و با مشخصات فنی مدرنی رو به رو باشد. تاکنون شایعاتی پیرامون نسخه تولیدی DBX منتشر نشد اما در نهایت این شرکت انگلستانی تصمیم گرفت با تایید این خبر نشان دهد که برنامه برای نسخه تولیدی شاسی بلند مفهومی پیشین خود دارد.

البته پالمر یکی از دلایل چراغ سبز DBX برای تولید را چینی ها مشخص کرد. کشوری که ثروتمندان بسیاری داشته و با علاقه پیدا کردن به مفهومی اخیرا استون مارتین درخواست نسخه تولیدی را از شرکت کردند. هنگامی که شرکت تسلا از خودرویی چون کانسپت DBX رونمایی به عمل آورد تصور نمی شد روزی شاهد معرفی نسخه تولیدی آن باشیم زیرا تاکنون این شرکت شاسی بلندی در سبد محصولاتش قرار نداده بود و DBX مدلی جاه طلبانه برای این شرکت بریتانیایی محسوب می شود. حال چینی ها باعث شدند تصمیم استون مارتین تغییر پیدا کرده و این محصول را برای سال 2019 آماده سازد. البته از آنجایی که چینی ها دلیل ساخت DBX تولیدی هستند ممکن است در جریان نمایشگاه پکن 2019 چین شاهد رونمایی شاسی بلند قابل توجه انگلیسی ها باشیم و دیگر در ژنو استون مارتین برنامه ای برای رونمایی نداشته باشد.

www.delgarm.com

چین یکی از بزرگترین بازار اتومبیل ها بوده و صنعت در این کشور رشد خیره کننده ای دارد. گذشته از بازار اتومبیل، خودروهای لوکس و پریمیومی نیز در بازار این کشور پهناور جولان می دهند. بنابراین ثروتمندان متعدد چینی وجود دارند که حاضر به خرید مدل مشابه چینی نبوده و تمایل دارند اتومبیل های لوکس از برندهای مطرح جهان را خریداری کنند. سال گذشته شرکت استون مارتین موفق شد با رشد فروش 85 درصدی در بازار چین رو به رو شود و این به نوع خود قابل توجه بود.

این شرکت بریتانیایی در تلاش است تا سرمایه گذاری های بزرگی در این کشور داشته باشد تا در رشد اقتصادی که در آینده رقم می خورد، سودی به دست آورد. پالمر افزود که بازار چین برای این شرکت اهمیت بالایی داشته زیرا رشد بزرگی برای این شرکت به دنبال داشته است. بنابراین گرفتن تصمیمی برای یک منطقه زمانی که سودی را به دنبال دارد، بی فایده نخواهد بود.

شاسی بلند پریمیومی

از آخرین سرمایه گذاری های استون مارتین در چین باید به همکاری با دانشگاه طراحی و نوآوری دانشگاه تونگجی اشاره کرد تا بتواند محصولاتی مطابق میل و نظر چینی ها فراهم آورد. در حال حاضر تولیدات استون مارتین بیشتر سبک و سیاق غربی داشته و عجیب نیست با تغییراتی در طراحی محصولات چین استون مارتین رو به رو باشیم.

باتوجه به رشد چشمگیر این بازار عجیب نیست شرکت های تولیدکننده خودروهای لوکس تصمیم به عرضه و تولید مدل های منحصربفرد برای این بازار بزرگ اقتصادی گیرند. همانطور که می دانید در چند سال گذشته شرکت استون مارتین فعالیت هایی را برای چینی ها انجام داده که از جمله باید به عرضه نسخه آبی رنگ DB11 در این منطقه اشاره کرد که از رنگ های مورد علاقه چشم بادامی ها می باشد. بنابراین نخستین بار نیست استون مارتین برای بازار چین اقدامات بزرگی انجام می دهد.

www.delgarm.com

پالمر در نهایت افزود با توجه به موفقیت بنتلی بنتایگا در چین، استون مارتین تصمیم نهایی خود را برای عرضه DBX گرفت. شرکت ها با تحقیقات و بررسی های خود سعی می کنند برنامه ریزی درستی ارائه دهند تا موجب شکستی نشود. احتمال داشته شرکت استون مارتین در نمایشگاه ژنو یا پکن 2019 رونمایی DBX تولیدی را انجام دهد.

براساس گزارش فوربس چینی ها اقتصاد رو به رشدی دارند به شکلی که ثروتمندان این منطقه در حال فزونی هستند. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter