آشنایی با نسل آینده آلفارومئو ۴سی

آلفارومئو 4C در قاب تصاویر نسل بعدی
۱,۸۳۶
۱
۰
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۱۷

شرکت آلفارومئو در سبد محصولات خود مدل های متعددی جای داده که هر یک با ویژگی های بزرگی همراه هستند و می توان آنها را خودروهای تمام عیاری به شمار آورد. از جمله باید به سدان جولیا یا شاسی بلند استلویو اشاره کرد که هر یک با طراحی اسپرت و پیشرانه قدرتمند همراه هستند.

در ماه های اخیر شایعاتی پیرامون نسل بعدی کوپه اسپرت آلفارومئو 4C منتشر شد که خبر از معرفی مدل جدید در پایان دهه می داد. مدلی که انتظار داریم در نسل جدید تغییرات چشمگیری پیدا کرده و نظر مخاطبان و طرفداران را به خود جلب کند. به تازگی طراحان صنعت تصمیم گرفتند تصاویری از نسل بعدی آلفارومئو 4C را ارائه دهند تا همگان تصوری درباره این کوپه اسپرت پیدا کرده و اظهار نظری داشته باشند.

براساس تصاویر انتشاری آلفارومئو 4C نسل جدید بدنه پهن تری پیدا کرده و به یک مدل قدرتمندتر شبیه شده است. به شکلی که در نگاه نخست می توان به این موضوع پی برد و انتظارات ر ا نیز افزایش داد. پیشتر آلفارومئو برنامه 5 سال آینده خود را مشخص کرده که خبری از نسل جدید خودرو اسپرت آلفارومئو 4C در آن نیست. این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد زیرا چند سالی از معرفی نسل فعلی آلفارومئو 4C می گذرد و اینکه شرکت ایتالیایی حتی تا 5 سال آینده برنامه ای برای این کوپه قدرتمند ندارد، بسیار عجیب است.

www.delgarm.com

طراحی مخوف و اصیل

باتوجه به برنامه جدید آلفارومئو باید بیان داشت حداقل تا سال 2023 ایتالیایی ها برنامه ای برای رونمایی از آلفارومئو 4C نسل جدید ندارند. این در حالیست که گزارش قبلی به معرفی نسل جدید این کوپه اسپرت در سال 2020 را می داد. در حالی که آلفارومئو برای معرفی نسل بعدی اطلاعاتی ارائه نداده و دست به کار نشده است. اما دو شرکت ایتالیایی Adler Group و Umberto Palermo تصمیم گرفتند طراحی از نسل بعدی 4C داشته باشند و نگاهی اولیه از این مدل را ارائه دهند. مدلی که انتظارات بسیاری از آن داریم و پیش بینی می شود شرکت ایتالیایی برنامه های بزرگی برای آن داشته باشد.

این طراحی فرضی بوده یعنی مشخص نیست آیا به حقیقت تبدیل خواهد شد یا خیر. زیرا Adler Group و Umberto Palermo اگر شرکت های فعالی در زمینه طراحی هستند اما با آلفارومئو هیچ ارتباطی نداشته اما در ظاهر این مدل می توان خودرویی را شاهد بود که احتمال نزدیک بودن طراحی آن با آلفارومئو 4C کم نیست. در ظاهر این مدل می توان چراغ های LED بزرگتر، بدنه پهن تر، جلوپنجره بزرگتر، کاپوت گسترده تر و برخی موارد دیگر را که متفاوت از 4C نسل فعلی بود، مشاهده کرد.

اگر آلفارومئو روزی از این طراحی در محصول نسل بعدی خود به کار گیرد می توان طراحی خوبی را شاهد بود. البته شاید در بخش جلو مدل هیجان انگیزی را شاهد هستیم اما در قسمت عقب طراحی قابل توجهی به کار گرفته نشده و ممکن است آلفارومئو تغییراتی را به کار گیرد که نسبت به این تصویر هیجان انگیزتر باشد. بنابراین ممکن است شرکت ایتالیایی طراحی فراتر از این مدل را برای مدل آینده در نظر گیرند.

در کابین داخلی تفاوت کمی بین نسخه اصلی و این مدل مشاهده می شود. انتظار داریم در کابین داخلی نیز نسخه نهایی با تغییرات عمده ای همراه باشد تا نظر طرفداران را جلب سازد. البته به نوعی باید این ظاهر آلفارومئو 4C را بروزرسانی شده و عضلانی نیز دانست. شرکت آلفارومئو قطعا در حال برنامه ریزیهایی برای 4C بوده و به این شکل نخواهد بود که ما مدل موردنظر را تا سالیان طولانی شاهد نخواهیم بود.

تهاجمی تر از همیشه

www.delgarm.com

پیش بینی ها چنین است که آلفارومئو 4C یک کوپه اسپرت ایتالیایی بوده و چند سالی از عرضه نسل فعلی آن می گذرد. استقبال از این مدل بالا نبود اما باید آن را خودرو محبوب ایتالیایی به شمار آورد که فروش مطلوبی را برای شرکت سازنده به دنبال داشت. احتمالا این مدل نیز همانند نسخه فعلی از پیشرانه 1.75 لیتری توربو 237 اسب بخاری بهره خواهد گرفت. از این رو می تواند در کمتر از 4.1 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت برسد.

البته طرح ارائه شده دارای سقف سرعت 257 کیلومتربرساعتی می باشد از این رو نباید انتظارات بسیاری داشت. شاید آلفارومئو 4C یک کوپه اسپرت تلقی شود اما این بدان معنا نیست یکی از سوپراسپرت ها نیز به شمار رود. این خودرو با پیشرانه 237 اسب بخاری عملکرد مطلوبی را می تواند از خود نمایش دهد. به هر حال جزئیات درباره آن کافی نیست و نمی توان به شایعات بی اساس نیز اشاره کرد. از این رو بهتر است تا رونمایی منتظر ماند هرچند این انتظار طولانی می باشد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter