دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
توسان فیس لیفت هیوندا معرفی شد

فیس لیفت هیوندا توسان رونمایی شد

توسان فیس لیفت هیوندا معرفی شد
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شرکت هیوندا اگرچه شرکتی کره ای محسوب می شود اما در بازار اروپا و ایالات متحده حضور پررنگ و بزرگی دارد. به شکلی که خط تولیدهایی را در این مناطق احداث کرده تا بهتر بتواند فروش خوب را رقم زند.

شرکت هیوندا اگرچه شرکتی کره ای محسوب می شود اما در بازار اروپا و ایالات متحده حضور پررنگ و بزرگی دارد. به شکلی که خط تولیدهایی را در این مناطق احداث کرده تا بهتر بتواند فروش خوب را رقم زند.

پیشتر شاهد معرفی توسان جدید بودیم و حال این شرکت برای بازار اروپا فیس لیفت جدیدی معرفی کرده که با برخی تغییرات همراه شده است. در حالی که نیسان و تویوتا به دنبال قطع تولید خودروهای دیزلی هستند، اما هیوندا به تازگی شاسی بلند نیمه الکتریکی و دیزلی که باید آن نسبتا یا الکتریکی خفیف دانست، رونمایی کرد.

توسان کراس اوور جذاب هیوندا بوده که در چند سال گذشته نسل های مختلف آن فروش خوبی را تجربه کردند. این فناوری نیمه الکتریکی در کنار پیشرانه 2.0 لیتری دیزلی قرار می گیرد و باتری 48 ولتی لیتیوم یونی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. این باتری شامل مبدل LDC، ژنراتور اینورتر و ژنراتور استارتر شده که عملکرد خوبی را با وجود یک مدل نیمه الکتریکی از آن شاهد بود.

www.delgarm.com

طراحی جدید و نسبتا متفاوت

با بهبود عملکرد، نخستین مدل هیبریدی توسان بوده که نسبت به قبل 7 درصد کارآمدتر بوده و موجب آلودگی هوا نیز نخواهد شد زیرا نسبت به قبل پاک تر است. البته عمده خودروهای هیبریدی پاک محسوب می شوند زیرا از پیشرانه احتراقی کاملی بهره نمی برند که موجب عملکرد نامطلوبی خواهد شد. مدل جدید هیبریدی توسان یک نسخه قابل توجه بوده که هیوندا سعی داشته در بحث فنی و طراحی آن را با ویژگی های خوبی همراه سازد تا بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

گفته می شود توسان هیبریدی جدید هیوندا به پیشرانه 186 اسب بخاری مجهز است و با گیربکس 8 سرعته برخلاف نسخه ایالات متحده با گیربکس 6 سرعته به فروش خواهد رسید. آندریاس کریستوف هافمن معاون بازاریابی اروپا هیوندا می گوید:

ما برای فروش بهتر تصمیم گرفتیم سیستم هیبریدی جدید را در توسان به کار گیریم. استراتژکی کمپانی در حال گسترش است و می خواهیم برای آسایش مشتریان خود فناوری های نوینی را به کار گیریم.

وی افزود:

در آینده کمپانی می خواهد پیشرانه های متعددی برای توسان دردسترس قرار گیرد و بخشی از استراتژی محصولات الکتریکی ما به شمار می رود.

www.delgarm.com

قدرتمندتر و چابک

هیوندا تصمیم گرفت یک فناوری هیبریدی خفیف را به پیشرانه 1.6 لیتری دیزلی بیافزاید و در اوایل سال 2019 نیز عرضه آن آغاز می شود. اطلاعات بیشتری درباره سایر پیشرانه های مورد اشاره نشده اما انتظار داریم همانند این گزینه مدلی کارآمد و قابل توجه باشد.

در بخش طراحی ظاهری توسان فیس لیفت دارای سپرهای بازطراحی شده بوده و در ساختار آن از سانتافه بهره گرفته شده است. البته همانطور که اشاره شد این مدل یک فیس لیفت کوچک است و نباید تغییرات حاصل شده در آن را گسترده و بزرگ دانست. اما به طور کلی شرکت هیوندا سعی کرده ویژگی های مطلوبی را در محصول خود به کار گیرد. اشاره نشده آیا نسخه FWD از این مدل به فروش می رسد یا خیر اما نسخه AWD با توزیع بهتر گشتاور می تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits