با جگوار F-Pace لیستر آشنا شوید

جگوار F-Pace با قدرت لیستر در راه است
۱,۵۸۲
۰
۰
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴

این روزها بسیاری از کمپانی ها در تلاش هستند تا سریعترین اتومبیل ها را در بازار عرضه سازند. از جمله باید به شرکت های بی ام و، مرسدس بنز و چندی دیگر اشاره کرد.

جگوار F-Pace لیستر سریعتر از همه

در این بین اتومبیل هایی که در نوع خود بی نظیر هستند کمپانی خودروساز بریتانیایی ، لیستر قصد دارد با طراحی و تولید سریع ترین شاسی بلند دنیا یعنی لیستر لایتنینگ جگوار F-Pace رقیبی برای خودروی لامبورگینی اوروس ایجاد کند ، چرا که این کمپانی بعد از اینکه از کوپه لوکس تاندار خود رونمایی کرد تمام تمرکز خود را بر روی محصول جدیدش که در کلاس ، کراس اور قرار دارد گذاشته است . این کمپانی قصد دارد از یک نسخه ی قدرتمند شاسی بلند با نام لیستر لایتنینگ جگوار F-Pace رونمایی کند که دارای عملکرد بالایی می باشد .

البته کمپانی لیستر در کنار تولید چنین خودروی شاسی بلندی که گفته شده است یکی از پر سرعت ترین شاسی بلند ها می باشد همچنان سعی در توسعه و ارتقای خودرویی که پیش از این از آن رونمایی کرده بود یعنی کوپه لوکس تاندار تلاش کند . طراحی خودروی کوپه لوکس تاندار براساس طراحی خودروی جگوار اف تایپ می باشد و از قابلیت های آن می توان به پیشرانه ی 5.0 لیتری خورجینی هشت سیلندر به همراه 666 اسب بخار قدرت و همچنین سرعت 322 کیلومتر بر ساعت اشاره کرد . اما مدل استاندارد این شاسی بلند یعنی خودروی جگوار F-Pace SVR دارای پیشرانه ی 5.0 لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژر می باشد که دارای 550 اسب بخار قدرت است ، مدت زمانی که این مدل نیاز دارد تا سرعت صفر کیلومتر بر ساعت را تا 96 کیلومتر بر ساعت طی کند تنها 4.1 ثانیه می باشد و همچنین بیشینه ی سرعتی آن به 283 کیلومتر محدود می شود.

همانطور که اشاره کردیم کمپانی لیستر ادعا کرده است که طراحی و ساخت خودروی لیستر لایتنینگ جگوار F-Pace به گونه ای خواهد بود که می تواند با خودروی لامبورگینی اوروس رقابت کند ، درصورتی که این خودروی شاسی بلند توانایی رقابت با لامبورگینی را داشته باشد باید توانایی های آن در حد خودروی لامبورگینی اوروس باشد ، یکی از توانایی های لامبورگینی اوروس داشتن 641 اسب بخار قدرت می باشد از این رو خودروی لیستر لایتنینگ جگوار F-Pace باید دارای 670 اسب بخار قدرت باشد تا بتواند از خودروی لامبورگینی اوروس عبور کند .

لیستر به دنبال خودرویی پرتوان

کمپانی لیستر اعلام کرده است که خودروی شاسی بلند لیستر لایتنینگ جگوار F-Pace دارای 670 اسب بخار می باشد و قرار است تنها 250 عدد از این خودروی شاسی بلند تولید گردد . همچنین این کمپانی اشاره کرده است که پس از رونمایی از لیستر لایتنینگ جگوار F-Pace قصد دارد به طراحی و تولید یک خودروی سوپر اسپرت بپردازد که نام استورم می باشد . این خودروی سوپر اسپرت دارای پیشرانه ی 7.8 لیتری خورجینی 12 سیلندری مجهز به سوپر شارژر خواهد بود که 1000 اسب بخار قدرت خواهد داشت . قیمت پیشنهادی برای این خودروی سوپر اسپرت برابر با 2.78 میلیون دلار می باشد ، احتمال داده شده است که هر سال تنها 6 عدد از این خودروی سوپر اسپرت تولید شود .

پیش بینی می شود محصول لیستر بتواند نظر هر فردی را به خود جلب کرده و یک مدل رده بالا به شمار رود. البته جزئیات تکمیلی در کار نیست و باید منتظر این اطلاعات بود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter