دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۲ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
بهترین وکیل کیفری
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
وکیل کیفری حرفه ای یکی از حوزه‌های تخصصی وکالت است که روی امور کیفری متمرکز خواهد بود. تا انتهای این مطلب با ما باشید تا شما را با بهترین وکلای کیفری آشنا کنیم.

وکالت یکی از حوزه‌های کاری است که جذابیت‌های خاص خود را دارد و کاملا تخصصی است. به دلیل تنوع قوانین و جزئیات فراوان، هر وکیل باید در یک زمینه تخصص داشته باشد. این مسئله هم باعث حرفه‌ای بودن می‌شود و هم اجازه می‌دهد تا کیفیت کار این افراد بالاتر برود. وکیل کیفری حرفه ای یکی از حوزه‌های تخصصی وکالت است که روی امور کیفری متمرکز خواهد بود. تا انتهای این مطلب با ما باشید تا شما را با بهترین وکلای کیفری آشنا کنیم.

بهترین وکیل کیفری کیست؟

بعد از دریافت پروانه وکالت، وکلای حرفه‌ای باید حوزه فعالیت تخصصی خود را انتخاب کنند. این حوزه تخصصی به این معنا است که وقت و انرژی خود را روی یاد گرفتن بخش‌های خاصی از قانون صرف کنند. بنابراین می‌توانند به صورت تخصصی‌تر فعالیت کرده و تسلط بهتری نسبت به پرونده‌های آن حوزه داشته باشند. وکیل کیفری یکی از حوزه‌های تخصصی است که به بررسی جرم‌های مربوطه می‌پردازد.

یک وکیل متخصص در امور کیفری توانایی رسیدگی به پرونده‌های این حوزه را داشته و می‌تواند در صورت لزوم در دادگاه از آن‌ها دفاع کند. حوزه‌هایی مانند پولشویی، قتل، دزدی، تجاوز، کلاهبرداری و غیره از زمینه‌های مربوط به امور کیفری هستند. این جرایم عمدتا غیر قابل گذشت بوده و حتی در صورت نبود شاکی خصوصی، مدعی العموم می‌تواند درخواست مجازات کند.

دلیل آن این است که جرایم کیفری روی افراد بیشتری نسبت به یک فرد تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال اختلاس تاثیری مستقیم روی اموال عمومی و ذخیره‌های مالی یک کشور دارد. به همین دلیل مجرم مورد تعقیب قضایی قرار گرفته و مجازات خاص خود را در پی دارد.

ویژگی‌های یک وکیل کیفری

قبل از استخدام یک وکیل کیفری باید نسبت به ویژگی‌های وی اطلاعات کافی و درستی داشته باشید. در این صورت می‌توانید وکیل خوب و حرفه ای را از فرد بدون تجربه تفکیک کنید. اولین ویژگی وکلای متخصص در زمینه کیفری این است که سال‌ها تجربه و فعالیت در حوزه حقوقی دارند. چنین وکیل‌هایی پرونده‌های متعدد بسیاری داشته‌اند که هر کدام به آن‌ها دید درست و درک عمیقی از مسائل کیفری داده است.

علاوه بر این، فن بیان قوی دارند و می‌توانند به خوبی در صحن دادگاه صحبت کنند. این موضوع شاید در ظاهر بی‌اهمیت به نظر برسد اما برای یک وکیل بسیار حیاتی است. این فرد باتجربه باید ارتباطات حرفه‌ای گسترده‌ای هم داشته باشد. یکی از زمان‌هایی که نیاز به ارتباطات گسترده حس می‌شود وقتی است که جمع آوری اطلاعات بسیار در زمینه‌های مختلف ضروری است.

همچنین یک وکیل امور کیفری باتجربه باید بتواند موکل خود را در جریان امور پرونده قرار داده و دائما در دسترس باشد. همه این موارد به همراه ویژگی‌هایی مانند صداقت، قدرت تحلیل و استنتاج قوی و تسلط به قوانین جز خصوصیات مهم یک متخصص کیفری به شمار می‌روند.

دامنه فعالیت یک وکیل کیفری

امور کیفری دامنه گسترده‌ای داشته و شامل جرایم مختلفی می‌شود. همه این جرایم در قانون مجازات اسلامی مشخص شده و طبق آن تعیین می‌شود. کلاهبرداری یکی از جرایمی بوده که یک وکیل پایه یک دادگستری تهران باید به آن بپردازد. مجازات کلاهبرداری شامل حبس و برگرداندن مبلغی که کلاهبرداری شده می‌شود. بنابراین وظیفه وکیل امور کیفری این است که بتواند تا حد ممکن مجازات را کاهش دهد.

علاوه بر این سرقت هم جز دسته بندی جرایم کیفری محسوب می‌شود. نوع سرقت که با اسلحه یا بدون اسلحه باشد و در حین آن به فرد دیگری آسیب برسد یا خیر، تعیین کننده نوع مجازات است. با این حال تلاش وکیل باید این باشد که اسناد و مدارک صحیح را ارائه دهد.

مصرف مشروبات الکلی، جعل، خیانت در امانت، تخریب اموال، تهدید و قتل از دیگر زمینه‌های جرایم کیفری محسوب می‌شوند. هرکدام از این جرم‌ها با توجه به اینکه چه درجه‌ای دارند، مجازات خاص خود را در قانون اسلامی خواهند داشت.

حق الوکاله وکیل کیفری

حق الوکاله وکلای کیفری ارتباط مستقیمی با میزان تجربه و تخصص آن‌ها دارد. اگر شخص شناخته شده‌ای در زمینه کیفری باشند و پرونده‌های موفق فراوانی هم به پایان رسانده باشند، دستمزد بالاتری دریافت می‌کنند. از طرفی میزان پیچیده بودن و حساس بودن پرونده هم در این مسئله تاثیر زیادی دارد. هرچه در یک پرونده عوامل متعدد‌تری دخیل باشند، نیازمند بررسی‌های بیشتری هم است. در نتیجه دستمزد وکیل مورد نظر بیشتر خواهد بود.

همچنین مدت زمانی که قرار است وکیل یا وکلا روی پرونده وقت بگذارند روی رقم حق الوکاله موثر خواهد بود. برای اینکه بتوانید در مورد دستمزد آن‌ها اطلاعات کاملی کسب کنید، می‌توانید با موسسات حقوقی مختلف تماس گرفته و از آن‌ها مشاوره بگیرید.

بهترین وکیل کیفری

سخن پایانی

گروه وکلای عدل ایرانیان دارای تیم وکلای حرفه‌ای است که می‌توانند پیچیده‌ترین پرونده‌های کیفری را به سرانجامی مطلوب برسانند. یکی از ویژگی‌های مهم این موسسه حقوقی این است که از ابتدا تا پایان پرونده دو وکیل به صورت همزمان روی پرونده شما تمرکز می‌کنند. به صورت شبانه روزی انرژی خود را روی حل پرونده قرار داده و شما را از آخرین تغییرات آگاه می‌کنند. همچنین در بسیاری از جلسات دادگاه نیازی به حضور شما نخواهد بود.

برای اطلاع از حوزه‌های حقوقی وکلای متخصص عدل ایرانیان می‌توانید یک جلسه مشاوره داشته باشید. برای این کار می‌توانید با شماره تلفن 02147783 به صورت رایگان تماس گرفته و انتخاب خود را انجام دهید. مزیت دیگر این موسسه حقوقی داشتن جلسات مشاوره هم به صورت حضوری هم به صورت آنلاین است. در نتیجه از هر کجای ایران که باشید امکان استخدام وکیل حرفه‌ای را خواهید داشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است