کرایسلر بزودی فعالیت را متوقف می کند

کرایسلر در نزدیکی پایان کار خود
۱,۵۷۹
۰
۰
پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۲۳

به نظر می رسد بزودی باید با برند 90 ساله مطرح امریکایی کرایسلر خداحافظی کنیم زیرا گزارش ها خبر از تعطیلی فعالیت این برند با تمایل سرجیو مارچیونه می دهند. در این هفته مارچیونه قصد داشته طی جلسه ای با سرمایه گذاران شرکت فیات کرایسلر به ارائه این موضوع بپردازد.

پایان افسانه کرایسلر

مارچیونه می خواهد در این جلسه مهم خبر را اعلام کرد تا مشخص شود آیا سرمایه گذاران موافق نظر و پیشنهاد کرایسلر هستند یا خیر. پیشتر لاری ولکوئت یکی از کارشناسان فیات کرایسلر در گفتگو با وب سایت اتوموتیو نیوز این خبر را اعلام کرده و حدس و گمانی را به وجود آورده که تا سرجیو مارچیونه آن را تایید یا تکذیب نکند نمی توان به واقعیت آن پی برد.

مارچیونه تنها حذف کرایسلر را در نظر نداشته بلکه می خواهد از حضور برند فیات در چین و ایالات متحده نیز پایان دهد. این شرکت ایتالیایی تمایل داشته بیشتر برای بازارهای در حال توسعه، اروپا و برزیل داشته باشد. زیرا بازارهای دیگر را پررقیب دانسته و این بازارها برای فروش گزینه مناسبی نیستند تا فعالیت گسترده ای داشت و تنها ضرری را برای شرکت هایی چون فیات و چندی دیگر به دنبال دارد. از این رو بهتر است پایانی به حضور داده شود زیرا سود کمتر مقابل ضرر بیشتر است و شرکتی که همیشه با ضرری رو به رو ست نمی تواند به موفقیت و فروش بالا دست پیدا کند.

www.delgarm.com

گذشته از آن حذف کرایسلر اجازه می دهد تا سرمایه گذاران و این کمپانی روی جیب هزینه بیشتری کرده و این برند را قدرتمندتر از همیشه سازند تا محبوبیت بالا آن همیشه باقی بماند. جیپ در آینده نزدیک کراس اوور کوچکتر از جیپ رنگید و مدل لوکس چیپ گرند واگونیر را عرضه می دارد. فروش چنین مدل هایی می تواند محبوبیت برند جیپ را در میان رقبا دوچندان سازد که از اهداف فیات کرایسلر است.

به گزارش اتوموتیو نیوز فیات کرایسلر در نظر داشته برندهای آلفارومئو و مازراتی را در یک واحد قرار دهد و آن را از حالت دو بخش مجزا خارج سازد. متاسفانه وجود دو برند به شکل مجزا تمرکز در ساخت اتومبیل اسپرت را مشکل ساز می کند. از این رو تصمیم فیات کرایسلر برای دو برند مطرح آلفا و مازراتی بسیار مناسب بوده و موجب بهبود ساختار اتومبیل های برند بزرگ می شود.

مارچیونه پس از 14 سال فعالیت به عنوان مدیریت خودروسازی های مختلف بازنشسته شده و جلسه آینده آخرین و مهمترین حرکت این شخصیت کلیدی صنعت خواهد بود. ادغام دو برند مازراتی و آلفارومئو در یک واحد و در سوی دیگر پایان فعالیت برند کرایسلر پس از 90 سال بزرگترین تصمیماتی است که این شرکت بزرگ صنعت خودروسازی می گیرد. گفتنیست بیش از 90 درصد سهام فراری به فیات کرایسلر اختصاص داشته و این برند شرکت های بزرگی را در زیرمجموعه خود دارد که به عنوان اتومبیل های بزرگ صنعت شناخته می شوند.

ادغام مازراتی و آلفارومئو

اگر تصمیم مارچیونه انجام گیرد در حقیقت برندی حذف می شود که 90 سال در صنعت خودروسازی ایالات متحده نامی داشته و به شهرت بالایی رسید. گذشته از آن دیگر این شرکت مدل های مختلفی به تولید نمی رساند و تنها دو مدل مینی ون پاسیفیکا و سدان 300 از جمله محصولات تولیدی شرکت

www.delgarm.com

است. از این رو شرکت مادر تصمیم جدی برای حذف آن گرفته زیرا معتقد است با کاهش مدل و از رونق افتادن آن بدیهی است که چنین برنامه ای عملی شود.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا برنامه فیات کرایسلر به کجا می رسد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter