در حال بارگزاری....

ویدیو بیوگرافی و زندگی سخت مرحوم راضیه شیرمحمدی از زبان خودش

۴,۱۹۵
در این ویدیو صحبت های مرحوم راضیه شیرمحمدی در خصوص زندگی سختش را مشاهده خواهید کرد. راضیه شیرمحمدی یکی از ورزشکاران حرفه‌ای کشورمان است که در رشته تیراندازی با کمان فعالیت داشت و در تیم ملی بانوان معلول کشورمان سابقه درخشانی دارد. وی متولد 1356 در شهر مشهد است که متاسفانه در چهارم تیرماه ۱۳۹۸ در سن ۴۱ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. وی افتخارات بسیار زیادی را برای تیم ملی برای کشورمان به ارمغان آورده است.

 

راضیه شیرمحمدی در سال ۱۳۶۷ به صورت حرفه ای وارد دنیای تیر و کمان شد و با شرکت در مسابقات بین المللی و کشوری امتیازات و افتخارات زیادی را کسب نمود. اولین بازی که توانست مقام بین المللی به دست بیاورد در سال ۲۰۰۶ بود که به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی شرکت کرد و موفق شد به مدال برنز المپیک لندن را کسب کند. او همچنین مقام سومی قهرمانی جهان را در سال ۲۰۱۷ در کارنامه ورزشی خود دارد.

علت معلول شدن این بانوی ورزشکار افتادن درون دستگاه مخلوط کن بود که پدرش در آنجا کار می کرد و دخترش را برای نگهداری پیش خود برده بود که به دلیل بازیگوشی به داخل دستگاه مخلوط کن افتاده و پای خود را از دست می دهد و پای چپ خود را نیز از زیر زانو از دست داده است.

او در سال ۱۳۷۵ با یک تکنسین ساخت پروتز وارد زندگی زناشویی شد و صاحب دو فرزند می باشد. این ورزشکار حرفه ای در سال ۱۳۹۳ تصمیم گرفت برای مراقبت از فرزندان اش ورزش را کنار بگذارد،  اما مجدداً یک سال بعد رشته خود را تغییر داد و به میادین قهرمانی ورزشی بازگشت.

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

ویدئوهای پیشنهادی

آموزش شطرنج ویژه مبتدیان درس ۷

۲ هفته پیش - ۶,۰۷۷ بازدید

آموزش شطرنج ویژه مبتدیان درس ۶

۲ هفته پیش - ۶,۶۳۵ بازدید

آموزش شطرنج دوره مبتدی درس ۵

۲ هفته پیش - ۵,۴۵۷ بازدید

آموزش شطرنج دوره مبتدی درس ۳

۲ هفته پیش - ۴,۶۰۱ بازدید
StatCounter